Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і як їх органічно вставити в статтю

5

Ключові слова в тексті часто збивають з пантелику початківців авторів. Особливо коли їх кількість зашкалює. Ця стаття з’явилася на світ завдяки одній з моїх читачок, яка спантеличила мене предметним питанням. На хвилину уявіть, що Вам потрібно написати невелику статтю. Скажімо, на 1 сторінку А4 ( ~2 тис. знаків). І все б нічого, якби не запити. Їх надто багато для такого обмеженого обсягу. В якості експерименту припустимо, що у нас ось таке “локальне” семантичне ядро (перелік ключових слів).

Ключові слова, які потрібно вставити в текст.

При цьому неважливо, Ви пишете статтю для себе (свого сайту, блогу) або за технічним завданням оптимізатора (веб). Проблема одна: вставити таку кількість ключів в такий малий обсяг тексту складно. Тим більше, щоб все це виглядало природно, органічно, і не було переспама, за який пошукові системи карають (або, як кажуть seo-фахівці, пессимизируют, накладають фільтри).

Але це тільки на перший погляд. Зараз я покажу Вам пару хитрощів і трюків, завдяки яким ключі можна не вважати. Умовно, звичайно. Чим вище щільність, тим вище ризик потрапляння під фільтри. Тому в даній статті ми будемо розглядати крайній, так би мовити, академічний, випадок, який на практиці в ідеалі розбавляти великим обсягом інформативного тексту.

Важливий момент: для простоти при демонстрації вирішення цього завдання я не буду враховувати і докладно описувати тематичне ядро і фактор латентно-семантичного індексування (LSI-фактор). Детальніше про них можна дізнатися з цього відеоуроку.

Підсумок. Перед нами стоїть завдання: написати текст заданого обсягу і вставити ключові слова з масивного технічного завдання оптимізатора. Давайте вирішимо її разом і по кроках.

Крок 1: визначаємо намір (интент) користувача і тип тексту

Насамперед, потрібно подивитися на ключі, визначити цільову аудиторію (для кого пишемо текст) і вибрати тип статті. 99% авторів вибирають описовий матеріал у стилі а-ля “Ландшафтний дизайн приватного будинку”. В гіршому випадку — просто роблять рерайт публікацій з інтернету. Але ми підемо іншим, більш грамотним, шляхом.

Міркуємо логічно. У нас ключі пов’язані з візуальним напрямком. Аудиторія – власники приватних будинків з невеликими ділянками. З високою часткою ймовірності интент користувача, або причина, по якій людина вводить ключові слова, побачити приклади ландшафтного дизайну, які можна відтворити у себе на ділянці 6-10 соток своїми силами. Ось чому в якості типу статті я виберу формат ТОП-N з невеликою теоретичної вставкою про стилях.

Крок 2: групуємо ключові слова

Коли я визначив цільову аудиторію і її интент, я групую ключові слова, щоб визначитися з майбутньою структурою тексту.

Групуємо ключові слова.

Все у мене вийшло чотири групи запитів:

 • Основний запит, який піде в заголовок статті, лід і Title.
 • Загальні запити, так би мовити, технічні ключові слова, які я рівномірно вставлю в матеріал.
 • Один предметний запит, який я використовую в підзаголовку, тим самим підвищивши його вагу.
 • Додаткові ключові слова, які обов’язково потрібно візуалізувати.
 • Як тільки угрупування завершено, переходимо до підготовки тез майбутньої статті.

  Крок 3: складаємо тези для структури тексту

  Якщо правильно згрупувати ключі, структура починає вимальовуватися сама собою. Її тільки треба трохи оформити і «причесати». Я обрав ось такий простенький варіант.

 • Заголовок, який включає основний запит.
 • Лід, проблемний абзац, в якому я озвучую проблему цільової аудиторії і обіцяю показати витончене рішення.
 • Теоретична вставка про стилі ландшафтного дизайну, актуального для цільової аудиторії.
 • Приклади ландшафтного дизайну на базі тих ключових слів, які нам потрібно візуалізувати.
  • З трояндами
  • З хвойником
  • З миксбордерами
  • З галькою
  • З чим-небудь ще, щоб вийшло 5 пунктів
 • Висновок і висновки, в яких я підводжу підсумки і закликаю до того, щоб людина поділився думкою в коментарях.
 • Крок 4: збираємо та аналізуємо необхідну інформацію

  У статті, яку я хочу написати, мені потрібно розповісти читачеві про стилі ландшафтного дизайну і показати наочні приклади. В стилях я ні в зуб ногою, і своїх прикладів у мене, природно, немає. Я ж копірайтер, а не ландшафтний дизайнер. Тому на цьому етапі моє завдання зібрати і обробити необхідну інформацію, яку потім можна використовувати в тексті.

  Цей крок вимагатиме додаткових рухів і зусиль, але і окупиться сторицею: я зможу створити мало того що унікальний матеріал, так його ще буде цікаво читати.

  Крок 5: Пишемо текст

  Ключі є. Інформація є. Структура є. Написати статтю тепер – справа техніки. Більш того, на базі цих вихідних даних я можу створити безліч унікальних текстів. Словом, тут ми просто йдемо по пунктах структури, вставляючи ключові слова органічно в тих місцях, де вони підходять. Якщо ні, то не вставляємо поки взагалі. Наше головне завдання – отримати хороший матеріал для читача, оскільки від цього залежать поведінкові фактори. Для роботів адаптуємо трохи пізніше, якщо буде потрібно. В самому кінці.

  Для більшої зручності процес написання тексту і вставки ключових слів я розіб’ю на кілька етапів у відповідності зі структурою. Грубо кажучи, кожен функціональний блок або їх зв’язка — це етап. Використовувані запити з семантичного ядра я буду відзначати червоним кольором.

  Етап №1: заголовок і перший абзац

  Як я вже говорив, у заголовку я використовую ключове слово, але при цьому додаю ще родзинку матеріалу — обіцянку закрити інтерес користувача і дати те, що він шукає. Наприклад, так.

  Заголовок і перший абзац з ключовими фразами.

  Зверніть увагу: у заголовку я використовував різні комбінації ключових слів, але так, щоб основний запит мав пряме входження (тобто використовувався в точності так, як написано в технічному завданні).

  Перший абзац (лід) я також починаю з ключового запиту, щоб показати пошуковим системам його значимість. Зверніть також увагу, що в самій складній формулюванні технічного завдання від копірайтера можуть вимагати всі запити використовувати в прямому входження. І тут необхідно зробити одну обмовку.

  ДУЖЕ, ДУЖЕ, ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ

  Я використовую у цьому прикладі всі запити в прямому і входження в рамках обмеженого обсягу виключно в демонстративних метою вирішення складної задачі. У реальних умовах, якщо Ви зустрічаєте такі вимоги, — з Вас попиту не буде. Що вимагають і отримують. Але для свого сайту я настійно НЕ рекомендую використовувати суцільні прямі форми ключових слів в такій кількості, особливо якщо це стосується комерційних запитів а-ля «Купити бензопилу в Москві», тому що це прямий і швидкий шлях потрапляння під фільтри пошукових систем. Це щоб не було претензій, мовляв, Шардаков рекомендує написати спамний текст. Порада: в будь-якій ситуації намагайтеся виходити зі здорового глузду.

  І ще кілька корисних рекомендацій від мого друга, SEO-фахівця, Антона Шабана:

 • Вписувати прямі входження у великій кількості зараз небезпечно. Їх варто вписати тільки тоді, коли слова з фрази розділяти буде не дуже доречно.
 • У всіх інших випадках нічого не трапиться, якщо переставити слова місцями, схиляти їх або взагалі використати в одному пасажі (робити непрямі входження).
 • Google більше любить прямі входження, йому такий текст може сподобатися, але в Яндексі можуть бути серйозні проблеми, особливо якщо вставляються комерційні ключі (зі словом «купити», «ціна», «замовити» «Топонім» і т. д.)
 • Щоб не переспамить, краще подивитися у конкурентів, який обсяг входжень оптимальний для кожного конктретного запиту (детальніше див. тут).
 • Етап №2: інформативна вставка про стилі

  Якщо Ви уважно подивитеся на тези, то побачите, що наступний блок після ліда — інформативна вставка, де ми використовуємо ключові слова у підзаголовку. У наступному абзаці ми розкриваємо суть цього підзаголовка. Наприклад, ось так.

  Ключові слова в підзаголовку і підписи під зображенням.

  І тут ми використовуємо одну хитрість. Зверніть увагу: багато ключів, а тексту мало. І пов’язати за змістом всі запити між собою практично неможливо. Тому ми можемо — вставляємо ключові слова у текст, а де не можемо — використовуємо в підписах під зображеннями. Це ідеальне місце. Більше того, зображення роблять наш текст краще, наочніше і привабливіше. А ще вони чудово працюють на SEO за рахунок пошуку по картинках, alt-атрибута і поліпшення поведінкових показників.

  До речі, про зображення. Якщо хочете все зробити правильно, то в пошуку вибирайте зображення з ліцензією на використання. Або придбайте що-небудь на фотостоках.

  Трохи нижче я використовую ще один такий же блок, щоб вставити ключ про ділянку 6 соток (див. повну версію тексту в кінці статті).

  Етап №3: послідовні блоки перерахування

  Нарешті, третій етап. В ньому у нас йдуть п’ять прикладів. Я не випадково вибрав саме цей формат. На кожний приклад я можу навести наочне зображення, а під картинкою вставити ключове слово. Виходить просто, швидко, практично і органічно. Таких блоків у мене 5 штук.

  Блоки перерахування з ключовими фразами.

  У подібних перерахувань є ще одна сильна риса: при грамотному підході і форматування вони утворюють гарну логічну структуру тексту з ієрархічними підзаголовками. Дізнайтеся про це більше зі статті «Навіщо копірайтеру знати HTML«.

  Етап №4. висновки і висновок

  Після перерахування прикладів я роблю останній абзац, в якому підводжу підсумок і закликаю аудиторію висловитися в коментарях. Подивіться, як виглядає текст цілком. Трохи нижче — фрагмент на зображенні, а ось посилання на джерело в Google Docs. Тільки, цур, не копіювати текст, добре?

  Приклад тексту з вставленими ключовими словами.

  Ще раз попереджаю. Цей текст — демонстрація того, як вписувати ключі в обмеженому обсязі. Не копіюйте використовуйте цей текст, тому що з високою часткою ймовірності в тому вигляді, в якому він є зараз, матеріал потрапить під фільтр.

  Підсумок всього цього неподобства

  Давайте підведемо підсумки. Загальний обсяг тексту при вирішенні завдання становив 1985 символів, без урахування заголовка. Як раз вписалися в вимоги (до 2000 знаків).

  Ключові слова (а їх у нас 11 штук) використовували всі, причому в прямому входження. Вписали їх рівномірно і, можна сказати, вирішили завдання у найскладнішій формулюванні. Якщо їх можна розбавляти проміжними словами або використовувати словоформи, то завдання помітно спрощується.

  Якщо б по готовності тексту у нас залишилися невикористані ключові фрази, то я б використовував додатковий текстовий блок, зображення або будь-який інший роздільник, щоб потрібні ключі були на своїх місцях.

  Резонне питання: а якщо б не було стільки зображень, як би я викрутився? Дуже просто. Використовував вставки (наприклад, виноски, таблиці або асоціативну візуалізацію. Про що б Ви не розповідали у тексті, завжди є що показати.

  Спробуйте використовувати ці прийоми при вирішенні власних завдань, і, я твердо переконаний, що у Вас все вийде! А якщо виникнуть запитання — задайте їх у коментарях.

  Щиро Ваш, Данило Шардаков.

  P. S. Сподобалася стаття? Поділіться їй в соцмережах, натиснувши на одну з кнопок нижче.

  Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими словами і на прикладах
  Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я використовую і не використовую в своїй роботі

  Вам сподобаються

  Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

  Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

  Як копірайтеру (і будь-фрілансеру) отримувати дорогі…

  15 типів підрядників, з якими я НЕ працюю