Лінь: 14 способів, як від неї позбутися

6

Лінь – це негативний фактор для копірайтингу. Вона властива всім людям і найчастіше стає причиною зірваних термінів, погіршення якості текстів і катастрофічний брак часу. Лінь – це проблема, і цю проблему потрібно вирішувати. Про те, як її вирішити, як позбутися від ліні – тема сьогоднішньої статті.

Перш ніж почати, давайте розглянемо природу цього явища. В основі всіх наших дій, так чи інакше, лежать інстинкти. Ми можемо їх контролювати, проте повністю позбавитися від них ми не в змозі, оскільки вони – частина нашої природи. Лінь – це також прояв одного з інстинктів – самозбереження (економія сил).

Виражається лінь туги, нудьги, апатії, повному небажанні що-небудь робити або робити що завгодно, тільки не роботу, злісному биття байдиків, і геть підриває весь робочий процес на корені. Яким би не був спосіб ліні у Вашому випадку, її треба гнати в шию поганою мітлою. Зробити це можна наступними способами.

1. Вольове зусилля

Вольове зусилля – це, мабуть, один з найбільш радикальних методів боротьби з лінню. На жаль, підходить не для всіх, оскільки найчастіше зробити його над собою теж буває лінь. І, тим не менш, радикальне вигнання ліні і ручне налаштування на робочий лад можуть досить швидко привести Вас у форму і відновити робочий процес.

Ідеальний варіант для тих, хто вважає себе дійсно сильною, вольовою людиною, непідвладним своїм слабкостям.

2. Чітке планування

Цей спосіб частково випливає з попереднього. Ґрунтується на чіткому розкладі, який порушити не можна. Ви самі створюєте для себе правила і довіряєте їм. Це не тільки підсилює Ваше почуття відповідальності перед самим собою, але і дозволяє заощадити масу часу. Крім того, планування дозволяє Вам оцінити продуктивність своєї праці.

Рекомендується для кожної роботи вказувати час доби для виконання проміжок часу на виконання. Наприклад:

Цю статтю я буду писати сьогодні 15.00 до 17.00. З 17.10 до 18.30 я буду займатися редагуванням текстів, які повинні бути готові до п’ятниці.

Остерігайтеся «розмитого» планування, типу: «На цю статтю у мене піде приблизно годину часу…». Таким чином, Ви розслабляєтеся, і сприймайте все на останній момент. Це неприпустимо.

3. Відсутність «завтра»

Переносити «на завтра» будь-яку роботу, яку лінь виконувати сьогодні властиво практично кожній людині. Однак, як правило, на наступний день стає знову лінь виконувати роботу, і так вона кочує з кожним днем до самого останнього моменту. Як результат:

 • Робота виконується в поспіху в останній момент
 • Робота не продумується
 • Якість роботи погіршується

Для вирішення цієї проблеми уявіть, що завтра не настане. У такому випадку Вам просто життєво необхідно виконати максимум за сьогоднішній день. Спершу це виглядає незвично і безглуздо, проте потім свідомість звикає, і мотивація починає бити ключем: Ви починаєте прагнути виконати максимальну кількість роботи за сьогодні». Головне, щоб від цього не страждала якість.

4. Дедлайн

Дедлайн (від англ. deadline — крайній термін) — це той самий останній момент, коли підтискають терміни, і потрібно кров з носа все зробити. Коли дедлайн природний, то до ліні справа взагалі не доходить, тому що терміни «горять» (особливо коли по роботі ще кінь не валявся), і потрібно терміново мобілізуватися, щоб виконати замовлення.

Коли у Вас ще є час, і настає лінь, створення штучного дедлайну може стати альтернативним вирішенням проблеми, перенесення роботи «на завтра». Якщо в попередньому способі мотивація виходила зсередини, то зараз вона буде виходити зовні.

Суть цього способу полягає в тому, що Ви штучно переносите терміни здачі роботи, наближаючи їх для себе (не для замовника). Ви формуєте ілюзорну фобію, що Ви можете не встигнути, мобилизуетесь, і лінь відступає.

Ефект цього способу можна пояснити тим, що і лінь, страх – це прояви одного інстинкт – самозбереження. Проте в ієрархії проявів страх стоїть вище економії сил, тому його вплив на людину сильнішою, і він нейтралізує лінь.

5. Натхнення

Коли Ви одержимі новими ідеями, і Вас переповнює ентузіазм, то лінь не просто відступає, вона біжить, виблискуючи п’ятами. Один з найефективніших способів боротьби з лінню – це натхнення. Про те, де його взяти, читайте в статті «5 вірних рад, де взяти натхнення копірайтеру».

Цей спосіб особливо ефективний, якщо у Вас є конкуренти або Ви хочете довести свою перевагу над ким-небудь. У такому разі ентузіазм буде зашкалювати, а працездатність буде просто неймовірною.

6. Надлишок ліні

Все вірно. Ніякого протиріччя тут немає. Існує приказка, що клин клином вибивають. Цей спосіб якраз з тієї опери. Суть його полягає в тому, що Ви доводитесь до такого стану, коли від ліні починаєте знемагати. Вам стає лінь лінуватися, і лінь починає пожирати сама себе.

В такому випадку у Вас виникає потреба чимось зайнятися, оскільки бити байдики стає несила. Це саме той випадок, коли кращий спосіб перемогти спокуса – це піддатися їй у збільшеному масштабі.

7. Совість

Совість – це страшно занудне істота, яка не переносять не лише люди, але і лінь в тому числі. Коли совість прокидається, Ви починаєте відчувати страшенно неприємні відчуття до тих пір, поки не погодитеся на її умови або не усыпите її яким-небудь способом.

Якщо Ви хочете швидко позбутися від ліні – розбудіть совість. І, незважаючи на те, що «під роздачу» потрапить не тільки лінь, але і Ви, цей спосіб зарекомендував себе як дуже ефективний засіб.

8. Концентрація

Ще одним непоганим засобом боротьби з лінню може стати концентрація на роботі.

Постарайтеся виключити всі відволікаючі фактори, такі як «аську» (адже ICQ – самий головний могильний квітка на надгробку робочого настрою), скайп та інші месенджери, зайві сторінки в браузері, гучну музику, словом, все, що заважає Вам зосередитися.

9. Маленькі заохочення

Звичайно, у свідомості постійно висить думка, що, от, Ви напишете статтю, Вам за неї заплатить замовник, але це, здається, буде ще так нескоро. В такому випадку дуже добре працює спосіб «маленьких заохочень». Заохочення – це те, що людина любить, але не любить лінь. Заохочення завжди видаються за що-небудь зроблене.

Заохотьте себе за частину зробленої роботи, і у Вас з’явиться додатковий стимул. Заохочувати можна необов’язково чимось матеріальним. Можна нагородити себе 10-15-хвилинною перервою.

10. Поділ і володарювання

Велика кількість роботи приваблює лінь. Роботи багато, часу теж багато, начебто, тим більше що бралося час з запасом. Здавалося б, чому не можна «запас» витратити зараз? Але час ніколи не буває зайвою до тих пір, поки робота не зроблена до кінця.

Для того щоб робота не обтяжувала своїм обсягом і не нагнітала зневіру та апатію, розбийте її на частини і виконуйте по частинах. Цей спосіб добре працює у зв’язці зі способом «маленьких заохочень»: ви Виконуєте частина великого обсягу роботи і заохочуєте себе за це.

11. Перемикання між завданнями

Часом буває так, що написання статті настільки приїдається, що сидіти за ним, стає просто несила і лінь. В такому випадку буде незайвим переключитися на виконання якої-небудь іншої задачі.

Наприклад, якщо Вам не під силу писати, проведіть аналіз, вивчіть особливості тематики або товарів, про яких Ви пишете. Спосіб виконує відразу дві функції:

 • Рятує Вас від монотонності і ліні
 • Наштовхує Вас на ряд нових думок

Друга функція примітна тим, що при появі нових ідей на Вас може знайти натхнення, а від цього працездатність значно збільшиться.

12. Принциповість

Принциповість – це також одне з тих серйозних явищ, від яких лінь воліє триматися подалі. Принциповість волає до гордості людини, а це, в свою чергу, стає дуже сильним джерелом мотивації. Як результат, коли Ви пишете, незважаючи ні на що з принципу, Вас мало що може відвернути, оскільки гордість і підвищене почуття відповідальності живлять Вас зсередини і вимагають довести розпочату роботу до кінця.

Цей спосіб відмінно себе виправдовує, коли у Вас є мета: заробити на машину або на квартиру, перемогти в конкурсі і т. д.

13. Відпочинок

Часто буває так, що Ви замислюєтеся над тим, як написати той чи інший абзац, і створюється відчуття, що час навколо завмирає. Ви сидите і дивіться в одну точку без тіні думок. Це один із проявів втоми: Ви починаєте відволікатися, піти в себе, і при цьому втрачаєте масу часу. Після такого важко налаштуватися на робочий лад. Те ж саме відноситься до так званого «зациклювання». Ви відчуваєте, що мозок працює надактивно, але при цьому Ви стоїте на місці, постійно повертаючись до того, з чого Ви почали.

Тому, коли Ви відчуваєте, що витрачаєте більше п’яти хвилин на роздуми, але бачите, що мозок просто простоює, то в цьому разі є три рішення:

 • Переключитися на іншу задачу
 • Сконцентруватися
 • Відпочити (рекомендується)
 • Відпочинок (відпочинок, а не бездумне валяння на дивані цілісінький день з «бичачими очима» перед телевізором) здатний надати Вам сил і відновити працездатність. Однак будьте обережні, щоб він не перейшов від надлишку витрачається на нього часу в лінь. Все добре в міру.

  14. Наближення кінця роботи

  Найважче в роботі даються останні стадії. Саме на них лінь проявляє особливу активність. У мозок закрадаються думки, мовляв, все майже зроблено, часу ще вагон, чого поспішати? І в підсумку вся фінішна робота переноситься на останній момент.

  З іншого боку, якщо подивитися на кінець роботи під іншим кутом: чи варто докласти останнє зусилля, і можна буде зітхнути повними грудьми з почуттям, почуттям виконаного обов’язку. Такий підхід може надати заряд ентузіазму і енергії для останнього ривка, розбиваючи лінь в пух і прах.

  P. S. Способів перемогти лінь маса. Очевидно, що далеко не всі з них описані в цій статті. Якщо у Вас є свої методи, як позбутися від ліні, і Ви хочете ними поділитися, то буде дуже здорово, якщо Ви напишете про них у своїх коментарях.

  Як копірайтеру реагувати на критику замовника
  Помилки в оголошеннях копірайтера, які псують перше враження замовника

  Вам сподобаються

  Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

  Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

  Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

  Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…