Гіпнотичні тексти: основи вищого пілотажу мистецтва переконання

5

Багато хто знає, що в копірайтингу існують свої секрети, прийоми і техніки. Вони працюють на споживачах і змушують їх купувати товари, заповнювати форми підписки, і здійснювати інші дії, до яких підштовхує їх копірайтер. Велика частина секретів підкорення розуму читача ґрунтується на психології людини і біологічних реакціях, що проходять в організмі. Вивчення цих двох аспектів згодом вилилося в окремий напрямок – гіпнотичний копірайтинг, яким, починаючи з цієї статті, присвячується ціла рубрика на сайті Shard-Copywriting.Ru. Сьогодні ми розглянемо, що таке гіпнотичні тексти, пояснимо, чому вони працюють і які перспективи відкриває перед майстрами пера.

Як видно з назви, поняття «гіпнотичний копірайтинг» походить з двох слів:

 • Гіпноз
 • Копірайтинг
 • Гіпноз – це мистецтво введення людини в потрібний стан (транс). Копірайтинг – це мистецтво створення текстів.

  Таким чином, гіпнотичні тексти – це тексти, які вводять людину в, свого роду, транс і впливають на його психосоматичну систему. Звичайно, це не справжній гіпноз, який в змозі підкорити нічого не розуміє людини чужій волі, проте це, тим не менш, дуже сильний важіль для того, щоб викликати в людині бажання, які вигідні копірайтеру.

  Гіпнотичні тексти: навіщо потрібно вводити людину в транс

  Найперший питання, яке мені доводиться чути: «Навіщо взагалі це потрібно?» Чому б не показати людині переваги продукту, щоб він загорівся і купив? Питання цілком логічне. Щоб дати на нього відповідь, давайте розглянемо два приклади.

  Припустимо, у нас є яблуко: червоне, достигле, соковите, хрустке, відливають блиском воску на сонце, яке можна взяти за хвостик і покрутити, перш ніж з насолодою відкусити шматочок… Ви вже представили його собі, чи не так? Ви уявили собі яблуко, представили його ідеальну форму, навіть уявили собі його смак. Відчуття ваших рецепторів мови загострилися, а в роті почала більш активно виділятися слина…

  Це те, що називається транс. Ви не думаєте про текст, Ви думаєте про яблуці. А текст, тим часом, працює з Вашим організмом, коли Ви про це навіть не підозрюєте. І чим довше триває транс, тим більше Вам буде хотітися з’їсти яблуко, оскільки ця потреба буде виходити не від розуму, а від Вашого організму в цілому.

  Тепер другий приклад. Припустимо, є якийсь продукт П. Ви не знаєте його смаку, кольору, запаху, і навіть не знаєте, як він виглядає. І вам кажуть, що він:

  • Смачний
  • Соковитий
  • Стиглий
  • Тонізуючий

  Будемо вважати це перевагами продукту. Але реакція організму у цьому випадку набагато слабкіше, ніж в попередньому. Так, текст дає переваги, але він не вводить в транс. Людина не може собі його уявити, не може його ні з чим порівняти, тому що не знає, як цей продукт виглядає і що з себе представляє.

  Гіпнотичні тексти: важлива особливість трансу

  Коли Ви вводите читача своїм текстом в транс, Ви, по суті, отримуєте доступ до деяким відділам його головного мозку і починаєте впливати на організм у цілому, викликаючи бажання. А бажання – це передостання сходинка в моделі AIDA, за якою слідує дія.

  Іншими словами, коли Ви вводите людину в транс, Вам можна не турбуватися про те, щоб впливати на розум людини, оскільки Ви впливаєте на його почуття. Докладніше про різницю цих двох впливів читайте у статті «Вплив тексту: вплив на читача через розум і почуття».

  Щоб ще краще засвоїти різницю, уявіть собі запітнілу пляшку холодної води. Коли Ви не хочете пити, вам що ця вода є, що її немає – все одно. І навіть якщо Вам сказати, що ця вода:

  • Кришталево чиста
  • Охолоджена
  • М’яка
  • Смачна
  • Тамує спрагу

  То Вам від цього ні гаряче, ні холодно.

  А тепер уявіть собі, що Ви знемагаєте від спраги. У вас пересохло горло, Вам жарко, Ви хочете пити і знаходитеся в пустелі, де вода Вам найближчим часом не світить. По суті, Вам буде все одно, м’яка ця вода чи ні, кришталева або з-під крана, Ви просто хочете пити, це Ваша потреба, і Вам її потрібно задовольнити.

  Так ось, основна особливість гіпнотичних текстів полягає в тому, що вони створюють потребу, що читач хоче задовольнити.

  Гіпнотичні тексти: основи введення в транс

  Нарешті, головне питання: як ввести людину текстом в транс? Як створювати гіпнотичні тексти на практиці? В цьому блозі Ви ще зустрінете чимало прикладів і технік, проте сьогодні ми розглянемо тільки основи.

  Всі люди мислять образами. Коли їм щось говорять або вони про щось читають, вони це уявляють. У свою чергу, образи в голові читача викликають реакції в його організмі. Найбільш наочний приклад: людина читає про секс і починає порушуватися.

  Головний секрет тут полягає в тому, що не всі картини уяви однаково ефективно впливають на людину. Домінуючий вплив надають, у першу чергу, ті образи, які пов’язані з людськими інстинктами і потребами.

  Цим і пояснюється особлива ефективність використання страху або сексу в зображеннях, змальованих копірайтером.

  Таким чином, алгоритм введення читача в транс виглядає наступним чином:

 • Визначаємо бажану реакцію
 • Пов’язуємо реакцію з потрібним інстинктом
 • Малювання для свідомості читача
 • Проектуємо картинку на потрібну потреба
 • Ну, і на завершення, закликаємо до дії задовольнити цю потребу. Не зайвим буде також нагадати, що перш ніж почати вводити читача в транс текстом, потрібно його до цього тексту залучити, тобто встановити контакт (гіпнотизери називають це раппортом).

  Ми ще не раз повернемося до теми створення гіпнотичних текстів. Щоб не пропустити нові матеріали, підпишіться на RSS або слідуйте за блогом Shard-Copywriting.Ru у твіттері.

  7 способів написати статтю за рахунок інших, не витрачаючи при цьому ні цента
  Методика створення досконалого рерайта, або як збільшити дохід з рерайтингу в 4 рази

  Вам сподобаються

  Психологічний тригер, що перетворює силу натовпу…

  Моя секретна і дуже потужна техніка в копірайтингу:…

  Психологічний тригер №5: принцип послідовності

  Сторителлинг: як використовувати історії в копірайтингу…