Копірайтинг: чоловічий і жіночий підходи до створення текстів

4

Тема чоловіків і жінок вічна. Сьогодні я вирішив цю вічність трошки продовжити, так би мовити, перенісши її в реалії створення текстів. Отже, сьогодні мова піде про чоловіків і жінок професії копірайтер. Ми розглянемо, чим відрізняється чоловічий підхід до написання тексту від жіночого підходу і постараємося пояснити, чому і як.

Звичайно, як і в багатьох інших сферах, самі слова російської мови вносять якусь смуту дискримінації. Чому назва професії – тільки копірайтер? Де аналог для жіночого роду? Адже кількість копірайтерів-чоловіків і копирайеров-жінок не так вже сильно відрізняється один від одного, а за окремими даними жінок у цій професії навіть більше.

Втім, ми відійшли від теми. В першу чергу, я хочу підкреслити, що ця стаття не виділяє переваги однієї статі над іншою, а лише демонструє відмінності між чоловічими і жіночими текстами. По-друге, стаття базується на статистичних даних, тобто наведена в ній інформація усреднена.

Це я до того, що якщо хто-небудь з чоловіків після прочитання виявить, що використовує методи «жіночого» підходу до написання, не поспішайте закидати автора помідорами, камінням і тухлими яйцями, оскільки:

 • Дані усереднені і не претендують на 100% точність
 • Вам крупно повезло, оскільки, якщо Ви використовуєте підхід протилежної статі, Вам простіше знаходити спільну мову з його представниками.
 • З формальностями покінчено, приступаємо до основної теми матеріалу.

  1. Мозок

  У кожної людини є дві півкулі мозку. Ліва відповідає за мову, логічне мислення, словниковий запас і т. д. Права відповідає за слух, емоції, інтуїцію і уяву. В народі існує повір’я, що у чоловіків розвинена ліва півкуля, а у жінок праве, тому чоловіки такі розважливі, а жінки емоційні. Насправді це не зовсім так. Адже зверніть увагу:

  • Жінки краще за чоловіків вважають в умі
  • Жінки краще і правильніше говорять
  • Жінок-лінгвістів більше, ніж чоловіків-мовознавців
  • Жінки більш емоційні
  • У жінок сильніше розвинена інтуїція

  Це все неспроста. Вчені помітили, що при вирішенні завдань жінки використовують обидві півкулі мозку, в той час як чоловіки використовують переважно ліве.

  2. Підходи до створення тексту

  Тепер повернемося до наших «баранів». Створення тексту – це теж завдання. І жінки підходять до цього завдання комплексно, в той час як чоловіки підходять до завдання з боку логіки і фактів.

  Ось чому в жіночих текстах найчастіше фігурують і красиві образи, і факти, і переваги, і риторичні питання, і всього потроху. Чоловічі ж тексти найчастіше наповнені перевіреними відомостями, залізною логікою, непохитними перевагами і точними цифрами начебто 19.95% замість 20%.

  3. Кінестетика і візуальність

  Однією з цікавих деталей у відмінності природи чоловіків і жінок є два слова:

  1. Кінестетика (відчуття)
  2. Визуализм (зір)

  Перше більш характерно для чоловіків, друге – для жінок. Жінки люблять красу, правильні форми, яскраві образи. Чоловіки ж віддають більшу перевагу відчуттями, комфорту, почуттів самореалізації і самоствердження.

  Ця відмінність також знайшло свій відбиток у чоловічих і жіночих текстах. У жінок в текстах зроблена ставка на красу і привабливість, в той час як у чоловіків тексти спрямовані на комфорт і зручність.

  4. Мотивація

  Ще одне цікаве спостереження вчених: чоловіків мотивує успіх будь-якою ціною. Неважливо, чорний копірайтинг, скандали і бруд або використання конкурентів у своїх цілях. Для багатьох жінок-копірайтерів такий підхід взагалі неприйнятний, і принцип «успіх за всяку ціну» їм чужий.

  Замість цього жінки віддають перевагу позиції «коли всім добре», налагодженню позитивних довгострокових контактів із цільовою аудиторією і намагаються уникати конфліктів. До речі, про конфлікти…

  Мені іноді приходять листи, в яких окремі товариші, ображені моєю діяльністю та існуванням цього сайту, виливають цілі цебри бруду, заявляючи, що все, що написано на цьому сайті – це єресь, яка лише забруднює Інтернет і не несе ніякої користі.

  Найцікавіше, що 99% таких листів написані саме чоловіками. І це неспроста, оскільки амбіції і гнучкість у чоловіків і жінок також різні. Якщо чоловік знає собі ціну, він перевершує або ігнорує конкурента, якщо ж ні, то він скаржиться, обурюється і скандалить.

  Про те, як реагувати на гнівні повідомлення вискочок, читайте в статті «Як поставити на місце вискочку, або суворі бої епістолярного жанру»

  5. Прагнення і гнучкість

  Чоловіки люблять домінувати. Саме тому вони у своїх текстах воліють «ламати» аудиторію, переконуючи її, що потрібно купувати і як.

  Жінки в цьому плані більш хитрі. Якщо Ви звернете увагу, то жіночі тексти, як змії, обвивають читача і керують їм, створюючи ілюзію, ніби він сам приймає рішення.

  Резюме

  Тепер давайте зробимо висновки. У статті наведено особливості підходу до створення тексту чоловіками і жінками. В одних текстах це виражено яскравіше, в інших – більш тьмяно. Звичайно, статевої ознака накладає свій відбиток у будь-якому випадку. І, тим не менш, професійні копірайтери намагаються в своїх текстах в першу чергу враховувати статеві особливості своєї аудиторії і підлаштовуватися під них.

  Нестандартний копірайтинг: як придумати назву клану (групи)
  Створення тексту: секрет де боно

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…