Копірайтинг: використовуємо конкурентів замовника для створення переконливих текстів

5

Конкуренти… Одні вважають, що мати конкурентів погано, тому що вони забирають собі шматок Вашого заробітку. Інші ж, навпаки, вважають, що наявність конкурентів вказує на підвищений попит у тій чи іншій сфері і хороші перспективи. А тепер головне питання: яке відношення конкуренти замовника мають до копірайтеру? Відповідь: безпосередню – вони допомагають копірайтеру створювати переконливі тексти, навіть не усвідомлюючи цього. Яким чином? Ви дізнаєтеся з сьогоднішньої статті.

Отже, конкуренти замовника можуть послужити копірайтеру добру службу, якщо ними зайнятися всерйоз (у цьому місці можна з підступним поглядом злобно потерти ручки). Ідея проста: у вас є замовник, для якого Ви повинні написати текст. У замовника є конкуренти, у яких вже є тексти на потрібну тематику. Далі, перед Вами з’являється маса варіантів використання текстів конкурентів для створення власних текстів.

Нижче представлена невелика керівництво, як використовувати конкурентів замовника для створення по-справжньому ефективних текстів в інтересах свого клієнта.

1. Збір даних і аналіз конкурентів

Перше, що варто зробити – це зібрати максимум інформації про «противника». Чим більше інформації у Вас буде, тим більше дієві заходи Ви зможете провести. Збирайте всі: від текстів та розміщення матеріалу до SEO і статистики відвідувань (якщо справа стосується сайту).

Як тільки інформація буде зібрана, розподіліть всі дані по трьох групах:

 • Переваги
 • Недоліки
 • Інше

Тут варто обмовитися. Розподіл має проходити максимально об’єктивно. Постарайтеся виключити випадки, коли Ви бачите щось вартісне в матеріалах конкурента, але з-за власної гордості викидаєте це в групи недоліків або іншого з думками, мовляв, я ще краще можу зробити.

Це один із проявів заздрості, що заважає роботі. Про те, як позбутися від заздрості, читайте в статті «Заздрість в копірайтингу: плюси, мінуси, і як з нею боротися».

Отже, з розбором даних покінчено. Всі три групи можна використовувати, але про це трохи нижче. Перш ніж приступати до роботи, переконайтеся, що Ви отримали максимум інформації від свого замовника про його продукції та послугах.

2. Варіанти використання інформації конкурентів

Коли у Вас є дані, можна використовувати кілька підходів щодо їх використання. Одні підходи мають більшу ефективність, інші меншу. У цій статті вони описуються з тією метою, щоб Ви, як копірайтер, могли варіювати свої послуги в залежності від ціни і ставлення клієнта до Вашої роботи.

Отже, що можна зробити із зібраною інформацією:

а) Зробити просто рерайт

Один з найменш ефективних способів. Простий у виконанні, але і особливої віддачі від нього чекати не доведеться. Суть його в тому, що ви берете текст конкурента і переписуєте його повністю своїми словами.

Цей варіант можна використовувати або якщо ціна замовлення дуже низька, або якщо зроблений акцент на додаткових методах просування, і сам текст особливої ролі не грає.

б) Взяти тільки гідності

Проміжний варіант. Ефективність середня. Ви берете тільки ті моменти, які, на Ваш погляд, вдалися конкуренту (те, що Ви визначили в групу «Гідності»). В такому разі, Ваш текст буде трохи сильніше тексту конкурента, оскільки Ви позбавили його недоліків.

До мінусів цього варіанту можна віднести те, що нічого конструктивно нового Ви не вносите, і переконання не підсилюєте.

в) Підкреслити недоліки

Підкреслюючи недоліки чужих текстів, Ви змушуєте читача звернути увагу на речі, які без Вас він, можливо, і не помітив би. Таким чином, Ви звертаєте тексти конкурентів Вашого замовника проти них самих.

Це можна зробити двома способами:

 • Явно
 • Неявно

У першому випадку Ви відкрито демонструєте недоліки тієї або іншої торгової марки, Виставляючи її в самому несприятливому світлі, зводячи факти в потрібному ракурсі і розпускаючи чутки серед покупців. Це, свого роду, чорний піар, жорстка і неспортивне гра, яка іноді буває дуже дієвою, зводить на немає репутацію конкурента, але і псує репутацію Вашому замовнику.

Це, так званий, метод «гострої критики», який вже був розглянутий у статті «Як написати ефективний продає текст. Частина друга. Практикум».

У випадку з неявним зазначенням недоліків, Ви звертаєте увагу на недоліки, як, загалом, не називаючи імен. Іншими словами, Ви показуєте читачеві проблему, яка може виникнути у нього при роботі з конкурентами, але від якої він захищений у випадку співпраці з Вашим замовником, і пояснюєте, чому.

Також у випадку з неявним зазначенням, Ви можете «випадково» згадати про акценти, які роблять конкуренти на несуттєвих речах, які для покупця не несуть ніякої користі. Ці акценти складені в групі «Інше», яку Ви створили, коли аналізували вміст конкурентів.

г) Використовувати в комплексі

Так званий гібридний метод. Ви берете гідності чужих текстів, додаєте переваги тієї інформації, яку Ви отримали від замовника, робите акцент на недоліки та перетворюєте їх плюси для свого клієнта.

Приклад використання тексту конкурента

Давайте розглянемо все вищесказане на прикладі. Припустимо, є якийсь абстрактний текст конкурента, який, як і Ваш замовник, продає електронні курси з копірайтингу. Цей приклад носить виключно демонстраційний характер і не просуває які-небудь товари.

Припустимо, текст конкурента виглядає наступним чином:

Секрети копірайтингу тут і зараз! Навчальний курс, і вже через три дні Ви будете заробляти більше $500 на місяць!

Хочете освоїти професію копірайтера і заробляти без вкладень більше $500 на місяць?

Хочете дозволяти собі більше і перестати працювати «на дядю»?

Хочете відчути повну свободу подорожей, і при цьому заробляти гроші?

Хочете, щоб люди поважали Вас і любили за те, що Ви робите?

Тоді професія копірайтера для Вас! Ви зможете працювати з дому, ні від кого не залежати і отримувати більше $500 на місяць вже через 3 дні!

Копірайт, рерайт, неймінг, брендинг, переклади!

Ви освоїте всі це, купивши наш курс До всього за $50!

Поспішайте, кількість дисків обмежена!

Тепер давайте розглянемо спочатку переваги цього тексту:

 • Використовувалася модель AIDA
 • Наростаючий по ходу читання інтерес
 • Конкретні цифри
 • Метод Сократа
 • Недоліки тексту:

 • Занадто довгий заголовок
 • Багато зайвих деталей
 • Помилки
 • Дуже низька вартість
 • Сумнівна остання строчка
 • Щодо перших двох пунктів все зрозуміло. Пункт третій – помилки, і найпоширеніша – слово «копірайт». Детальніше про неї можна почитати в статті «Помилки в оголошеннях копірайтера, які псують перше враження замовника».

  Далі, низька вартість, це той недолік, на якому ми будемо робити акцент у своєму тексті. Нарешті, з приводу останнього рядка, аж надто вона нелогічна. Невже комусь ліньки записати зайву «болванку» за $50? До речі, про лінь і способах від неї позбутися, можна дізнатися в статті «Лінь: 14 способів, як від неї позбутися».

  Тепер створимо наш текст, використовуючи переваги конкурента, позбувшись від його недоліків і підклавши йому невеличку «свиню».

  Інноваційний курс копірайтингу До+: і через три дні Ви заробляєте більше $600 в місяць

  Ви будете заробляти більше $600 в місяць без вкладень, приділяючи роботі всього 2-3 години на день.

  Ви позбудетеся від кайданів мізерної зарплати і будете працювати тільки на себе, отримуючи гідні гроші!

  Ви будете подорожувати, і Ваша робота не буде залежить від Вашого місця розташування!

  Ви станете копірайтером, і перед Вами відкриється новий світ успішних людей!

  Купуючи курс До+, Ви отримуєте нові знання, які дозволять Вам заробляти і розвиватися.

  Вартість курсу всього $580, і ця сума окупиться менше, ніж за місяць! Ми даємо гарантію, що якщо цього не станеться, ми повернемо Вам гроші!

  Багато можуть запропонувати Вам аналогічні курси за викидними цінами, але, погодьтеся, дивно, що хтось віддає Вам за безцінь те, що буде приносити Вам стабільний дохід.

  Замовте курс До+ до 1 лютого, і отримаєте керівництво по SEO-оптимізації текстів у подарунок!

  У цьому тексті ми зробили рерайт, взяли гідності тексту конкурента, доповнили їх «своїми перевагами і зробили акцент на дуже низькою ціною конкурента. В ідеалі від рерайта краще відмовитися і використовувати свої оригінальні ідеї.

  Звичайно, варіацій нового тексту може бути маса, і написані вони можуть бути в різних ключах, але, оскільки приклад носить демонстраційний характер, давайте цим обмежимося.

  Резюме: тексти конкурентів Вашого замовника – це чудовий матеріал і відмінна база для створення Ваших текстів. Це як еволюція в природі, коли береться все кращий від найсильніших видів. Створюючи таким чином нові тексти, Ви зможете створити контраст у свідомості потенційних покупців, схиливши їх до Вашого клієнта. А це означає, що ціна на Ваші послуги, як копірайтера, так само як і попит на них, автоматично піднімаються.

  Гумор в копірайтингу: доречність, достоїнства і недоліки
  Заздрість в копірайтингу: плюси, мінуси, і як з нею боротися

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…