Маленький експеримент, або чому я завжди пишу Ви з великої літери

7

Мене все більше розчулюють філологи, упрекающие копірайтерів в безграмотності і з піною з рота дають посилання на різні довідники і думки авторитетних особистостей. Питання правопису “Ви” з великої, або з малої літери не залишився осторонь, і з’являється все більше статей з посиланнями на офіційні відповіді Інституту російської мови, мовляв, де писати з великої, а де — з маленької. Цікаво, що люди поголовно і сліпо слідують за думкою більшості, навіть не задаючись питанням: “А чому саме так, а не інакше?”.

Вчора я отримав одне забавне лист, в якому автор (дипломований філолог зі ступенем, до речі) дорікав мене в абсолютної безграмотності, наводячи безліч посилань на джерела, які раз і назавжди стверджують, що “Ви” пишеться з великої літери тільки при особистому зверненні до шанованій людині… бла-бла-бла…

Чесно кажучи, я не збирався особливо “світити” цю тему, але зараз передумав. Сьогодні я розповім Вам, чому я пишу слово “Ви” і його похідні з великої літери, ігноруючи загальноприйняті правила граматики і думка авторитетних філологів.

Головне завдання копірайтера — продавати

Почалося все з того, що я спочатку писав слово “Ви” з великої літери. Просто тому що мені так більше подобалось. Мені подобалося піднімати людей в їх очах при читанні моїх текстів і, що найцікавіше, мені подобалося піднімати їх у своїх власних очах, коли я для них ці тексти створював. Я довів написання до автоматизму, і тепер багато слова з приставкою “ви-” у мене проскакують теж з великої літери (невеликий побічний ефект :).

По мірі того як я отримував все більше критики в свою адресу, мені стало цікаво: а чи впливає написання слова “Ви” на продажу? І якщо впливає, то яким чином? Для того щоб це перевірити, я провів невеликий експеримент.

Суть експерименту

Мета експерименту була порівняти коефіцієнти досягнутих конверсій для двох однакових текстів. Тільки в одному випадку “Ви” було написано з великої літери, а в іншому — з маленької. Для дослідження було взято 5 текстів та поставлено 2 види цілей. Ось вони.

Тексти

 • Текст №1 продавав послугу
 • Текст №2 продавав фізичний товар
 • Текст №3 продавав інфопродукт
 • Тексти №4 і №5 являли собою інформаційні статті

Цілі

 • Для текстів №1,2 і 3 мета однозначна — продати товар або послугу. Хто більше продасть, той і переможець.
 • Для текстів №4 і 5 мета — затримати читача на сайті. Іншими словами, в ході експерименту перевірявся, як написання слова “Ви” вплине на середню тривалість сесії.

[direct]

Результати експерименту

Результати виявилися досить цікавими, але цілком передбачуваними. Спеціально для того, щоб Ви могли самі здогадатися, я наведу тут тільки цифри, а вже якого тексту вони відповідають, спробуйте зіставити самостійно.

Для перших трьох текстів при використанні написання “Ви” з великої літери конверсія зросла на наступні значення (перемішані, не відповідають текстам по порядку):

 • 0,41%
 • 12,56%
 • 3,83%

Для текстів №4 і №5 середня тривалість сесії під час написання “Ви” з великої літери зросла на 10,27% і 22,01% відповідно. Складно пояснити, чому так сталося, швидше за все пов’язано з тим, що “Ви” з великої літери розташовує людей більше.

Висновки з експерименту

Провівши експеримент, я прийшов до трьох дуже важливих висновків:

 • Не має ніякого значення те, що кажуть люди (це стосується копірайтингу та маркетингу в принципі), значення мають лише цифри.
 • Грамотії можуть скільки завгодно тикати в довідники, статті та замітки академіків. Нехай, чим би дитя не тішилося… :). Завдання копірайтера — вирішувати поставлену комерційну завдання, а не писати твори на п’ятірки. Звичайно, базова грамотність повинна бути, але не до такого педантизму. Я знаю багатьох талановитих копірайтерів, які аж ніяк не вражають бездоганною правописом, але це не заважає їх текстів продавати, і непогано продавати.
 • В одному з текстів перехід на “Ви” практично ніяк не вплинув на конверсію. З цього можна зробити висновок, що використання “Ви” з великої літери може ніяк не вплинути на конверсію, або збільшити її. У будь-якому випадку, негативної динаміки в ході експерименту помічено не було.
 • Надалі я планую провести ще більш детальні дослідження та опублікувати докладний звіт з прикладами текстів. Дана стаття не претендує на звання авторитетного джерела правопису. Я виклав свою позицію, аргументи і факти, а прислухатися до моїх слів і писати “Ви” з великої літери чи з маленькою — вирішувати вже Вам.

  Щиро Ваш,