Копірайтинг: з чого почати – покрокове керівництво для новачків, або як я заробив на своєму першому тексті, що продає $2500

6

З чого почати, приходячи в копірайтинг – це один з найбільш актуальних питань для новачків. В Інтернеті зараз існує маса статей, які в загальних рисах розповідають, як стати копірайтером, однак вони, по більшій частині, що задають, радше, напрям, ніж пропонують конкретні дії. Сьогодні ми розкриємо цю тему більш детально і відповімо на питання: з чого почати новачкові-копірайтеру.

З чого почати в копірайтингу: біржі або не біржі?

Переважна більшість статей, які можна зустріти в мережі, рекомендує всім новачкам йти на біржі копірайтингу, тому що це найпростіший спосіб заробити свої перші, нехай невеликі, але гроші. Однак давайте розсудимо логічно:

 • Конкуренція на біржах вкрай висока
 • Оплата на першому етапі вкрай низька
 • Ймовірність, що у Вас куплять готову статтю за високою ціною – мала
 • Щоб заробити авторитет, потрібно час
 • З приходом на нову біржу, все доведеться починати заново
 • Але головний недолік біржі полягає в тому, що на ній всі однакові. Звичайно, у когось може бути більше зірочок, у когось менше. У одного може бути півсотні відгуків, а в іншого тільки тридцять. Однак суть від цього не змінюється.

  З біржі, звичайно, теж можна почати, однак сьогодні ми розглянемо способи виділитися із загальної маси копірайтерів. Адже багато хто приходять в копірайтинг і задаються питанням «З чого почати?» у пошуках заробітку, а для того, щоб заробляти, треба дотримуватися одного простого правила:

  Потрібно виділятися!

  Одні люди радіють заробленим доларам на біржі, інші шукають альтернативні способи заробітку. Але наведене вище правило діє завжди: чим більше Ви виділяєтеся, тим більше Ви можете заробити.

  Давайте відійдемо від стереотипів і подумаємо, з чого можна почати кар’єру копірайтера.

  З чого почати в копірайтингу: напрям

  Перше, що варто зробити – це вибрати напрямок. У статті «Що таке копірайтинг» я розповідав, що спочатку це поняття несло в собі виключно комерційний сенс. Це означає, що призначення копірайтингу – створювати рекламні тексти, що продають.

  Однак нині це поняття вийшло за рамки комерції і стало означати створення текстів в принципі.

  Отже, перше, що Ви можете зробити – це вибрати напрямок для своєї діяльності. Можна стати вузьким фахівцем, а можна стати фахівцем широкого профілю. Детальніше про це у статті «Копірайтер: широкий профіль або вузька спеціалізація».

  Наприклад, якщо Вам подобається обробляти інформацію і писати статті, то чому б з цього не почати? Якщо Вам подобається писати людям ефективні листа, і отримувати позитивну відповідь, то чому б не спробувати це притулок? Нарешті, якщо Вам хочеться продавати, то Ви можете писати тексти, що продають. Звичайно, це одна з найприбутковіших жив для будь-якого копірайтера.

  З чого почати в копірайтингу: перші кроки

  Багато можуть почати обурюватися, мовляв, ось, толку вибирати напрямок і писати тексти, що продають, коли їх ніхто купувати не буде. Що тут можна сказати… Звичайно, ніхто не буде замовляти тексти, що продають у новачка за високою ціною, а за низької – тим більше. Однак давайте підійдемо до цього питання з іншого боку. Будь-який замовник буде радий купити вже працює продає текст, який приносить прибуток.

  Основне достоїнство будь-якого новачка полягає в тому, що йому дуже легко змінити свій курс без шкоди для його репутації, оскільки її на початковому етапі просто немає. Порівняйте маленьку шлюпку, напрямок якої можна змінювати за секунди, з величезним лайнером, курс якого змінити набагато складніше. Це я до того, що не варто зневірятися, якщо Ви новачок і не можете конкурувати з агентствами копірайтингу. У кожного є свої переваги, і їх потрібно використовувати.

  Ось, наприклад, Ви вибрали область продають текстів. З чого почати?

  Виберіть продукт, будь-який, головне, щоб Ви могли його розкрутити своїми силами (платно або безкоштовно – вирішувати вже Вам). Створіть сторінку в Інтернеті і напишіть текст, що продає для цього продукту. Потім використовуйте всі свої можливості, щоб залучити на цю сторінку потенційних покупців і оцінюйте конверсію тексту. Відредагуйте текст і подивіться, як це буде позначатися на конверсії.

  Коли Ваш текст буде приносити реальні замовлення, можна буде зв’язуватися з продавцем продукту і робити йому пропозицію, від якої він не зможе відмовитися. Можна зробити ще простіше: подлючиться до якої-небудь партнерській програмі і заробляти відразу. А це вже справжні гроші.

  Ще одна корисна порада: обов’язково заведіть собі блог. Детальніше, про те, навіщо це потрібно, можна прочитати в статті «Блогінг як форма копірайтингу, або навіщо копірайтеру вести блог».

  З чого почати в копірайтинг: як я заробив на своєму першому тексті, що продає

  Моя історія почалася в 2006 році. Тоді ми з братом вчилися в університеті, і гроші, як і всім студентам, були гостро потрібні. У той час чудеса китайської промисловості обдарували світ новим продуктом у вигляді ручки з невидимим чорнилом і ультрафилетовой люмінесценцією. Тоді цей продукт був в новинку, зате тепер його можна купити практично скрізь.

  Після кількох безсонних ночей, брат зробив сайт, а я наповнив цей сайт контентом. Залишався тільки останнє запитання: як залучити відвідувачів? І відповідь лежала на поверхні: зрозуміло, треба йти туди, де мешкає цільова аудиторія.

  Суть продукту полягала в тому, що це був універсальний інструмент для списування. А отже, цільова аудиторія – це не зовсім сумлінні студенти і школярі, яких найбільше мешкає на сайтах з безкоштовними рефератами, творами й іншими матеріалами, сильно полегшують академічне життя.

  Написавши кілька листів адміністрації таких сайтів і зробивши їм привабливі пропозиції, ми отримали відчутний приплив гарячих покупців, які були готові платити будь-які гроші за цю ручку…

  Резюме: для того, щоб почати, потрібно головне – вибрати напрямок і почати діяти. У кожної людини свій унікальний шлях. Можна піти второваною дорогою і збирати ягоди, які не зібрали інші, але їх буде небагато. А можна зайти глибше в ліс» і знайти цілу галявину незайманою чорниці. Як би те ні було, виділяйтеся, і Ви зможете досягти будь-яких вершин!

  Аналіз статей, або як отримати явні переваги за рахунок текстів інших людей
  Три головні секрети успішного тексту

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…