Конкурс есе: 9 способів збільшити свої шанси на перемогу

5

Конкурс есе – це, мабуть, одне з найбільш інтригуючих заходів для будь-якого копірайтера. Це можливість прийняти виклик і битися в поєдинках творчості з іншими людьми. І якщо першість контенту в пошуковій видачі часто буває неоднозначним і динамічним, то на конкурсах есе іноді зайняти почесне друге місце означає одне – програти. Ось чому сьогодні ми розглянемо, як, беручи участь у конкурсі есе, підвищити свої шанси на перемогу з допомогою прийомів копірайтингу.

Зрозуміло, ніякі поради не дасть Вам 100% гарантії успіху, проте підвищити свої шанси на перемогу завжди можна, якщо звернути увагу на низку деталей.

Конкурс есе відноситься до форми безкоштовного копірайтингу, докладніше про яку можна прочитати в статті «Безкоштовний копірайтинг і безкоштовний копірайтер: переваги і недоліки». Ви пишете текст, витрачаєте сили, час, ідеї, але немає ніякої гарантії, що Ви отримаєте за свою роботу. Це потрібно усвідомлювати і не плекати зайвих ілюзій.

Для початку трохи теорії:

Есе – це літературний прозовий жанр, який виділяється:

 • Невеликим об’ємом
 • Вільним вмістом
 • Асоціаціями
 • Враженнями автора

Ключовий фактор – вільне утримання. Це означає, що у автора розв’язані руки в плані подання інформації та її структури. Однак майже кожен конкурс есе має жорсткі рамки обмеження – обсяг тексту. Ось чому мало мати думки по темі, їх потрібно ще й грамотно представити, вклавшись в заданий ліміт.

Однак, про все по порядку. Отже, що може підвищити шанси на перемогу у конкурсі есе:

1. Оригінальна ідея

Оригінальна ідея – це близько 75% успіху. Це головне, на що варто зробити ставку. Якщо уявити, що на конкурс будуть виставлені кілька ідеальних есе, в кінцевому підсумку переможе той, ідея якого найбільше «зачепить» журі. Ось чому саме опрацювання ідеї варто приділити особливу увагу.

2. Логічна структура есе

Структура в есе може бути самою різноманітною, однак намагайтеся бути логічними та послідовними. Використовувати принцип «перевернутої піраміди», чи ні – залежить від Вас, однак постарайтеся зробити так, щоб зміст тексту «розвертався» перед читачем плавно, без різких стрибків від однієї думки до іншої, а потім до третьої.

3. Відповіді на питання

Для усіх конкурс есе – це можливість представити свої думки у вигляді тексту перед журі. Але людський розум так влаштований, що думки найчастіше представляються у вигляді питань. «Що буде, якщо…?», «Чому ми не можемо…?», «Скільки буде продовжуватися…?».

Питання без відповідей бесплотны. Давайте поставимо себе на місце журі конкурсу. Ви читаєте чужий текст, в якому маса абстрактних питань без відповіді. Більш того, у Вас далеко не один і не два тексти. Замислюватися над кожним з них – справа невдячна. Більш того, замислюючись над питанням, Ви не можете стежити за основною думкою далі за текстом. В результаті витрачається набагато більше сил і часу.

А тепер уявімо, що замість одних безтілесних питань у нас є ще і відповіді на ці питання. В такому випадку член журі може оцінити не стільки питання, скільки зв’язку питання-відповідь, її думка, її оригінальність і глибину. Питання і відповідь – це як «Інь» і «Янь», які один без одного неповноцінні.

Ось чому намагайтеся давати відповіді на питання в есе, обґрунтовуючи їх, якщо необхідно.

4. Приклади в есе

Приклади – це ще один корисний момент, який можна з успіхом використовувати на конкурсі есе. Будь-які твердження виглядають закінченими і не викликають зайвих питань, якщо вони йдуть з прикладами. Приклади дозволяють трохи відволіктися від потоку думок автора і вносять у текст здоровий колорит.

Есе з прикладами виробляє більш сильне враження на читача, виглядає більш насиченим і розбавляє монотонність міркувань. Ось чому, якщо Ви приводите приклади в есе – це великий плюс. Втім, тут, як і у всьому, варто знати міру.

5. Враження: ставимо себе на місце журі

Будь конкурс есе вимагає від автора справити враження на членів журі. Для цього потрібно писати есе так, щоб журі було цікаво його читати. А для того, щоб зрозуміти, що журі цікаво, постарайтеся поставити себе на його місце.

 • За якими критеріями Ви б оцінювали роботу?
 • – Що Вам запам’яталося, будь у Вас на оцінці 100 робіт?
 • Наскільки по-Вашому робота відповідає заявленій темі?

Ставлячи себе на місце журі, Ви починаєте помічати речі, на які Ви, як автор, як правило, не звертаєте уваги. Нехай це будуть дрібниці, але саме з дрібниць може скластися великий плюс. Про те, як ставити себе на місце читача, більш детально описано в статті «Золоте правило копірайтера: ставимо себе на місце читача».

6. Оформлення есе

Дуже часто зустрічаються так звані «монолітні есе». Вони пишуться цільним блоком тексту. А тепер уявіть, що журі потрібно прочитати 10-50-100 таких есе за день. Та ще якщо дрібним шрифтом? Очі моментом наливаються кров’ю, і з’являється втома.

А тепер уявіть, якою буде реакція журі, якщо серед «монолітних» робіт перед ним постане красиво оформлене, читабельне есе. Вірно, воно виділиться. І мова навіть не йде про те, що в ньому написано. Головне, що вона приверне до себе увагу, ще до початку прочитання.

Про що б Ви не писали, пам’ятайте, що Ваш текст читають люди, і у Ваших інтересах зробити так, щоб людям було комфортно читати Ваш текст. Не полінуйтеся, як мінімум, розбити абзаци порожнім рядком, використовувати списки і виділення.

Про те, як правильно оформити есе і зробити його більш читабельним, можна прочитати в статті «Копірайтинг: покращуємо читабельність тексту».

7. Вартість есе

Як вже було сказано спочатку, немає ніяких гарантій того, що Ви виграєте головний приз. Більш того, немає ніяких гарантій, що Ви виграєте що-небудь взагалі. І тим не менш, візьміть за правило: будь-есе потрібно писати так, немов Ви пишете статтю, вартістю в розмірі ціни головного призу.

8. Цілісність есе

Конкурс есе накладає обмеження на обсяг тексту. Ось чому в рамках цих обмежень автору потрібно донести свою думку максимально повно до читача. І не варто забувати одне важливе правило, яке для есе особливо актуально:

Будь-який текст повинен бути як куля: він повинен розкривати питання настільки повно, щоб не залишати зайвих питань.

9. Натхнення

Нарешті, не забувайте, що найкраща робота пишеться на натхненні. Про те, де його взяти, читайте в статті «5 вірних рад, де взяти натхнення копірайтеру».

В якості прикладів дозвольте привести конкурсні роботи Вашого покірного слуги, одна з яких зайняла перше місце на конкурсі есе Future talk, проведеному компанією Velcom. Ці роботи за умовами конкурсу розміщені у соціальній мережі Facebook:

 • Людина і машина. Майбутнє разом. Призма інстинктів.
 • Людина і машина. Майбутнє разом. Проблемний аспект.
 • Людина і машина. Майбутнє разом. Фантазія.
 • Людина і машина. Майбутнє разом. Елегія ідей.
 • Більше того, в соціальній мережі Facebook Ви можете знайти офіційну сторінку сайту https://shard-copywriting.ru, а також відвідати, при бажанні, профіль автора.

  Як написати ефективний продає текст. Частина перша. Підготовка
  Де взяти натхнення: 5 вірних рад

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…