Копірайтинг: сильний текст, слабкий текст

5

Щодня з-під пера (але по більшій частині з-під пальців на клавішах) копірайтерів народжуються мільйони символів. Ці символи утворюють тексти, які потім вживає аудиторія. Але одні тексти б’ють точно в ціль і змушують людей дзвонити і купувати, а інші не приносять очікуваного результату. Логічне запитання: чому? Давайте спробуємо розібратися…

У статті «Що таке копірайтинг?» наводилося порівняння журналістів і копірайтерів. Акцент був зроблений на те, що між ними різниця не стільки в самих професіях, скільки в підходах до написання текстів. Копірайтер прагне спонукати аудиторію на потрібну дію, а журналіст просто надає потрібну інформацію.

Давайте розглянемо приклад. Припустимо, є туристична фірма N, яка зацікавлена в залученні додаткових клієнтів тури по Єгипту в осінній період. Вона наймає (умовно) журналіста і копірайтера. І через деякий час ми маємо два тексту:

Текст журналіста виглядає наступним чином:

Незабутні курорти Єгипту

Єгипет… Батьківщина храмів Абу-Сімбел і Карнака, пірамід Хеопса і знаменитого Сфінкса. Одна з найдавніших цивілізацій була зароджена тут. Зберігши свою культурну спадщину, Єгипет і донині постає перед нами у своєму незабутньому вигляді. Це справді унікальна країна, яка переповнена морем вражень в безкрайній пустелі і рясніє комфортом курортів. Найсучасніші готелі готові зустріти Вас своєю привітністю і гостинністю. Вам не доведеться нудьгувати навіть вночі, оскільки в цей час доби починаються вечірки, вистави, танці та феєрверки…

Текст копірайтера буде виглядати ось так:

Знижки на гарячі осінні тури в Єгипет до 50% від компанії N!

Хочете перетворити перші дні осені в незабутню подорож в Єгипет всього за половину від річної вартості? Тоді гарячі тури компанії N чекають Вас! Вибравши нашу компанію, ви отримуєте:

  • Море відчуттів
  • Персонального російськомовного гіда
  • Оренду верблюда на 2 години, включену вартість
  • 2 квитка на нічне шоу зі стриптизом
  • Фірмові плавки або купальник з логотипом нашої фірми

Акція діє з 1 по 15 вересня, кількість путівок обмежена. Зателефонуйте нам з 1 по 5 вересня, і отримаєте додатково в подарунок карту пам’яті для будь-якого Вашого фотоапарата!

Як ми бачимо, у першому випадку текст заманює нас у Єгипет в цілому. Він написаний смачно. Не виключено, що багатьом, хто його читає, захочеться поїхати саме туди. Може бути в цьому році, може бути через рік, а може і зовсім ближче до пенсії. Він здатний надихнути, але він не закликає ні до яких дій. Він носить лише інформаційний характер, а, отже, ймовірність того, що прочитали його відразу ж побіжать купувати путівки у фірми N, вкрай мала.

Другий текст робить акцент на основних ключових моментах, заманюючи читача все більше і більше. Читаючи його, так і хочеться взяти трубку і подзвонити, щоб отримати заповітний подарунок.

Ось чому в плані впливу на людину другий текст буде сильним, а перший – слабким.

Копірайтинг – це не тільки складання контенту. Копірайтинг – це наука, про написання текстів з урахуванням людської психології. Ось чому будь-копірайтер повинен про це пам’ятати.

Наостанок, провокаційне запитання: який текст, перший або другий, буде результатом копірайтингу? Правильна відповідь: обидва. Чому? Тому що якщо ми говоримо про рекламу, то другий текст відповідає більше, ніж перший.

Але якщо ми говоримо про наповнення контентом сайту, присвяченому подорожам, що описує різні країни і прилагающего красиві фотографії та поради туристам, то перший текст також буде результатом копірайтингу.

Відмінність в цілях. По суті, в ідеалі, копірайтер може написати текст як журналіст, і навпаки. Головне пам’ятати про цілі, які Ви переслідуєте, і який результат Ви плануєте отримати від своєї роботи.

Як стати копірайтером?
Що таке копірайтинг, хто такий копірайтер і скільки він заробляє (для новачків)

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…