Конверсія в копірайтингу: що це таке і як її підвищити

6

Конверсія в копірайтинг – це відношення кількості осіб, на яких подіяв Ваш текст і які виконали необхідні від них дії, до загального числа читачів цього тексту. Іншими словами, конверсія – це кількісний показник перетворення читачів у клієнтів. Отже, чим цей показник вище, тим вище ефективність тексту і тим дорожче він коштує. Сьогодні ми з Вами розглянемо конверсію під різними кутами і виявимо способи її підвищення.

Відносність поняття «конверсія» в копірайтингу

Як свого часу казав дідусь Ейнштейн: «Все в цьому світі відносно». І конверсія в нашому випадку не стане щасливим винятком. Насправді, яка величина конверсії є високою, а яка – низькою? 15% — це багато чи мало? Чи впливає рівень конкуренції на трактування чисельного значення конверсії? Стільки питань… І на кожний з них ми сьогодні постараємося дати відповідь.

Багато копірайтери люблять робити акцент на рекордної конверсії їх текстів. Однак що це означає на практиці, розуміють далеко не всі. Це, в першу чергу, відбувається тому що самотнє значення конверсії ні з чим не порівняти, і, само по собі, воно мало про що говорить. Істинна цінність показника конверсії полягає в динаміці. Іншими словами, конверсія – це результат зміни рівня продажів після того як текст був написаний.

Давайте розглянемо два приклади:

Приклад №1

Спочатку не було ніякого тексту. Потім його створив копірайтер, і кожен п’ятий чоловік, який прочитав цей текст, зняв трубку і замовив рекламований товар. Загальна конверсія склала 20% (оскільки до цього не було тексту взагалі, і конверсія була дорівнює нулю).

Приклад №2

Спочатку був текст, конверсія якого становила 33%. Потім копірайтер створив інший текст, конверсія якого склала 26%. Результат вийшов краще, ніж у першому прикладі, однак гірше в порівнянні з початковими умовами.

Порівняння показників конверсії

Наведу ще один реальний приклад із власної практики. Я написав два тексти, використовуючи одні і ті ж психологічні принципи:

 • Перший текст продавав косметику
 • Другий текст продавав фрезерні верстати з програмним управлінням
 • У першому випадку конверсія склала 27%, а у другому – лише 3%. Здавалося б, цифри відрізняються майже в 10 разів. Однак у другому випадку замовник отримав прибуток на порядок вище, ніж в першому. З чим це пов’язано?

  Давайте розбиратися. Для порівняння, візьмемо аудиторію в 100 осіб. У першому випадку зробили замовлення або, як мінімум, подзвонили в компанію 27 осіб, а в другому випадку – 3 людини.

  Різниця між ними полягає в тому, що якщо дохід з продажу косметики (візьмемо умовно за $100 з кожного покупця для зручності розрахунків) склав близько $3000, то продаж навіть одного верстата може принести сотні тисяч доларів прибутку.

  Зверніть увагу, що конкуренція в галузі принципового значення не має, оскільки текст – це посередник між продавцем і потенційним покупцем. І його завдання – зупинити подальший пошук споживача на ринку.

  Я думаю, що не потрібно пояснювати, який прибуток буде у другому випадку при більш великих поставках, коли люди оновлюють парк обладнання.

  Ось чому порівняння показників конверсії буде найбільш об’єктивним, якщо порівнюються системи одного ієрархічного рівня. Ідеальний показник, коли система порівнюється сама з собою після тих або інших змін.

  Погодьтеся, якщо б Ви написали текст про безкоштовну роздачу автомобілів авторитетним офіційним дилером, то конверсія була б близька до 100%. Але якщо б точно такий же текст написала невідома компанія, то конверсія була б набагато нижче.

  Способи збільшення показника конверсії

  Збільшення конверсії залежить не тільки від одного копірайтера. Тільки ефективна взаємодія замовника і автора тексту може зробити найсильніший ефект. І, тим не менш, є кілька корисних порад щодо збільшення показника конверсії. Ось вони:

  1. Уникайте великих пластів тексту

  Великі пласти тексту мало хто читає до кінця. Намагайтеся робити текст компактним, але інформативним. Про те, як скоротити текст, читайте в статті «Копірайтинг: як спростити текст»

  2. Покажіть читачеві переваги товару

  Набагато ефективніше буде, якщо Ви опишете переваги тексту особисто для споживача, а не просто перерахуйте його основні властивості.

  3. Використовуйте списки та інші засоби форматування

  Інформація в списках найкраще сприймається людиною. У той же час, намагайтеся не робити в одному списку більше семи елементів. Докладніше про форматування можна прочитати в статті: «Копірайтинг: покращуємо читабельність тексту»

  4. Використовуйте модель AIDA

  Модель AIDA була створена з урахуванням людської психології і з успіхом використовується успішними маркетологами з самих різних країн.

  5. Використовуйте арсенал хитрощів текстів

  Грамотні тексти, що продають збільшують конверсію, однак і пишуться вони з урахуванням особливостей свого жанру. Детальніше про його тонкощі дізнатися зі статті «Як написати ефективний продає текст. Частина друга. Практикум»

  6. Намагайтеся донести унікальна пропозиція на самому початку

  Користувачі рідко читають тексти цілком. Донесіть унікальна пропозиція на самому початку тексту та зацікавте їм Вашого читача.

  7. Використовуйте факти, авторитет і гарантії

  Використовуйте в тексті важелі, з якими можна сперечатися. Це викличе велику ступінь довіри до тексту і розташує читача до виконання потрібних дій.

  8. Використовуйте сильний заклик

  Заклик – це найважливіший фінальний акорд будь-якого тексту, який продає. Його можна виразити як словами, так і графічним виділенням.

  Резюме: незважаючи на те, що конверсія – це відносний показник, він має вирішальне значення в бізнесі. Нікому не потрібні продають тексти, які нічого не продають, так само як нікому не потрібна зброя, яке не вражає супротивника. Кількісний показник має умовне значення і визначається сферою діяльності, для якої створюється текст. Показники конверсії, найбільш інформативні, якщо порівнюються тексти з однорідних областей (системи одного рівня) або один і той же текст сам з собою.

  P. S. Я записав тематичне відео про конверсії. Тут вся основна інформація, укладена в 3-х хвилинах.

  Як написати рекламний пост, щоб він не виглядав як реклама і не підривав довіру читачів
  Платне і безкоштовне навчання копірайтингу: методи, плюси і мінуси

  Вам сподобаються

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

  Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

  Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…