Коментарі в блогах: секрет ефективних коментарів

5

Однією з відмінних рис інформаційного середовища Web 2.0 є її інтерактивність. Сотні тисяч блогів існують у всесвітній павутині, і невід’ємною їхньою частиною є те, що у них будь-який бажаючий може залишити свій коментар. Коментарі в блогах бувають найрізноманітніші, починаючи від простого спаму, і закінчуючи окремими думками. Сьогодні ми розглянемо цей спосіб комунікації під різними кутами і з’ясуємо, яким чином коментарі можуть бути особливо корисні, якщо Ви блогер.

Для багатьох движків, офіційна назва яких CMS (Content Management System – система управління контентом), існує безліч способів боротьби з небажаними коментарями: плагіни начебто Akismet для WordPress, кэпча (зображення букв і цифр на картинці, які необхідно ввести у рядок) та інші.

Коментарі в блогах: типи

Як вже було сказано вище, коментарі у блогах можуть містити все, що завгодно, однак, в цілому, можна виділити кілька яскраво виражених типів.

1. Коментарі-екскременти

Вершина інтелектуальної творчості окремих «обдарованих» осіб. Типовими прикладами можуть бути «Перший нах!», «Бу-га-га», «Ололо!!!111адынадынадын» та інші. Автори таких повідомлень впадають в дикий екстаз, коли їм вдається прокоментувати пост першими, а якщо їм зробити зауваження, то починають грубіянити, огризатися і гадити по повній програмі (звідки, власне, й назва типу).

Такі коментарі не несуть ніякого смислового навантаження і зустрічалися практично повсюдно років п’ять тому в період розквіту «подонковских» сайтів і упячки. Зараз кількість таких коментарів скоротилося, проте іноді можна зустріти останніх з «могікан». Суть залишається тією ж: прийти на блозі, зняти штани і… з усіма витікаючими.

2. Відвертий спам

Цей тип коментарів багатьох блогерів дратує навіть набагато більше, ніж коментарі-екскременти. Одна справа, якщо людина прийшла і напаскудив, і зовсім інша, коли він мало того, що напаскудив, так ще й намагається Вас використовувати. Ось чому коментарі зі спамом выкашиваются з особливою жорстокістю.

Спамний коментарі в блогах, як правило, розсилаються автоматично роботами і можуть налічувати від однієї до кількох десятків посилань.

3. Прикритий спам

Ці коментарі не містять у своєму тілі жодних посилань. Більш того, вони можуть містити слова захопленого захоплення Вашим сайтом. Все б нічого, якби не одна деталь. Замість імені користувача в таких коментарях варто анкор (потрібний текст посилання, що вказує на рекламований сайт).

Прикладами таких коментарів можуть бути:

Автор: секрети копірайтингу
Коментар: Спасибі за відмінну і корисну інформацію, буду постійним читачем.

Або

Автор: створення ефективних текстів
Коментар: Все, що Ви пишете дуже корисно і пізнавально! Я неодмінно буду рекомендувати знайомим Ваш ресурс.

Такі коментарі у блогах читати шалено приємно, і шалено прикро, що їх розсилають також роботи по шаблону, які поняття не мають про те, що Ви пишете.

4. Щира вдячність

Структура коментарів схожа на попередню, з тією лише різницею, що ім’я користувача може бути нормальним, з посиланням на сайт або без.

Такі коментарі, як правило, видаляються в dogfollow блогах (блогах, на які в коментарях ставляться прямі посилання, що індексуються пошуковими роботами), оскільки як такої смислового навантаження такі коментарі не несуть. Якщо Ви вебмайстер, видаляти або залишати їх – справа Ваша. У будь-якому випадку, завжди приємно читати, коли хтось позитивно висловлюється про виконану Вами роботу.

5. Коментарі в блогах по суті

Найцінніший вид коментарів, які можуть виражати індивідуальну точку зору читачів. Проявляється ця точка зору в:

  • Критиці
  • Пропозиції
  • Особистий досвід
  • Думках
  • Додаткових відомостей і т. д.

Цей тип коментарів викликає жваві дискусії в блогах, що призводить до зростання популярності ресурсів і дає авторам якісну зворотний зв’язок.

Секрет ефективних коментарів

Тепер давайте розглянемо, яким чином можна використовувати коментарі в чужих блогах, якщо Ви самі блогер. З одного боку, можна почати спамити коментарями наліво і направо в надії на те, що хто-небудь особливо цікавий клацне на Ваше ім’я з посиланням і перейде на Ваш сайт. Але вірогідність цього дуже мала. Люди, особливо блогери, які не люблять спамерів.

Коментування постів на інших блогах може Вам дати набагато більше, ніж просто переходи на Ваш сайт – нові знайомства. Нові міцні контакти набагато цінніше, ніж разові переходи випадкових відвідувачів.

Існує стереотип серед багатьох блогерів, який полягає в боязні бути використаним конкурентом, мовляв, ось, я прийду на чужий блог схожої тематики, почну коментувати, в результаті у конкурента і коментарі, і мої відвідини, а в мене нічого немає.

Насправді, це загальне оману. Я раніше вважав точно так само, і, як результат, втратив багато часу, за який міг би створити нові соціальні мости, познайомитися з новими цікавими людьми і дізнатися масу корисної інформації.

Випадок, який повністю змінив моє ставлення до коментарів, стався, коли я випадково потрапив на блозі Дмитра Сидаша. Прочитавши декілька мене зацікавили статей і висловивши свою точку зору на їх рахунок, я хотів було піти, однак яким же було моє здивування, коли у відповідь на мої коментарі, я отримав те ж саме на своєму блозі. Потім я спробував залишати якісні коментарі на інших блогах, і більшість авторів відповіли мені тим же. І це при тому, що особисто для себе я відкрив масу цікавих ресурсів і цікавих людей.

Будь-яка дія має свої наслідки:

  • якщо Ви спамите і гадите, Вас банять і ненавидять
  • якщо Ви дякуєте, Вас дякують у відповідь
  • якщо Ви висловлюєте свою точку зору по справі – Ви викликаєте інтерес

Виявляючи активність і участь в житті інших блогів, Ви викликаєте не тільки розташування до свого ресурсу з боку спільноти, але також організуєте взаємодія на рівні систем. Це як додати людини в друзі в соціальних мережах, тільки замість людей виступають блоги. Єдиний нюанс: щоб залишити якісний коментар до статті, потрібно спершу прочитати те, що в цій статті написано.

Звичайно, якщо Ви почнете завалювати блоги з тисячною відвідуваністю сотнями коментарів, нехай і самого високої якості, реакція, скоріше всього, не буде ніяк виражена. Чому? Тому що краще всього взаємодіють системи одного ієрархічного рівня. Підлітки не стануть грати в пісочниці з малюками, а гіпермаркет не стане вести ніяких серйозних справ з маленьким магазинчиком за рогом. Втім, у кожному правилі можуть бути і винятки.

Таким чином, якщо Ви хочете, щоб Ваші пости коментували, робіть самі перший крок, супроводжуйте чужі матеріали якісними коментарями по справі, і це повернеться до Вас сторицею. Крім того, не забувайте, що контент має властивість поширюватися з допомогою твіттера, соціальних мереж та інших каналів, і для цього поширення потрібні зв’язки.

Тестове завдання, або як одержати роботу копірайтеру
Як поставити на місце вискочку, або суворі бої епістолярного жанру

Вам сподобаються

Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

Як з «попси» зробити «шедевр»

6 факторів успіху світових топових блогерів

Як швидко придумати класну тему і написати на неї…