День відкритих дверей, або як отримати відповіді на питання по копірайтингу і знайти однодумців

5

Три роки безрезультатних пошуків… Я давно шукав майданчик, на якій можна було б спілкуватися з колегами-копірайтерами і маркетологами, ділитися досвідом, кейсами, спільно вирішувати цікаві завдання, знаходити і викладати ляпи в рекламі, обговорювати тренди, книги, а також просто розмовляти на життєві теми.

Велика частина форумів з копірайтингу зараз або мертві і занедбані, або заспамлены реферальными посиланнями на сумнівні инфопродукты, або трохи більше ніж повністю присвячені заробітку копійчаних гонорарів на біржах статей.

Словом, не знайшовши гідної майданчика, я вирішив створити свою. Свого роду, клуб. І хочу запросити Вас до обговорення будь-яких тем і питань, пов’язаних з копірайтингом, маркетингом, продажами, віддаленою роботою та чого завгодно!

Ласкаво просимо в Shad-Club, клуб практичного копірайтингу та маркетингу!

Що за Shad-Club?

Shad-Club — це місце, де можна поспілкуватися, задати питання та знайти однодумців. Не обов’язково з копірайтингу. У клубі Ви можете виступати ініціатором будь-якої теми, так само як і відповідати на запитання інших людей. Словом, повний карт-бланш і свобода в усіх напрямках.

Спочатку я думав зробити форум, але потім прийшов до висновку, що це занадто довго і складно: реєстрація, модерація, купа непотрібного функціоналу. Хотілося чогось легкого і простого. І ось що в результаті вийшло.

Shard-Club зсередини

По суті, клуб — це стрічка тим обговорень. Кожна тема входить в будь-яку рубрику, щоб було зручніше шукати. Наприклад, якщо Вас цікавлять обговорення по особистісному зростанню, роботі з клієнтами, Ви йдете у відповідний розділ і шукаєте тему або створюєте власну. Як тільки Ви створюєте тему, вона потрапляє в стрічку і відображається на головній сторінці та в обраній рубриці. Сірим фоном позначаються переглянуті теми, білим — теми з непрочитаними репліками.

Кожна тема — це публікація довільної довжини. Коли Ви відкриваєте тему, Ви самі вирішуєте, що писати і яким графічним (або відео) матеріалом її супроводжувати. Наприклад, я створив тему з книгами з копірайтингу. Відкриваючи гілку обговорення, я супроводив її описом однієї книги і вставив зображення. Ви можете додати таке саме повідомлення, як і я, з іншого книгою, доповнивши гілку і зробивши її ще більш корисною, або висловити свою думку щодо вже опублікованих книг.

Всі обговорення будуються за форумному типу: репліки йдуть зверху вниз у хронологічній послідовності. Ви можете відповідати на репліки інших користувачів, вибудовуючи з них деревоподібну структуру. Ви також можете висловлювати своє схвалення теми, натискаючи на «сердечко». Коли Ви створюєте свою тему обговорення, Ви бачите її популярність за кількістю коментарів і «сердець».

Більш того, самі популярні теми відображаються в бічній панелі під заголовком «Гарячі теми».

Чим Shard-Club корисний саме Вам

Поки я бачу 10 корисних властивостей клубу, хоча, не виключаю, що з Вашою участю їх стане ще більше.

1. Відповіді на питання

У клубі Ви можете вільно ці питання задавати або підтримувати існуючі теми. При цьому питання можуть бути будь-якими: від “Скільки можна заробити на копірайтингу?” і до “Тонкощі використання Google Analytics для вимірювання конверсії”. У цьому клубу явну перевагу перед блогом: блог хороший для одностороннього надання інформації, однак багато питань залишаються за кадром, в той час як клуб відкритий для будь-яких питань у будь-який час.

2. Колективна майстерня

Якщо перед Вами стоїть завдання з копірайтингу або маркетингу, і Ви не знаєте, з чого почати або як реалізувати ту чи іншу задумку, підніміть питання в рубриці “Колективна майстерня”. Ви отримаєте масу ідей та варіантів вирішення завдання від користувачів клубу.

3. Поради щодо поліпшення Ваших текстів

Якщо Ви створили текст і хочете дізнатися, наскільки він відповідає рішенню поставленого завдання, скористуйтесь розділом “Оцінка текстів”. Ви отримаєте поради та рекомендації як від копірайтерів, так і від простих користувачів, що дозволить Вам бачити картину під різними кутами і провести поліпшення, якщо це необхідно.

4. Пропозицію своїх послуг

Особливий розділ присвячений пропозицією послуг. Незалежно від того, чи надаєте Ви послуги з контент-маркетингу, Email-маркетингу, створення текстів, маркетингового аудиту, впровадження воронки продажів або просто наповнення сайтів контентом — Ви можете створити окрему тему зі своїми послугами, а я постараюся зробити так, щоб на цю сторінку прийшли Ваші потенційні клієнти.

5. Пошук хороших виконавців

Якщо Вам, навпаки, потрібен виконавець, поставте завдання в розділі “Пошук виконавців”. На відміну від традиційних бірж, Ви отримаєте не тільки заявки на рішення задачі, але і рекомендації, як краще вирішити цю задачу і на що варто звернути увагу в першу чергу.

6. Пошук однодумців для спільних проектів

Якщо Ви давно хотіли запустити свій контент-проект, але розумієте, що у Вас не вистачає часу і сил для його наповнення і підтримки, то у клубі Ви знайдете однодумців і партнерів з якими зможете скооперуватися.

7. Піар своїх проектів

Якщо у Вас є свій блог з копірайтингу або маркетингу, додайте його в тематичний розділ бази знань. Про нього дізнаються користувачі клубу, і Ви отримаєте нових читачів.

8. Цінна інформація

У клубі є спеціальний розділ “База знань”, який може поповнювати будь-який бажаючий. Тут буде зберігається не тільки інформація по тематичних блогах і книг, але і статей, стратегій, підходів і багато чому іншому.

9. Спілкування з близькими по духу людьми

Часто хочеться просто абстрагуватися і поспілкуватися на різні теми з людьми, які як і Ви ще пару годин тому розробляли концепцію або створювали продає текст, угамовували неконтрольований ентузіазм замовника або заміряли конверсію свіжого варіанти комерційної пропозиції. У клубі збираються такі ж люди, як і Ви, близькі за духом і з схожими інтересами.

10. Заохочення активності

Щоб внести елемент гри, час від часу в клубі будуть проводитися різні конкурси з грошовими та іншими цінними призами.

На правах ув’язнення

Поки клуб тільки стартував. В ньому ще не особливо багато тем, і кількість учасників можна перерахувати по пальцях. Але в цьому є і своя романтика. Він більше схожий на затишне придорожнє кафе, в якому збираються подорожні, відпочивають, спілкуються і дізнаються новини. З часом він буде рости і наповнюватися інформацією.

Я дуже хочу, щоб у підсумку він перетворився на цінну майданчик, яка буде допомагати людям вирішувати їх завдання і знаходити однодумців, але при цьому зберіг атмосферу затишного придорожнього кафе, повертаючись в яке, кожен відчуває себе комфортно, як вдома. Ласкаво просимо додому!

Парадний вхід в клуб тут. Приємного спілкування!

Щиро Ваш,