Метод спектрального створення ефективних текстів (метод Шардакова)

5

Дуже часто копірайтеру буває потрібно зробити рерайт. Я не говорю зараз про рерайт чиєюсь статті в Інтернеті або тексту з брошури. Я маю на увазі рерайт власного тексту, який потрібно буває раз десять-двадцять. Навіщо? Це особливо актуально при наповненні комерційних сайтів, що мають десятки однотипних товарів. Сьогодні ми розглянемо метод Вашого покірного слуги, який дозволить заощадити масу часу на рерайті тексту без втрати якості.

Якщо поняття рерайт для Вас в новинку, то рекомендую спершу прочитати статтю «Що таке рерайт та рерайтинг: способи і приклади рерайта».

Отже, припустимо, у Вас є завдання написати опису однотипних товарів для інтернет-магазину, і, для більшої складності, «заточити» їх під певні ключові слова. Розділимо всі завдання на пункти, щоб було зручніше є:

 • Написати для кожного унікальне опис
 • «Заточити» кожне опис під унікальний запит
 • Традиційний послідовний спосіб

  Для досягнення поставленої задачі є кілька шляхів. Один з них – це написати опис для першого товару, потім написати опис для другого, потім третього, четвертого, п’ятого… На скільки текстів у Вас вистачить креативу, натхнення і мотивації? Як скоро творча криза дасть знати про себе?

  У середньому, занепад у копірайтерів починає наступати на 5-7 тексті. Одне і те ж, як по хибному колу, без кінця і краю, особливо коли попереду ще належить написати гору таких же однотипних матеріалів… В перші тексти вкладаються ідеї та креатив, але від тексту до тексту вони вичерпуються по експоненті.

  Багато в чому це визначається тим, що робота сприймається набагато складніше. Адже якщо Вам потрібно зробити 25 текстів, то кожен текст – це лише 4% від загальної роботи.

  Можна, звичайно, зробити тільки один текст і змінювати назви товарів, проте в такому випадку порушуються умови завдання. Більш того, однаковий текст не люблять пошукові системи, навіть якщо цей текст знаходиться в межах одного сайту.

  Метод спектрального створення ефективних текстів (метод Шардакова)

  Щоб не стати жертвою однотипності і монотонності, існує інший спосіб, який дозволить Вам не тільки скинути з себе тягар циклічного бігу по одним і тим же стежках, але і дозволить Вам заощадити масу часу без втрати якості.

  Ідея цього способу прийшла до мене, коли ми з моїм другом Андрієм Пашкевичем, повинні були підняти міжкімнатні двері на його восьмий поверх, при непрацюючих ліфтах. Дверей було багато, і тягнути їх за однією з першого поверху до восьмого, а потім спускатися вниз і починати все по новій обіцяло нам швидку втрату сил і тотальне видихання.

  Замість цього ми скористалися іншим способом: підняли спершу всі двері на третій поверх по одній, потім перепочили, підняли на шостий поверх, перепочили і останнім ривком затягли всі двері в квартиру.

  В копірайтингу цей же принцип працює «на ура» і вже з успіхом зарекомендував себе не тільки в моїй роботі, але в роботі багатьох моїх друзів-копірайтерів.

  Суть методу полягає в наступному:

 • Спершу визначаємо структуру тексту
 • Розбиваємо цю структуру на кілька частин
 • Працюємо індивідуально над кожною частиною
 • Приклад використання спектрального методу:

  Давайте розглянемо все це на прикладі:

  Припустимо, нам потрібно написати текст про скріпки (перше, що попалося на очі на робочому столі). Припустимо, у нас є умовно три види скріпок і відповідні ключові слова:

  • Нікельовані скріпки
  • Мідні скріпки
  • Сталеві скріпки

  Отже, структура буде для прикладу наступному:

 • Вступне пропозицію з ключовим словом
 • Акцент на якості
 • Заклик до покупки
 • Далі заповнюємо нашу структуру одночасно для всіх трьох текстів, але переміщаючись не за самим текстам, а по частинах створеної нами структури:

  1 частина:

  1а) Нікельовані скріпки використовуються для скріплення документів між собою.
  1б) Мідні скріпки отримали знайшли широке застосування скріплення аркушів паперу.
  1в) Сталеві скріпки вважаються кращим варіантом для скріплення паперу і тонкого картону.

  2 частина:

  2а) Якість нікельованих скріпок фірми N відоме як у нашій країні, так і далеко за її межами.
  2б) Надійність, висока якість і виготовлення за особливою технологією роблять мідні скріпки фірми N кращим вибором для Вашого офісу.
  2в) Якісно нові технології виробництва сталевих скріпок N дають фору всім іншим торговим маркам ринку канцелярських скріпок.

  3 частина:

  3а) Замовте 5 пачок нікельованих скріпок прямо зараз, і отримаєте пачку мідних скріпок в подарунок!
  3б) Лише до 20 березня, замовивши у нас п’ять пачок мідних скріпок, Ви отримуєте дві пачки нікельованих абсолютно безкоштовно!
  3в) Безстрокова акція: при замовленні п’яти пачок сталевих скріпок, Ви безкоштовно отримуєте в подарунок або 3 пачки нікельованих, або 2 пачки мідних!

  Висновок

  Далі – справа техніки. Об’єднуємо всі пропозиції в три тексту відповідно, а зекономлений час витрачаємо на свій розсуд. Таким чином, працюючи з усіма текстами одночасно, Ви можете, знаходячись на різних структурних дільницях, не відволікатися на сторонні деталі, і вкладати весь свій креатив у всі тексти відразу.

  Ще один позитивний момент цього методу полягає в тому, що робота визначається не кількістю текстів, яке може обчислюватися десятками, а кількістю частин, яке Ви задаєте самі. Закінчивши одну частину, Ви більше до неї не повертаєтеся, і психологічно робота сприймається набагато легше.

  Крім того, у Вас завжди буде перед очима кожна з частин для всіх текстів, і Ви зможете без праці контролювати повторювані ділянки, якщо такі будуть попадатися. Для більшої зручності я, наприклад, використовую Excel, а потім поєдную всі в Ворді.

  Секс в копірайтингу: сакраментальне секрет підкорення аудиторії
  Що таке рерайт та рерайтинг, способи і приклади рерайта

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…