Копірайтинг та SEO-копірайтинг

5

SEO-копірайтинг – це похідна копірайтингу. Приставка SEO означає, що тексти пишуться не тільки для користувачів, але і для пошукових машин. Іншими словами, SEO-копірайтинг – це той же копірайтинг, але з більш жорсткими рамками. У нього більше цілей, і принципи обмежуються додатковими умовами.

Зараз прийнято відокремлювати SEO-копірайтинг від копірайтингу і виносити його в самостійне поняття. Проте якщо поглянути на ці два напрями більш детально, то можна побачити, що відмінностей між ними значно менше, ніж може здатися на перший погляд.

Що таке копірайтинг і чим тексти копірайтера відрізняються від текстів журналіста, ми з’ясували у попередніх статтях. Тепер Давайте докладніше розглянемо SEO-копірайтинг і з’ясуємо, у чому його основні відмінності від копірайтингу.

Ключові особливості SEO-копірайтингу:

  • Актуальний тільки для мережі Інтернет
  • Орієнтованість не тільки на користувача, але і на пошукові системи
  • Тісний зв’язок з HTML
  • Більш жорсткі вимоги до семантики
  • Збереження принципів традиційного копірайтингу

Розглянемо все по порядку.

Існує лише в Інтернеті

Оскільки пошукові машини існують тільки в онлайні, SEO-копірайтинг актуальний тільки для Інтернету. Поза глобальної мережі використовується традиційний копірайтинг.

Орієнтований і на читача, і на пошукову систему

Основне завдання SEO-копірайтингу полягає в тому, щоб користувач якомога швидше зміг знайти за запитом корисний текст, що дає відповідь на актуальну проблему. Пошуковики у цьому процесі відіграють роль посередника, вибираючи з індексу найбільш релевантні (відповідні запитом) сторінки.

Як наслідок, суть SEO-копірайтингу – скласти такий текст, який пошуковик вважатиме найбільш релевантним.

Тісний зв’язок з HTML

Вся логічна структура будь-сторінки задається за допомогою мови розмітки HTML. Отже, якщо ми хочемо зробити на чому-небудь логічний акцент, то без HTML обійтися ніяк не можна. Заголовки і виділення враховуються пошуковими машинами та допомагають користувачеві краще сприймати текст.

Жорсткі вимоги до семантики

Семантика – це галузь лінгвістики, яка вивчає значення слів. Щоб текст був релевантним для пошукових машин, він повинен бути написаний з урахуванням запиту користувача.

Тут з’являється один з головних сковують моментів в SEO-копірайтинг – поняття щільності ключових слів. Це слова, що вводяться користувачем у пошуковику. Для того щоб відповідати запиту, кількість ключових слів повинна становити в середньому 4-5% від загального обсягу тексту. Це вносить ряд обмежень у творчий процес, але зате дозволяє просунутися вище в пошуковій видачі.

Збереження принципів традиційного копірайтингу

Не варто забувати, що тексти пишуться в першу чергу для людей. І навіть якщо сторінка знаходиться на першому місці в пошуковій видачі, але не несе ніякої користі для користувача, то нічого крім розчарування від такої сторінки не буде. Ось чому всі принципи копірайтингу (наприклад, принцип «перевернутої піраміди») діють і в SEO-копірайтингу.

Багато починаючі копірайтери, складаючи тексти для пошукових систем, починають битком набивати статті ключовими словами, роблять жирні виділення цілих абзаців і в кінцевому підсумку отримують гнівне роздратування як користувачів, так і пошукових систем. Перше виражається в розчаруванні, друге – в пессимізації або виключення з індексу.

Ось чому, перш ніж стати копірайтером і писати для мережі, не буде зайвим вивчити базові принципи SEO. Ці знання дозволять не допускати дурних помилок і створювати дійсно корисні і цінні матеріали, за які користувачі будуть Вам вдячні.

Копірайтинг: покращуємо читабельність тексту
Головний принцип копірайтингу: «перевернута піраміда»

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…