Копірайтер: широкий профіль або вузька спеціалізація?

4

Робота копірайтером передбачає виконання замовлень в самих різних областях. Яку б галузь Ви не вибрали, скрізь потрібні тексти. Однак для того, щоб написати по-справжньому хороший текст, потрібно бути компетентним у тій темі, в якій пишеш. Виникає питання, що краще: вибрати кілька тем, в яких відчувати себе як риба у воді, ставши при цьому вузьким фахівцем, або ж бути спеціалістом широкого профілю, освоюючи всі теми в разі необхідності на поверхневому рівні? Сьогоднішня стаття присвячена саме цьому питанню.

Насправді, питання спеціалізації актуальний для кожного копірайтера. Один любить писати про все, за що платять гроші, а для іншого ряд тем може бути неприйнятним з моральним, релігійним або принципових мотивів. Який би профіль роботи Ви не вибрали, у кожного з них є свої переваги і недоліки. Давайте розглянемо їх детальніше.

Копірайтер вузького профілю

Копірайтер вузького профілю, як було сказано раніше, вибирає кілька тем, які він вивчає досконально. Він знає найдрібніші нюанси у своїй спеціалізації, неважливо, технічні або юридичні, і створює ефективні тексти з урахуванням цих нюансів.

В більшості своїй, теми, в яких спеціалізуються вузькопрофільні копірайтери, практично непід’ємні для копірайтерів широкого профілю. Це пояснюється тим, що другим потрібно витратити чимало часу, щоб, так би мовити, «увійти в тему», а замовник вимагає все і відразу.

Тексти технічного, юридичного, економічного або медичного плану вимагають від копірайтера певної бази знань. Далеко не кожен копірайтер зможе створити «з ходу» текст про особливості мікроконтролерів, двигунів певної марки, нюанси оподаткування тієї чи іншої країни або побічної дії медичних препаратів.

Можна сказати, що вузькопрофільний копірайтер «в темі» для таких замовлень – єдиний, хто в силах впоратися з поставленим завданням.

Копірайтер вузького профілю: переваги

 • В стані виконати замовлення, що іншим не під силу
 • Має оплату праці вище, ніж інші копірайтери
 • Має найвищу конкурентоспроможність

Копірайтер вузького профілю: недоліки

 • При відсутності активних тематичних замовлень залишається не у справ
 • Складності на початкових етапах роботи
 • Додаткові часові витрати на зайнятість в профілюючих областях

Копірайтер широкого профілю

Копірайтер широкого профілю береться за будь замовлення, незалежно від теми. Якщо знань не вистачає, він починає вивчати тему до отримання базового мінімуму інформації, що дозволяє виконати замовлення.

Порівняно з вузькопрофільним копірайтером, у копірайтера з широким профілем можуть «проскакувати» в окремих текстах «ляпи», тобто упущені з уваги нюанси, яких він просто не знає. В деяких випадках це може бути критично, тому, як правило, широкопрофільні копірайтери за вузькі і складні теми не беруться. Замість цього вони віддають перевагу простим тематиками, інформацію по яким можна знайти у вільному доступі в Інтернеті.

Якщо переводити поняття на більш побутовою мовою, то коли трапляється серйозна поломка, наприклад, сантехніки, то ми йдемо до фахівця. Але, в той же час, коли якість і критичність ситуації не стоять на першому місці, завжди добре мати знайомого майстра на всі руки.

Так і в цьому випадку. Багато замовників, коли їм потрібно багато простих текстів на різні теми, звертаються до копірайтерів широкого профілю. Але коли їм потрібен специфічний текст, вони користуються послугами копірайтера з вузькою спеціалізацією.

Багато новачків на біржах копірайтингу є саме копірайтерами широкого профілю: вони беруться за будь-яку роботу, однак вузькоспеціалізовані замовлення, де потрібен певний багаж спеціальних знань, вони не отримують.

Однією з сильних сторін копірайтера широкого профілю є те, що, володіючи поверхневими знаннями в різних областях і маючи достатній досвід роботи, вони можуть стати хорошими керівниками і курирувати складні проекти, особливо при наявності необхідних лідерських якостей.

Копірайтер широкого профілю: переваги

 • Висока гнучкість на ринку праці
 • Широке різноманітність тематик
 • Легкий старт

Копірайтер широкого профілю: недоліки

 • Низька конкурентоспроможність
 • Невисока оплата

Копірайтер гібридного типу

Копірайтер гібридного типу – це проміжний варіант, щось середнє між копірайтером широкого і вузького профілю. Як правило, більшість копірайтерів-професіоналів відносяться саме до цієї категорії.

Особливість цієї групи полягає в тому, що копірайтери мають кілька профілюючих напрямків, наприклад, радіоелектроніка та інформаційні технології або юриспруденція та економіка. Крім того, копірайтери іноді беруться за теми, які вимагають від них вивчення матеріалу.

На відміну від копірайтерів широкого профілю, копірайтери-гібриди беруться далеко не за всі замовлення і оплачуються приблизно як копірайтери вузької спеціалізації.

Таким чином, копірайтер гібридного типу поєднує в собі переваги копірайтерів широкого і вузького профілю і практично позбавлений недоліків. Хоча, за інших рівних умов, перевагу, швидше за все, отримає або вузькопрофільний копірайтер (якщо в пріоритеті якість), або копірайтер широкого профілю (якщо в пріоритеті ціна).

Резюме: до якого б типу Ви не ставилися, у кожного копірайтера є свої сильні і слабкі сторони. Незважаючи на те, що більшість новачків починають свій шлях в широкому спектрі тематик, з часом вони звужують спрямованість своєї діяльності для більш ефективної роботи та більш високих заробітків.

Які тематики більш близькі Вам, а які ні? Спеціалізуєтесь Ви в якомусь напрямку? Ваші відповіді завжди вітаються в коментарях!

Мова рекламних текстів: як ефективно донести рекламну думку до аудиторії
Творчий криза і 10 способів виходу з нього

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…