ГІГА-ПОСТ! SEO-аналіз тексту: 11 інструментів для копірайтера

4

Всім привіт! Сьогодні у мене в гостях знову мій друг, один з провідних SEO-фахівців Білорусі, Антон Шабан. Багато хто з Вас читали його попередню статтю. Мало того, що той матеріал став одним з рекордсменів по соціальному відгуку, так і після його виходу я отримав більше двадцяти листів з подякою та проханням не відкладати продовження в довгий ящик. І ось цей день настав!

Зміст цієї статті

1. Навіщо взагалі потрібні всі ці SEO-сервіси?
2. Унікальність тексту
3. Тошнотность
4. Заспамленность тексту
5. Кількість унікальних фраз
6. Обсяг тексту
7. Стоп-слова (водність тексту)
8. Наявність потрібних по ТЗ слів
9. Орфографія та пунктуація
10. Бонус! Додаткові інструменти для SEO-аналізу тексту
— 10.1 Сервіс семантичного аналізу для створення SEO-тексту
— 10.2 Пошук підсвічувань в пошуковій видачі

Скажу відразу. Ця стаття на 100% практична, і вона дуже довга. Антон писав її більше 20-ї години, У мене пішло в цілому більше 8-ми годин на її підготовку до публікації. Але вона того варта. Незалежно від того, новачок Ви в SEO-копірайтинг або профі, вона для Вас корисною. В ній розкриваються і прості речі, які повинен знати будь-який поважаючий себе копірайтер, і фігури вищого пілотажу, освоївши які будь контентщик може сміливо збільшувати свій гонорар у 2-3 рази.

Багато речей з тих, які описав Антон, я не знав, але вже зараз застосовую їх і, що головне, успішно продаю своїм клієнтам.

Матеріал вийшов не просто великим. Він величезний. Цю статтю можна порівняти з невеликою книжкою.

Спочатку я навіть хотів розбити матеріал на 2 або 3 частини, але потім подумав, що Вам буде простіше додати в закладки одну сторінку, щоб повертатися до неї час від часу. А щоб Вам було простіше зорієнтуватися, зробив невелике зміст.

А зараз я з гордістю передаю слово Антону. До речі, цю інформацію він спочатку планував включити в платний освітній курс, але після двох тижнів умовлянь погодився зробити загальнодоступною. Словом, запасайтеся кавою та печивом. Перед Вами мега-стаття про те, як проводити SEO-аналіз тексту за допомогою 11 інструментів, про які багато хто не знають, а деякі — навіть не здогадуються про їх існування.

Антон Шабан — один з кращих SEO-фахівців Білорусі.

І знову здрастуйте, шановні читачі блогу Данила! Користуючись нагодою хотів би привітати вас усіх з минулими Новим роком і Різдвом і побажати творчих успіхів! Сьогодні я хочу представити вам другу частину циклу гостьових статей та обговорити корисні інструменти і сервіси, якими користуються SEO-фахівці при роботі з текстами. Більше того, саме ними вони просять перевіряти матеріали копірайтерів. Ці сервіси часто зустрічаються в технічних завданнях. Відразу хочу попередити, що ми будемо досліджувати вимірні параметри текстів. Об’єктивне якість тексту, на жаль, ніякими сервісами виміряти не вийде.

Якщо ви не читали першу частину циклу статей, то настійно рекомендую ознайомитися перед прочитанням цієї.

Всі основні сервіси, розглянуті в статті, безкоштовні і доступні кожному. Однак, на жаль, це також означає, що з часом ці сервіси можуть перестати працювати або зникнуть, якщо згасне інтерес їх творців.

Також у статті наведено один платний сервіс, який значно полегшує роботу копірайтеру. Використовувати його чи ні – вирішувати вам!

Навіщо взагалі потрібні всі ці SEO-сервіси?

Таке питання може закономірно виникнути. Зрештою, замовнику, як правило, потрібен класний текст, а не якісь параметри. Як можна технічно виміряти якість матеріалу, чіпляє він, продає чи він? Ніяк, поки його не почнуть читати, поки з цієї сторінки не почнуть купувати, поки не поділяться в соцмережах.

Однак, є ряд параметрів, які необхідні для успішного просування тексту в пошукових системах.

Параметр
На що впливає
Можна автоматизувати перевірку?
Унікальність Ранжування (неунікальні тексти можуть ранжуватися низько або завести сайт під фільтр) Так
Відсоток входжень ключових фраз Великий відсоток – переспам, пониження позицій Так
Входження ключових фраз Немає входжень – пошуковику важко зрозуміти, що текст відповідає цим ключовим фразам Так
«Вода» в тексті Замовник переплачує за непотрібний текст, якість тексту для читачів і для пошукових систем знижується Частково
Орфографія та пунктуація Якість тексту для читачів і для пошукових систем Частково
Смислова унікальність Якість тексту для пошукових систем, унікальна користь для читачів Немає
Корисність Якість тексту для читачів + читаємо в минулій статті про алгоритм Knowledge-Based Trust від Google Немає
Експертність Якість тексту для читачів. Ймовірно, в майбутньому буде вплив експертності автора на ранжування. Немає

Якщо хоч якісь параметри можна перевіряти автоматично – це варто робити. Технології, ускладнюються, ритм життя прискорюється, а нам необхідно економити дорогоцінний час.

Запам’ятайте: цілі навмисне мучити копірайтера усіма цими сервісами немає ні у одного SEO-спеціаліста або вебмайстра (принаймні серед моїх знайомих). Сподіваюся, після прочитання цієї статті ви будете краще розуміти, навіщо просять перевіряти текст тим чи іншим способом.

Крім того, знайомство з певними послугами відкриває перед вами нові можливості:

 • Зменшує час на перевірку (дозволяє більше часу приділяти матеріалу, або скоротити час на створення і опрацювання тексту).
 • Робить прозорим розуміння вимог SEO-фахівців і вебмастерів.
 • Покращує тексти, навіть якщо від вас цього не вимагають. Це дозволяє збільшити вартість ваших текстів і дає конкурентну перевагу.

Унікальність тексту

Чим важлива: базовий параметр. Якщо текст просто скопійований або зроблений поганий рерайт, то в кращому випадку він просто не зашкодить.

Чим перевірити: інструментів багато, але я віддаю перевагу http://text.ru/ (в тому числі і завдяки наявності онлайн-перевірки).

Чому багато просять перевіряти за Text.ru? Тому що там не використовується стандартний алгоритм перевірки унікальності тексту методом шинглів (він використовується більшістю сервісів), що дозволяє досить успішно визначати неякісний рерайт. Так, Text.ru часто маніакальний в плані перевірки унікальності, однак потрібно просто розглядати кожен випадок окремо.

Час на перевірку: 1-5 хвилин, в залежності від сервісу.

Час на доопрацювання: залежить від того, наскільки сумлінно писався текст. Я свої тексти навіть не перевіряю, так як вони за замовчуванням авторські.

Важливо! Варто розуміти, що в деяких тематиках неможливо досягти показника в 100% унікальності через використання стійких виразів, фраз, цитат. У таких випадках можна орієнтуватися на унікальність 80-90%. В інших я віддаю перевагу результат 90-100%.
Порада: якщо у вас в тексті є таблиця, цитата чи технічні характеристики, які свідомо неуникальны – просто перевіряйте унікальність без них, видаляючи ці частини матеріалу.

До речі, кілька місяців тому на Etxt.ru також був введений новий метод перевірки унікальності, який дозволяє «відловлювати» рерайт (перестановку слів, зміна словоформ і т. д.)

Перевірка на рерайт в сервісі Etxt.

На що звертати увагу: для карток товарів в інтернет-магазині унікальність не важлива. Маніакально переписувати опису товарів немає потреби. Для деяких новинних сайтів також досить рерайта або часткового рерайта.

Також є ще такий «брудний» метод збільшення унікальності: заміна деяких символів в російських словах на аналогічні англійські. На практиці я з такою халтурою не стикався, тільки якщо це помилки. Але сервіс текст.ру їх знаходить і виділяє. Варто перевіряти і правити, щоб пошукові системи вірно розуміли слова.

Текст.ру дозволяє виявляти заміну російських букв (кирилиці) англійськими аналогами (латиницею) і відловлювати «хитрих жуків», що видають модифікований копіпаст за 100% оригінальний текст.

Тошнотность

Скажу вам чесно: мене ще ні разу не знудило від тексту. Навіть від самого поганого. Навіть від самого спамного й дурного. Тому цей параметр для мене завжди дорівнює нулю і особисто я його не використовую.

Академічна нудота — це відношення кількості повторів самого часто вживається в документі слова до кількості слів у всьому тексті. Якщо велика (більше 5-7%), то це переспам.

Звичайно, у різних сервісів можуть бути різні способи підрахунку нудоти, але перевірка на переспам, яка буде розглянута нижче, на мій погляд, дозволяє оцінити наявність проблем з відсотком входжень фраз.

Заспамленность тексту

Чим важлива: тексти з великим відсотків входжень ключових слів можуть пессимизироваться пошуковими позиціями (позиції занижуються за спам), при великій кількості таких текстів сайт може потрапити під санкції.

Важливо! У деяких випадках переспам в тексті може перешкоджати індексації сторінки. Стикався з цим кілька разів.

Чим перевірити: http://istio.com/rus/text/analyz/

Час на перевірку: 1 хвилина.
Час на доопрацювання: 0-20 хвилин.

На що звертати увагу

Який відсоток заспамленности тексту припустимо для SEO? На практиці від вас можуть вимагати певний відсоток або кількість входжень, однак, можу рекомендувати досить безпечну межу в межах 2-3%. Краще не більш 2% — щільність самого частого ключового слова у вашому SEO-тексті. Як перевірити оптимально число входжень? Дуже просто. Відкриваємо сервіс, вставляємо текст, натискаємо «Аналіз». І все.

Аналіз тексту через сервіс Istio.com

На виході отримуємо ось таку картину (я проаналізував минулий гостьову статтю для блогу Данила).

Результати перевірки тексту через сервіс Istio.com

Дивимося на стовпець «% в тексті». Видно, що найбільш частотне слово — це слово «Текст». Його щільність не перевищує 2% — безпечний рівень.

Довідка. % в тексті (щільність) розраховується як результат ділення кількості входжень цього слова до кількості всіх слів в матеріалі.

У ряді випадків велика щільність може не пошкодити, але спробуйте прочитати текст, де щільність якогось слова 5% і ви відразу відчуєте, що читається складно. Нижче буде розглянуто сервіс, який допоможе вам знайти необхідне точне число входжень, якщо це буде потрібно.

Рада! Зверніть увагу на найбільш часті слова. Вони розташовані у звіті аналізу кількості входжень зверху вниз по зменшенню щільності. Багато хто вважає, що найчастішими словами в цьому звіті повинні бути ключові. У ряді випадків це цілком природно, але це може викликати переспам. Не варто спеціально до цього прагнути. Проте обов’язково зверніть увагу, чи є слова в ТОП-10 по щільності тематичними. У мене бували випадки, коли слово-паразит (або просто улюблене слівце) у копірайтера потрапляло в ТОП, але не мало відношення до тексту. А все це впливає на релевантність тексту, тому слова, які не мають до статті безпосереднього відношення, не повинні бути серед найбільш частих.

Що стосується зазначеної статті, то там викликають питання 2 слова «рік» і «Антон». Але, якщо поміркувати, то «рік» вживається для обговорення трендів і вказівки дат зміни алгоритмів, а ось моє ім’я дуже часто, аж 13 разів =).

ТОП-10 слів у тексті з найбільшою щільністю.

Простий приклад: якщо пишемо текст про каркасні будинки, то побачити в ТОП10 фраз слово «вікно» я не очікую. Перевірити це допоможе аналіз найчастіших слів текстів конкурентів, який ми проведемо трохи нижче.

Кількість унікальних фраз

Ще важливий момент: пам’ятаєте, у попередній статті обговорювали той момент, що в ТОП-10 знаходяться переважно великі тексти? Великі тексти містять більше унікальних слів, що дозволяє збирати більше трафіку на статтю за рахунок так званого «довгого хвоста» запитів (про нього обов’язково напишу окрему статтю). Звідси ростуть корені і LSI-копірайтингу. Так от, в Istio ви можете подивитися цей показник у рядку «Словник». Показник можна порівнювати з успішними статтями конкурентів.

Загальне число слів і словник матеріалу.

Не варто спеціально намагатися підняти цей показник за рахунок використання рідкісних слів, архаїзмів і неологізмів. Сам по собі він нічого не значить.

Зате можна постаратися знайти тематичні слова, які можна вжити в тексті, щоб він краще ранжировался або збирав більше трафіку. Крім того, ці слова і фрази зможуть навести вас на думку про те, що ще слід в тексті згадати.

Де їх взяти? Розберемося в кінці статті. Читайте далі.

Обсяг тексту

Чим важливий сам по собі, нічим, тому що це може бути «вода», однак, як показують результати деяких досліджень, великі тексти ранжуються краще. Крім того, зазвичай за ТЗ потрібен певний обсяг або «вилка» (що на мій погляд, кращий варіант). Та й платять багато за «килознаки». Тому треба міряти.

Чим перевірити: визначається будь-яким сервісом, наприклад, вже розглянутим вище Istio.com.

Визначення обсягу тексту через сервіс Istio.com.

Або в тому ж Word:

Визначення обсягу тексту через MS Word.

Або text.ru або будь-якому іншому сервісі перевірки унікальності тексту:

Вимірювання обсягу тексту через MS Word.

Час на перевірку: пару секунд.

Стоп-слова (водність тексту)

Ось і підійшли до параметру «водність» тексту або наявність стоп-слів.

Під стоп-словами в даному випадку розуміємо слова і фрази, які не несуть смислового навантаження, і текст нічого не втрачає при їх видаленні. Наприклад, «неважко здогадатися, що», «без усякого сумніву» та ін Так, в деяких випадках ці фрази можуть бути присутніми. Наприклад, коли стаття пишеться живою мовою. Але в комерційних текстах вони зайві, так і при написанні інформаційних я надаю перевагу від них позбавлятися.

Водність – це відсоток вмісту незначущих слів або виразів.

Що важливо: чим більш змістовний текст, тим краще. Та й переплачувати за «переливання з пустого в порожнє» нікому не хочеться.

Чим перевірити: http://contentmonster.ru/empty/ — сервіс перевірки. Вставляємо текст і http://contentmonster.ru/empty/list/ — список з 515 фраз, за якими йде перевірка.

Перевіримо фрагмент цієї статті:

Перевірка частині статті на наявність стоп-слів.

Ай-яй-яй… В свій захист скажу, що якщо стаття пишеться живою розмовною мовою, то наявність стоп-слів неминуче, зате текст не виглядає сухим. Видаляти варто в разі надлишку. Але я, мабуть, видалю кілька =).

Час на перевірку: 1 хвилина.

Час на доопрацювання: 0-10 хвилин.

На що звернути увагу: сервіси можуть виявити тільки певні фрази, хоча текст може бути «водою» цілими реченнями або абзацами.

Ще один сервіс, який став популярним – Главред https://glvrd.ru/.

Його я також відношу до сервісів перевірки стоп-слів, так як його оцінка як раз і показує співвідношення кількості стоп-слів до всіх інших слів. Зазвичай текстів, де менше всякої нісенітниці, оцінка вище.

Важливо! Не варто «молитися» на цей сервіс. Він міряє не якість тексту, а співвідношення стоп-слів. Безумовно, сервіс корисний та відомий, але багато в чому із-за того, що він дає можливість хоч якось виміряти «воду» в текстах і дати поради. Не забувайте, що спочатку він розроблявся як сервіс для тих, хто працює з инфостилем. Для всіх інших можна використовувати як привід «включити голову» і відшліфувати свої матеріали.

На що звернути увагу: подивіться, що підкреслює. Дійсно допомагає замислитися, додати щось важливе і корисне.

«Главредом» можна швидко оцінити кількість «води» (сервіс підсвічує стоп-слова). Якщо ви замовник, то можна вказувати в ТЗ оцінку за шкалою «Главреда» не менше 7 балів. 10 балів домагатися сенсу не бачу: великий ризик отримати на виході сухий і неживий матеріал.

Текст повинен чіпляти, оцінки сервісу не показник якості. Тому якщо я отримую круту статтю, яка мені подобається, відповідає ТЗ і мети написання, то ніяких проблем.

Перевірив частина статті про стоп-слова – я не безнадійний!

Перевірка тексту через сервіс «Главред».

Наявність потрібних по ТЗ слів

Я дуже довго шукав доступний інструмент подібного плану і нарешті знайшов!

Що важливо: немає потрібних слів — пошуковик не буде ранжувати за ключовим фразам. Крім того, можна збирати тематичні фрази і також їх використовувати (про це нижче).

Чим перевірити: http://cabinet.seo-case.com/fraznum.php (безкоштовно, але потрібна реєстрація в сервісі «Семен Сильний»).

Час на перевірку: 1-2 хвилини.

Час на доопрацювання: залежить від того, вжили ви спочатку всі фрази.

Заходимо в сервіс, в ліве поле вставляємо фрази, праве – наш текст (або адреса сторінки, де текст вже розміщений, але адреси сторінок зараз чомусь некоректно там обробляються, вставляйте текст). Натискаємо «Аналізувати» (не звертайте увагу на помилку на кнопці =).

Перевірка тексту на наявність потрібних по ТЗ слів.

Припустимо, у мене текст про каркасні будинки і по ТЗ там повинні бути ось такі слова і фрази (як знайти тематичні слова самостійно розглянемо на цьому ж прикладі трохи нижче).

Ключові слова
Тематичні слова
будинок
каркасний
каркасний будинок
каркасне будівництво
з каркаса будинку
ключ
будівництво
каркас
недорогий
панельний
мінськ
кредит
білорусь
купити
вартість
житлове будівництво
ціна
виготовлення
дача

будиночок
виробництво
купувати
мінський
послуги

Вставляємо ці фрази в ліве поле, праве – текст одного з сайтів.

У підсумку отримуємо дані з наявності цих фраз або слів в тексті у зазначеній формі або інший словоформі, а для фраз – чи є вони в пасажах:

Аналіз тексту на використання ключових слів через сервіс «Семен Сильний».

А в кінці акуратна підсумок: якщо слово виділено червоним, то його взагалі немає в тексті, навіть словоформи!

Вихідні дані по словоформ.

Якщо знаєте аналоги цього сервісу, напишіть в коментарях, бо я дуже довго його шукав. Буває, даю копірайтеру в ТЗ на текст і 30-50 тематичних слів і фраз (для інформаційних текстів), перевіряти їх наявність вже точно непросто і копірайтеру, і мені.

Орфографія та пунктуація

Чим важлива: неграмотні тексти неприємно читати. Крім того, грамотність тексту може впливати на ранжирування, але докладних досліджень на цю тему я не бачив. Тим не менш, у Яндекса серед інструментів для Вебмайстрів не даремно знаходиться інструмент з перевірки орфографії.

Чим перевірити:

https://webmaster.yandex.ru/spellcheck.xml — інструмент від Яндекса для перевірки сторінок. Вставляємо посилання, перевіряємо.
https://tech.yandex.ru/speller/ — якщо потрібно перевірити текст, розміщений у мережі, використовуємо цей інструмент.

Інструменти Яндекса досить обмежені, тому мій сервіс-улюбленець – це Орфограммка (http://orfogrammka.ru/) — реєструємося (або входимо через якийсь аккаунт), вставляємо текст, натискаємо «Перевірити».

Перевірка орфографії тексту через сервіс «Орфограммка».

У підсумку отримуємо рекомендації щодо:

 • орфографії;
 • пунктуації;
 • граматиці;
 • стилістики;
 • типографіці;
 • орфоепії;
 • семантику.

Вони упорядковані справа в меню. Ви можете вибрати, які звертати увагу.

Ось у мене найшло «очепятку». Не буду ганьбитися перед Данилом і поправлю сам =)

Виправляємо помилки.

Також можна перевіряти текст на орфографію і пунктуацію з допомогою Word, сервісів перевірки унікальності тексту. Наприклад, text.ru також шукає помилки (але не дуже успішно).

Сервіс Текст.ру не особливо успішно шукає помилки.

Час на перевірку: 2-3 хвилини (сервіс 1-2 хвилини витрачає на аналіз тексту).

Час на доопрацювання: 0-30 хвилин. Залежить від грамотності!

На що звертати увагу: я звертаю увагу на орфографію, пунктуацію, граматику. Стилістика і типографіка – якщо є час.

Бонус! Додаткові інструменти для SEO-аналізу тексту

Нижче я розповім ще про 3 сервісу, які допоможуть вам виконати значну роботу з аналізу входжень в текстах конкурентів, пошуку тематичних слів в пошуковій видачі і в текстах на будь-яких сайтах.

Сервіс семантичного аналізу для створення SEO-тексту

SEMparser.ru – це справжній комбайн для вирішення деяких, зазначених вище завдань.

Сервіс допомагає:

 • знайти найбільш часто зустрічаються в ТОП10 сторінки по ключових запитах;
 • визначити слова, які підсвічуються у видачі;
 • зробити аналіз текстів конкурентів.

Це дозволяє вивчити тексти конкурентів, які найкраще шукаються за нашим ключовим запитам.

Наприклад, у нас є ключові фрази, які перебувають у ТЗ.

Список ключових слів.

Натискаємо «Додати проект».

Далі потрібно вказати назву проекту і регіон, в якому потрібно шукати сайти конкурентів. Регіон – обов’язково (якщо запити комерційні, то задаємо місто, де знаходиться бізнес, якщо некомерційні – вводите Москва, все одно за інформаційними запитами видача буде геонезависимой).

Обов’язково залишаємо додаткову опцію «Парсити підсвічування з фрагментів Яндекса».

Далі завантажуємо питання в XLS (формат вказано) і натискаємо «Запустити виконання проекту».

Підтверджуємо запуск. Сервіс платний, тому спише невеликий баланс (вартість 1 запиту залежить від кол-ва запитів, які ви купуєте, але один запит коштує від 0.6 рублів. Тобто 19 запитів – 11.4 рубля).

Запускаємо. Після цього ми побачимо список ключових фраз. Якщо вони перегрупувалися, то просто перетягнувши «зганяємо» їх в одну групу.

Тепер скористаємося трьома відмінними звітами:

 • знайдемо підсвічування для зазначених ключових фраз (слова, виділені жирним у видачі) – кнопка B;
 • визначимо параметри текстів, які знаходяться в пошуку – кнопка T;
 • визначимо сторінки конкурентів, які найкраще шукаються в пошуку за цим ключовим фразам – символ кубка.

Знайдемо підсвічування – натискаємо кнопку B (це вже безкоштовно). Отримуємо список фраз.

тут вказані всі слова, які підсвічуються у видачі. Серед них можуть зустрітися слова, які не зустрічаються у словах із запитів. Наприклад, можна знайти такі:

будиночок
виробництво
купувати
мінський
ціна
вартість
послуги

Як правило, якщо згадати їх у тексті, можна підвищити релевантність всього матеріалу.

Важливо! Звертайте увагу на те, що не потрібно бездумно брати всі отримані фрази. Беріть тільки ті, які мають відношення до текстів. Немає на сторінці відгуків – не треба брати фразу «відгуки» і т. д.

Знаходимо сторінки сайтів конкурентів, які найкраще шукаються в пошуку. Для цього натискаємо на іконку кубка.

Отримаємо ось такий звіт:

Тут вказані 10 сторінок сайтів, які найкраще шукаються за запитами. Можете їх собі записати, знадобляться надалі. Обов’язково перегляньте результати можуть виявитися тексти не того типу, як вам належить написати. Наприклад, мені варто видалити зі списку конкурентів сторінку, виділену червоним, так як це не комерційний текст.

http://ghouse.by/tip/karkas
http://stroyexpress.by/
http://domovoi.by/
http://filartbel.by/doma/karkasno-shchitovye-doma
http://mdl.by/doma-pod-klyuch/karkasnye-doma
http://www.belsrub.by/proekty-domov/karkasnye-doma.html
http://woodplace.by/karkasnye-doma
http://karkasnik.by/uslugi/stroitelstvo/
http://www.stroitelstvosovety.ru/drugoe/karkasnyj-dom-svoimi-rukami
http://megoprom.by/g436798-karkasno-schitovye-doma

Робимо аналіз текстів. Натискаємо на букву Т.

Налаштування можна залишити за замовчуванням.

В результаті буде проаналізовано ТОП10 найбільш видимих документів (вони наведені вище. Щоб аналіз не потрапила сторінка, виділена червоним, мені потрібно вибрати ТОП8 (просто виключити сторінку не можна). Вибираю і натискаю «Отримати параметри текстів».

Трохи очікування і вуаля!

Отримуємо посилання, яку можна дати копірайтеру для перевірки або перевірити себе (якщо ви копірайтер).

На вкладці «Параметри текстів» можна подивитися середні дані по текстам. А саме бачимо, що потрібен текст близько 5 000 символів без пробілів. Звичайно, велику похибку вносить перший текст, там неправильно знялася довжина тексту.

На вкладці «Слова з текстів» ви можете знайти рейтинг слів і їх частотності в текстах конкурентів.

Тут, до речі, можна знайти тематичні слова. Слова, які є в запитах, виділені жирним.

Інші слова можна записати собі в список тематичних і вживати в тексті. Наприклад: проект, матеріал, перевага, робота, готовий і пр.

Важливо! Немає жодних гарантій, що їх включення дасть плюс. Але багато хто з них насправді можуть допомогти підтягнути низькочастотні запити або повніше розкрити тему.

На вкладці «Перевірка» можна ввести текст і перевірити його на відповідність аналізу найбільш успішних сторінок конкурентів. Проаналізуємо текст лідера.

Перевірка тексту лідера видачі.

В результаті ви побачите, що текст лідера не відповідає середнім значенням і не містить ряду слів, що не заважає йому займати перші рядки. Якби сервіс знаходив діапазон входжень за конкурентам, було б краще, т. к. потрапити в точне середнє значення складно, та й сенсу немає.

Сервіс покаже кількість та відсоток слів, обчислених на основі аналізу конкурентів, до цього ж числа, але по вашому тексту.

Порівняння нашого матеріалу і тексту лідера видачі.

Важливо! Така «підгонка під ТОП» може дати позитивний результат в конкурентних тематиках, але не означає гарантію успіху. За даними Яндекса, близько 50 чинників з 800 відносяться до текстовим. Це означає, що сторінки, які ви аналізуєте можуть бути в Топі не за рахунок матеріалів, а самі тексти можуть і зовсім виявитися спамнимі.

Такий аналіз можна проводити для сторінок, що містять текст (статті, опису послуг) за конкурентними запитами, але мучитися з точною підгонкою не варто. Головне не спамити і використовувати входження слів, які дійсно тематичні.

Пошук підсвічувань в пошуковій видачі

У Яндекса є технологія «Спектр», яка дозволяє підмішувати в видачу результати пошуку, які розкривають різні значення запиту. Детальніше раджу прочитати у самого Яндекса. Це ті ж фрази, які зібрав нам SemParser, тільки отримаємо їх безкоштовно.

Нам же варто подивитися, які фрази підсвічуються в пошуковій видачі, щоб по можливості використовувати їх у тексті. Для цього скористаємося наступним безкоштовним сервісом — http://arsenkin.ru/tools/sp/

Вводимо в нього ключові фрази, вибираємо регіон і натискаємо «Знайди мені підсвічування».

Чекаємо пару секунд. Після переходимо на вкладку «Лемматизированные».

Там дивимося, які підсвічування знайшло і які можна взяти. Наприклад, «відгуки» і «своїми руками» я брати точно не буду, так як відгуків немає і текст розповідає про продажі будинків, а не виготовленні своїми руками.

Трохи нижче знаходяться слова з запитів. Щоб не спамити, можна давати копірайтеру не список запитів, а слова з них. Перетворити запити в список слів із запитів можна ось таким нехитрим способом.

Слова, які визначають тематику, збираються не за текстами конкурентів, а з пошукової видачі. Тобто це ті слова, які зустрічаються у фрагментах пошукової видачі на наш запит, наприклад, за запитом «каркасні будинки» часто зустрічається слово «проект».

Це дозволяє зробити висновок, що ймовірно, це слово є тематичним і його використання може допомогти залучити низькочастотний трафік.

Або просто всі використовують це слово і нам воно нічого не дасть =).

Пошук тематичних слів і словосполучень у текстах конкурентів

Сенс сервісу такий: якщо у конкурентів в текстах часто зустрічаються якісь слова, то й у нас вони повинні бути (з великою часткою ймовірності).

Залишилося знайти успішних конкурентів. Однак, якщо пам’ятаєте, ми вже знайшли їх в сервісі SemParser: 10 сторінок, які найкраще шукаються в пошуку по нашим запитам. Давайте проаналізуємо їх!

http://lemmatop.yula-group.ru/ — сам сервіс.

Вводимо адреси (максимум 200) і натискаємо «Поїхали». Я рекомендую для однієї групи запитів аналізувати не менше 10 сторінок. У прикладі ми виключили одну нетематическую сторінку.

У результаті справа отримуємо список фраз і частоту. Частота визначає кількість текстів, в яких зустрічається вказане слово. Ось кілька цікавих екземплярів. Явно потрібно написати про проекти, фундамент, обробку, терміни будівництва. Є слова, не дуже зрозумілі без контексту, наосліп їх брати не варто. Червоним виділені фрази, які я б відразу точно додав до тематичних (хоча, не уявляю, як без цих фраз можна написати хороший текст про будівництво каркасних будинків).

проект — 8
щитовий — 6
фундамент — 6

високий — 6
оздоблення — 6
перевага — 6
час — 5
додатковий — 5
низький — 5
тип — 5
масивний — 5
замовляти — 5
термін — 5
дачний — 5
робота – 5

В даному випадку я переглянув фрази, які зустрічалися мінімум в 5 текстах, але є ще ряд цікавих і явно тематичних слів, які можна вицепіть»: монтаж, утеплення, конструкція, міцність, стіна.

Зверніть увагу, що в сервісі є ще вкладка «Биграммы». Биграммы – це поєднання двох слів. Вони можуть допомогти знайти якісь часто використовуються поєднання слів.

В даному випадку з неочевидного (очевидними буду вважати фрази, які сильно перегукуються з нашими ключовими фразами) можна відзначити фрази: готовий проект, каркасно-панельні, каркасно-щитові, стійкість до деформації, низький будинок (ось вони до чого слова «низький» і «високий»).

Що ж, на цьому все! Спасибі, що дочитали цю величезну статтю («лонгрид», як нині модно говорити) до кінця. Сподіваюся, що ви відкрили для себе якісь нові інструменти і стали краще розуміти схему аналізу при складанні технічних завдань.

Раджу спробувати ці інструменти і зробити свої власні висновки. Пам’ятайте, що ніякої сервіс не може визначити, наскільки хороший ваш текст, наскільки добре він буде продавати, наскільки він втягне користувача.

Нехай ця суто технічна і суха стаття суворого SEO-спеціаліста не відбиває бажання творити. Я хотів поділитися поточним доступним інструментарієм і смію сподіватися, що це мені вдалося.

Буду радий відгуку, вашу думку, питань і відгуками.

В наступній і заключній частині циклу статей я постараюся дати ряд додаткових рад копірайтерам «зі своєї дзвіниці», які допоможуть отримати конкурентну перевагу та підвищити цінність вашої роботи для вебмайстрів та SEO-фахівців.

Висновок від Данила

Дякую, Антоне! Ця стаття — величезний труд, який знімає більшість питань про SEO-копірайтингу та аналізі текстів як у новачків, так і професіоналів. Зі свого боку хочу сказати, що Ви, дорогий Читачу, можете задавати Антону будь-які питання в коментарях (він регулярно переглядає), а також поспілкуватися з ним особисто в соціальних мережах (ВКонтакте, Facebook) або на сторінках його блогу — WeAreWeb.ru.

На сьогодні це все. Використовуйте, впроваджуйте і комбінуйте з іншими прийомами, які Ви вже освоїли.

У Вас все вийде!

Щиро Ваш, Данило Шардаков.

Відеоурок у новому форматі: «Як написати класну статтю. Частина перша. Чарти»
Що таке воронка продажів в копірайтингу, навіщо вона потрібна, і як з її допомогою поліпшити тексти

Вам сподобаються

Одкровення учня, або як початківець копірайтер без…

МЕГА-ПОСТ: SEO-тексти для сайту, або як написати…

Як писати продають заголовки за формулою 4U

Як складати продають комерційні листи з…