Крадіжка контенту: що з цим робити і чи потрібно робити взагалі

5

Крадіжка контенту в наші дні – явище дуже поширене. Існують тисячі сайтів, які живуть за рахунок інших текстів і, що найприкріше, що видаються в результатах пошуку вище, ніж оригінали. Пошуковики проводять активну політику по обчисленню та викорінення плагіату, але, на жаль, поки що з перемінним успіхом. Сьогодні ми з Вами розглянемо цю наболілу тему під різними кутами і вирішимо, що робити, якщо у Вас крадуть контент і потрібно з цим робити що-небудь взагалі.

Відразу варто відзначити, що тексти у Вас можуть красти трьома способами:

 • Автоматично
 • Вручну
 • Комбіновано

Автоматично тексти крадуться, коли до Вашого RSS каналу підключаються т. н. грабери, роботи, нахабно утаскивающие Ваші статті та розміщують їх на інших сайтах. Грабери дуже люблять повні тексти статей з картинками.

Однак у них є одне слабке місце: крадучи, вони беруть Ваш текст, а на картинку просто посилаються, завантажуючи її з Вашого сайту. Цей нюанс дає широкий простір для творчості, так що, давайте почнемо відстоювати свої авторські права прямо зараз! Ось кілька бар’єрів, які нехай і не дадуть 100% гарантію, але дозволять ускладнити життя текстовим злодюжкам.

Бар’єр №1 Анонси в каналі RSS

Якщо Ви використовуєте службу FeedBurner, увімкніть функцію Summary Burner у вкладці «Optimize», встановивши потрібну Вам кількість символів для відображення (у мене, наприклад, коштує 450). Таким чином, роботи не зможуть красти у Вас тексти цілком, і не зможуть брати у Вас картинки.

Бар’єр №2 Внутрішні посилання в статті

Багато SEO-фахівці Вам підтвердять, що внутрішня перелінковка – це є гут. Проте у неї є і ще одна істотна перевага: якщо Вашу статтю тупо передирають з усім вмістом, то посилання на сторінки Вашого сайту передираются автоматично.

Якщо ж граббер пообрезает всі Ваші посилання, то у Вас в будь-якому разі залишиться грамотна внутрішня перелінковка.

Бар’єр №3 Контекст

Роботи не читають Ваші тексти, коли їх крадуть. Це означає, що в текстах можна використовувати контекст. Наприклад, Ви пишете статтю і посилаєтеся на частину питання, розкритого більш докладно в іншому матеріалі приблизно так:

Більш докладно про це можна прочитати у моїй статті «Назва статті».

Можете вставляти в текст своє ім’я, якщо це доречно. Словом, робіть так, щоб контекст вказував на те, що Ви автор статті, а не хто-небудь ще, і щоб люди, які Вашу статтю будуть читати на інших сайтах, дізнавалися Вас за почерком. У такому разі крадіжки контенту для злодія постане як кістка в горлі, і йому весь Ваш текст доведеться переробляти, що не в його інтересах.

Бар’єр №4 Водяні знаки та інші хитрощі

Як я вже писав вище, грабери крадуть текст і посилаються на Ваші зображення. Мене дуже розчулило, коли я випадково побачив свої статті в блозі одного копірайтера. Картинки були взяті з мого блогу, і на них красувалися мій логотип і моє доменне ім’я.

Якщо у Вас схожа ситуація, замініть картинку на своєму блозі якийсь інший або продублюйте її, але вже з іншою назвою. На старій можете написати що завгодно.

Наприклад:

Ця стаття була злісно вкрадена з сайту https://shard-copywriting.ru

або взагалі вставити інше зображення. Все обмежується тільки Вашою фантазією. Мінус цього методу в тому, що якщо злодій помітить підміну, він просто змінить картинку.

Бар’єр №5 Погані тексти

Якщо Ви знаєте, що до вас частенько заглядає граббер і краде у Вас контент, дайте йому «підсадну качку», і хай він подавиться. Напишіть який-небудь кривий текст, перенасичений ключевиками, і скорміть його грабберу. Після того, як злодій клюне, позбавтеся від доказів на своєму сайті.

Цей прийом гарний, коли сайт ще дуже молодий, і тільки починає розвиватися. Відвідувань на початкових етапах майже немає, зате є чимало стерв’ятників, що люблять поживитись «свіжою кров’ю». Спосіб хороший, але будьте обережні, оскільки таким чином Ви можете скомпрометувати себе перед своєю аудиторією і перед пошуковими системами.

Бар’єр №6 Скарги

Якщо Ваші статті передирають слово-в-слово, то можна спробувати поскаржитися на крадіжка контенту: хостеру, службі підтримки пошукових систем і т. д. Невідомо, скільки часу це займе, так що запасіться терпінням.

Законодавство в рунеті в цьому плані не особливо просунуто, тим більше що російськомовна аудиторія живе не тільки в Росії. Не пишіть електронні листи або коментарі злодієві, це, як показує практика, неефективний метод.

Це те, що стосувалося автоматичного крадіжки. Коли злодії працюють вручну, тут все набагато складніше. В більшості своїй, коли люди беруть Ваші статті, вони роблять рерайт. У результаті на виході виходить Ваша цікава стаття, але яка вже не Ваша. Це як змальовування картини. Начебто і кольори ті ж, що і тону схожі, але написано все по-іншому.

В такому разі, Ви можете, як мінімум пишатися, адже якщо Ваш матеріал побачили, прочитали, обробили і перейняли, то він явно цікавий, і Ви працювали не даремно. Зрештою, злодійство – це теж робота, тільки не творча, а механічна.

Бар’єр №7 Зовнішні посилання

Злодії, як правило, не заморочуються з анонсуванням свежеукраденных постів. Чого не скажеш про чесних вебмастерах. Не забувайте робити анонси своїх нових матеріалів (або старих, які ще досі не анонсували). Таким чином, Ви вб’єте відразу двох зайців:

 • Дозволите дізнатися про своїх статтях більшій кількості людей
 • Отримайте зовнішні посилання з соціальних мереж, що вже плюс проти краденого контенту без посилань
 • Лірична нота

  На худий кінець, навіть якщо Ваш матеріал і вкрали, вкрали тільки текст. Ваш стиль Ваші читачі дізнаються і так, де б він не зустрівся, а нові матеріали люди зможуть прочитати в першу чергу у Вас. Більш того, чим популярнішим стає Ваш блог, тим менш охоче з нього крадуть статті.

  Крадіжка контенту — це проблема, але пошукові алгоритми з кожним днем удосконалюються, і тільки питання часу, коли вони нещадно і напевно будуть викошувати весь плагіат, приймаючи жорсткі санкції до злодіїв. Ну, а поки цього не сталося, як можемо, постараємося захистити себе самі.

  Приклад тесту на посаду креативного-копірайтера, або чого хоче роботодавець
  100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони. Частина третя

  Вам сподобаються

  Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

  Як з «попси» зробити «шедевр»

  6 факторів успіху світових топових блогерів

  Як швидко придумати класну тему і написати на неї…