ІНСТРУКЦІЯ: Як створити і запустити свій контент-проект

5

В одній з недавніх статей я висловив свою точку зору, що я не особливо жалую біржі контенту. Більше того, я привів 10 причин, чому я вважаю роботу на біржі — марною тратою часу. Після виходу цієї публікації, мені прийшло досить багато листів. І в більшості своїй вони були такого змісту: “Ви говорите, що райтеру набагато вигідніше зробити свій власний контент-проект. Але як його створити з нуля? Якщо можна, то по кроках, щоб було зрозуміло навіть “чайнику”. Дуже гарне питання. Саме йому цілком і повністю буде присвячена ця стаття. Отже, влаштовуйтеся зручніше, сьогодні ми розглядаємо, як створити, запустити і розкрутити контент-проект (ну і заробити на ньому, зрозуміло).

Що таке контент-проект

Невелика вступна частина, щоб відразу розставити всі крапки над “е”.

Отже, контент-проект — це інформаційний ресурс (сайт зі статтями та/або іншими інформаційними матеріалами), присвячений певній тематиці. Тематика може бути будь — який-від “Авто” до “Ящірок”. Але Вам потрібно знати, що тематики бувають комерційні (в які вкладається багато грошей і в яких досить висока конкуренція) та некомерційні (в які безпосередньо гроші не вкладаються).

Прикладами найбільш популярних і дорогих комерційних тематик є:

 • Будівництво
 • Нерухомість
 • Медицина
 • Заробіток в інтернеті
 • Дім і сім’я і т. д.

Їх популярність пояснюється так: існує маса товарів, які будуть цікаві відвідувачам таких сайтів, і рекламодавці не шкодують грошей на залучення потенційних клієнтів.

Для довідки: найдорожча тематика — вікна пвх. Вартість кліка по контекстному оголошенню в ній досягає іноді $30-60, тобто всього один клік приносить власнику тематичного контент-проекту 300-600 рублів (~30% від вартості). Однак конкуренція тут скажена: великі постачальники вкладають тисячі доларів щомісяця в пошукове просування, і змагатися з ними одиночного вебмайстру просто нереально.

До некомерційним тематиками відносяться:

 • Ентомологія
 • Екологія
 • Ботаніка і т. д.

Про те, яку вибрати тематику, а також про монетизації і конкуренції ми поговоримо трохи нижче. Зараз Вам головне знати, що контен-проекти бувають двох видів: потенційно грошові (які можуть приносити непоганий дохід навіть з невеликою відвідуваністю) та некомерційні (які також можуть приносити дохід, але при великій відвідуваності і з великими зусиллями). Про це ми сьогодні поговоримо.

[direct]

Розвіюємо міфи і ламаємо стереотипи

Пам’ятаєте, у статті “Ламаємо стереотипи до такої-то матері!”, я говорив, що багато стереотипи — це камені, які нічого крім тяжкості і обмежень не приносять. По суті, вони засновані на міфах, які нам треба розвіяти, щоб почати повноцінну роботу над проектом.

Міф №1 Створити контент-проект занадто складно

Люди, які так кажуть, навіть не намагалися щось зробити. Як і в будь-якій справі, тут є складності, але всі вони переборні і роблять Вас, як організатора, тільки сильніше. Головне — це поставити мету і йти до неї.

Міф №2 Щоб розкрутити контент-проект, потрібні роки

По правді сказати, для деяких проектів так і є. Але це пов’язано в першу чергу з тим, що господарі таких проектів не володіють принципами правильної їх організації. У результаті час йде, а результату немає. Після прочитання цієї статті у Вас все вийде набагато швидше.

Крім того, біржі контенту також вимагають часу на напрацювання рейтингу, але на них Ви набагато більш уразливі.

Міф №3 Багато контент-проекти потрапляють під фільтри пошукових систем, і всі старання йдуть нанівець

Під фільтри, дійсно, потрапляють багато ресурси, автори яких у прагненні заробити якомога більше грошей порушують політику пошукових систем. Коли Ви чесні з аудиторією і не ганяєтеся за шаленими грошима, то ризик потрапити під фільтр для Вашого сайту стає мінімальним.

Скільки можна заробити на контент-проекти

Отже, пара слів про те, що Вас на даному етапі цікавить найбільше. Для заробітку існує маса способів. Ось лише деякі з них:

 • Контекстна реклама
 • Партнерські програми
 • Прямі рекламодавці
 • Продаж посилань (з особливою обережністю)
 • Тизерну мережі (з ще більшою обережністю) і т. д.

З останніми способами потрібно бути гранично обережним, оскільки саме з-за неправильного підходу в цих аспектах сайти найчастіше потрапляють під фільтри пошукових систем.

Заробіток залежить від безлічі факторів, але для прикладу: сайт з відвідуваністю 6,5 тис. людина цілком може приносити понад $1000 прибутку на одній тільки контекстній рекламі.

Подивіться відео нижче, щоб впевнитись, що це цілком реально і мотивувати себе на подальше читання. Найцікавіше починається на 6-й хвилині відео. Перемістити туди бігунок, якщо не хочете чекати.

У цьому відео для заробітку на контекстній рекламі використовується офіційний центр обслуговування партнерів Яндекса — Profit-Partner. Ви можете там зареєструватися вже зараз, проте для того, щоб Ваш ресурс додали в рекламну мережу, відвідуваність сайту повинна бути в районі 300 чоловік на добу.

UPD: на даний момент ЦОП розформовано і працювати через нього вже не можна. Зараз робота ведеться або з Яндексом безпосередньо, або через великих регіональних представників.

Крок №1. Вибір тематики контент-проекту

З одного боку, можна просто зробити сайт зі статтями і писати про все, що захочеться — це найпростіший спосіб. Але у нього є свої мінуси: сайти без яскраво вираженої тематики складніше просувати. Ось чому варто вибрати хоча б загальну спрямованість: “Як зробити…”, “ТОП-10…”, “Міфи та легенди…”, “Для жінок” і т. д.

В ідеалі — вибрати конкретну тематику і створювати статті на її теми, розбавляючи вміст суміжними темами.

Більшість новачків робить одну загальну помилку. Вони вибирають найдорожчі тематики і високочастотні ключові слова, а коли не витримують натиску конкуренції, опускають руки і розчаровуються.

Якщо Ви всерйоз вирішили зробити свій контент-проект, то оптимально буде дотримуватися двох міркувань.

 • Тематика проекту повинна бути цікава особисто Вам (особливо якщо Ви пишете статті самостійно, це дуже важливо)
 • Тематика повинна бути затребуваною

Конкурентність і затребуваність перевірити досить просто. Давайте розглянемо на прикладі.

Припустимо, Ви непогано розбираєтеся в юриспруденції.

 • Йдемо в сервіс підбору ключових слів Яндекса (wordstat.yandex.ru) і вводимо слово “юрист” для перевірки.
 • Сервіс видає нам масу інформації, серед якої ми бачимо, що послуги безкоштовного юриста вельми і вельми затребувані. Іншими словами, якщо Ваш майбутній ресурс буде вирішувати юридичні проблеми людей, на нього будуть приходити і його будуть читати.

 • Далі, йдемо в Яндекс і вводимо запит, скажімо, “юридична консультація”. Бачимо, що конкуренція за цим запитом скажена, але і рекламодавців хоч відбавляй — тематика дуже прибуткова.
 • В цілому, наступна закономірність: чим прибутковіше тематика, тим вище конкуренція і тим більше зусиль потрібно докласти для залучення читачів.

  Аналогічним чином перевіряються інші ключові слова. Спробуйте самі, це захоплююче!

  В ідеалі монетизувати можна будь-яку тематику, але в конкурентних нішах можливостей для монетизації більше. Знову ж таки, повторюся, головне — це, щоб Ви могли забезпечити поставку якісного контенту і давати людям ту інформацію, яка їм дійсно потрібна.

  [direct]

  Крок №2 Формулюємо цінність

  Цей крок є одним з найважливіших, і при цьому найбільш ігнорованих. По суті, в Мережі багато інформації про те, як зробити сайт або блог, як розкрутити його і заробити на ньому. Але проблема в тому, що це все не має ніякого сенсу, якщо контент-проект не представляє цінності.

  Отже, цінність контент-проекту — це те, заради чого люди будуть приходити знову і знову і за що будуть Вам вдячні. Цінність потрібно постійно тримати в голові і дотримуватися її. Тоді Ви точно не зіб’єтеся з шляху.

  Наприклад, цінність цього блогу — в ексклюзивній добірці безкоштовних практичних авторських рекомендацій з копірайтингу та суміжних областях, які можна відразу брати і використовувати.

  Наприклад, у сайту за технологіями цінність може бути іншою: надання користувачам самої свіжої інформації про новинки техніки і т. д. Думаю, ідею Ви зрозуміли. Якщо у сайту немає цінності, то він стає не більш ніж черговим безликим ресурсом, про який дуже швидко забувають.

  Крок №3 Формуємо семантичне ядро

  Про те, що таке семантичне і тематичне ядра я докладно описав у окремій статті.

  Коли Ви створюєте контент-проект, тут є один парадокс. У Вас може бути 1000 статей, і не може бути відвідуваності, а може бути 100 матеріалів, які стануть приводити до Вас 1000 чоловік в добу. Цей парадокс зумовлений з правильністю (або неправильністю) складання семантичного ядра.

  Для того щоб створити його правильно, складіть невеликий список публікацій, скажімо, з 30 штук. Далі, до кожної публікації підберіть пошукової запит.

  Приклад

  Припустимо, що у Вас тематика “В’язання гачком” і тема “В’язання петель гачком”. Wordstat каже, що “в’язання петель гачком” запрошують близько 3000 раз на місяць (на момент написання цієї статті).

  А тепер дуже важливий момент: проблема в тому, що молоді сайти не можуть відразу залучати трафік по середньо і високочастотним запитам (які містять більше 1000 разів в місяць). Статті на ці запити все одно треба писати, проте швидкої віддачі від них чекати не варто.

  Для розведення семантичного ядра використовуйте запити з меншою частотністю (до 300-500 на місяць). Список таких запитів Ви також зможете знайти в сервісі Wordstat. Також не забувайте про різних формулюваннях запитів. Наприклад, “в’язання петель гачком” можна переформулювати в “як в’язати петлі гачком”, зробити ще одну статтю і привести додаткових відвідувачів.

  Чим нижче частотність запиту і чим старше і авторитетніше стає Ваш ресурс, тим більше людей на нього приходять з пошукових систем.

  Зробіть перерву!

  Ви прочитали вже чимало тексту. Саме час зробити невелику перерву. Заваріть собі чашечку чаю або кави, візьміть пряну булочку і дайте очам відпочити. А через кілька хвилин повертайтеся до читання. Не хвилюйтеся, я нікуди не піду і почекаю Вас :).

  Крок №4 Вибираємо CMS

  CMS — це система управління контентом. Їх існує величезна безліч, як платних, так і безкоштовних, і всі вони полегшують Вам життя.

  ВАЖЛИВО: не використовуйте безкоштовні сервіси типу blogspot, blog.ru, diary.ru і т. д., оскільки з ними Ви ніколи не отримаєте повний контроль над своїм проектом!

  Для початку самим простим і оптимальним рішенням стає WordPress (самостійна версія, а не сервіс блогів, зверніть на це увагу). Про те, як його встановити і настроїти в Мережі є маса інформації, на цьому ми зупинятися не будемо.

  Крок №5 Вибираємо хостинг

  Хостинг — це місце в інтернеті, де розміщується Ваш контент-проект. Забудьте про безкоштовні варіанти. Хостинг повинен бути, в першу чергу, якісним і, що особливо важливо, мати хорошу службу підтримки.

  Особисто я користуюся послугами компанії Спринтхост. Коли я випадково в 2 години ночі запоров свою базу даних і носився в паніці, хлопці з Спринтхоста сказали мені всього 4 слова: “Без проблем. Все зробимо.” І відновили все менш ніж за 5 хвилин.

  [direct]

  Крок №6 Установка та інші технічні аспекти

  Опис процесу технічної установки і налаштування виходить за рамки даної статті. Цей пункт Вам доведеться освоїти самостійно, вважайте це домашнім завданням. Тут немає нічого складного, але є свої нюанси, в залежності від CMS, яку Ви виберете.

  Коли Ви самостійно освоїте цей крок, Ваш рівень стане на порядок вище, і Ви будете відчувати почуття глибокого задоволення від того, що Ви розібралися у всьому самі.

  Крок №7 Написання і публікація статей

  Щодо публікацій на Ваш контент-проекті зверніть увагу на наступний список важливих нюансів. Якщо Вам щось з описаного нижче не зрозуміло, то більш детальну інформацію можна знайти в Мережі, головне — правильно сформулювати запит. Тренуйтеся, копайте і використовуйте! Не варто ховатися за відмовками, мовляв, я тільки автор, я пишу тексти, а все інше — не моє. Якщо Ви керівник проекту, Ви повинні розбиратися хоча б поверхово в суміжних, в тому числі і технічних питаннях.

  Отже, особливості…

  • В обов’язковому порядку повинні для кожної статті бути прописані метатеги title і description. Обидва повинні містити ключові слова.
  • Заголовок повинен містити ключові слова і бути обрамлений в тег h1, причому на сторінці цей тег повинен використовуватися тільки один раз.
  • У статті повинні бути підзаголовки (укладені в тег h2 включають пряме входження або слофоформы запиту).
  • По тексту рекомендується включити кілька прямих входжень запиту, наприклад, на початку і в кінці статті.
  • Уникайте частого повторення ключових слів. Стаття повинна читатися природно.
  • Прослідкуйте, щоб в зображеннях, якщо Ви їх використовуєте, були заповнені атрибути alt і title. Вони повинні містити ключові слова.
  • Використовуйте Seo плагін Quake для браузера, щоб контролювати щільність ключових слів.
  • Намагайтеся в кожному матеріалі ставити 2-3 посилання на інші Ваші статті, які доповнюють тему.

  Що стосується прямих входжень і словоформ, то ось невеличка стаття, яка допоможе Вам зорієнтуватися.

  Крок №8 Розкрутка контент-проекту

  Коли Ви запустили свій інтернет-ресурс, і на ньому вже є 5-10 статей, саме час підключити додаткові канали розкрутки та залучення трафіку. Ось приклади таких каналів:

  • Соціальні мережі. Заведіть сторінки, присвячені проекту, в основних соц. мережах і підключіть на сайті необхідні віджети. Намагайтеся уникати спаму, залучайте людей в першу чергу цікавою та цінною інформацією, якою хочеться ділитися.
  • RSS-агррегаторы. Вивчіть, що таке RSS-канал, і як з його допомогою люди дізнаються про вихід Ваших нових статей. Підключіть сервіс Google Feedburner, щоб Ваш сайт індексувався швидше.
  • Підписка по Email. Не забудьте дати користувачам можливість підписуватися на доставку оновлень сайту по Email.
  • Аггрегаторы новин. Існує безліч ресурсів, з допомогою яких можна просувати Ваші статті і залучати трафік. Використовуйте їх!
  • Системи аналітики. Підключіть до сайту систему аналітики Google Analytics і відстежуйте поведінку користувачів. Робіть висновки, внести коригування.
  • Нові знання. Пам’ятайте, що неможливо в рамках однієї статті розкрити гігантську тему. Беріть кожен крок і вивчайте його глибше. У Вас для цього є все. Знаходьте нові канали піару, порівнюйте ефективність і підвищуйте свій рівень.

  Крок №9 Продовжуйте писати

  З часом ейфорія від старту нового проекту проходить, і близько 80% людей закидають свої проекти. Будуть моменти, коли Вам захочеться все кинути. Через подібні випробування проходять усі. Не зупиняйтеся і пам’ятайте, що в кінцевому підсумку Ваші зусилля будуть винагороджені.

  Не забувайте використовувати навички копірайтингу. Наприклад, складати цепляющие заголовки і тайтли. Також не забувайте про принцип перевернутої піраміди.

  Контент — це король. Якщо у Вас є цінна й унікальна інформація, користувачі прийдуть, не сумнівайтеся.

  Почніть створювати свій контент-проект сьогодні!

  Якщо Ви дочитали до цього місця, означає Ви дійсно налаштовані серйозно. Не відкладайте на потім. Навіть сама геніальна ідея нічого не варта, поки вона не реалізована. Почніть роботу вже зараз. Перші кроки не складуть для Вас ніяких труднощів, а далі з’явиться інерція, яка буде Вас підтримувати в потрібному ритмі.

  Резюме

  Ця стаття вийшла дійсно великий. І, так, вона місцями абстрактна. Тим не менш, наведені в ній 9 кроків дозволять Вам почати. Буде важко, але Ви можете полегшити собі завдання, якщо розробите власну формулу успіху.

  Головне — пам’ятайте: не помиляється лише той, хто нічого не робить. Коли Ви несете реальну цінність і прагнете зробити щось дійсно корисне для людей, це окупається сторицею, і дохід не змушує себе довго чекати.

  Це тільки початок! Дерзайте!

  Щиро Ваш,