Де взяти натхнення: 5 вірних рад

6

«Де взяти натхнення?» – питання, з яким нерідко стикається будь-копірайтер. Адже часто буває так, що замовник є, і тема є, і думки є, але все одно чогось не вистачає. Сьогодні ми поговоримо про одну поширену проблему в копірайтингу і з’ясуємо, де взяти натхнення.

Натхнення (або муза) може приходити сама коли завгодно і де завгодно. Причому, як правило, вона приходить в самий невідповідний час, коли її найменше чекаєш. Але от проблема: коли муза потрібна, її ніяк не докличешся. Постає питання: що робити і, все-таки, де взяти натхнення? Давайте розглянемо кілька способів призову муз з прикладами. Ці способи будуть корисні як копірайтерам, так і людей, зайнятих в інших сферах діяльності.

1. Ідея

Найшвидший спосіб закликати натхнення і отримати заряд ентузіазму – це згенерувати нову ідею, яку можна застосувати на практиці.

Давайте розглянемо приклад:

Припустимо, Ви, копірайтер, отримали замовлення написати текст про стільці фірми N, сидите перед комп’ютером і думаєте. Але писати про комфорт та зручність у сотий раз вже настільки набридло, що викликає блювотні позиви. У підсумку робота стоїть, натхнення немає, і Ви впадаєте в ступор. Що робити?

Ви визирає у вікно і бачите літню втомлену жінку, що йшла вулицею з двома величезними сумками повз обшарпаною, старої і прогнилої наскрізь лавки. Ви бачите, як жінка сідає на неї, і її обличчя розпливається в блаженстві. І ви розумієте, що шик і комфорт – це ніщо, якщо вони не в змозі принести людині радість. Вас осіняє ідея, і робота рухається вперед.

Прикладів маса. І завжди з приходом нової ідеї приходить натхнення. А ідеї можна черпати звідусіль, просто озирнувшись.

2. Враження

Людина так влаштована, що він любить проводити на інших людей гарне враження. А гарне враження – це чудове джерело натхнення.

Розглянемо приклад:

Ви збираєтеся брати участь у конкурсі есе, який оцінюється суворим і неупередженим журі. У Вас є основна думка, яку Ви хочете донести до читача і уявляєте, яке враження справить на журі Ваша робота, особливо якщо її ідея цікава і нестандартна.

Як результат, Ви відчуваєте душевний підйом і пишете дійсно приголомшливий текст.

3. Суперництво

Дух суперництва, виклик гідного конкурента (або, навпаки, недостойного) в стані як ніхто інший підняти бойовий будь-якого копірайтера, відповідаючи на питання «Де взяти натхнення?» автоматично .

Приклади:

Варіант 1. Недостойний суперник

Ви отримали замовлення на написання текстів з просування в інтернеті товарів компанії N, що займається постачанням автозапчастин нової марки автомобіля B. Конкуренція в регіоні, на який орієнтується компанія, мінімальна, і Ви знаєте, що зможете легко вийти в топ.

Як результат, у вас купа ентузіазму та натхнення, Ви відчуваєте, що домінуєте і відчуваєте свою міць.

Варіант 2. Гідний суперник

Ви отримали замовлення на написання статті про нову послугу медичного центру М. Ви також знаєте, що в тому ж регіоні існує ще один відомий медичний центр. Це центр пропонує аналогічні послуги, а тексти для реклами пише інший копірайтер, якого Ви добре знаєте. У Вас є гідний суперник, і при одній думці про це, у Вас закипає в жилах кров, а натхнення невпинно слідує за Вами, щоб здобути важку, але перемогу.

4. Гарний настрій

Загальний фоновий позитив може також стати ще одним джерелом натхнення. Коли Ви в гарному настрої, будь-яка робота робиться набагато швидше і краще.

Приклад:

Ви виграли в лотерею, а по дорозі додому знайшли досить дорогий MP3 плеєр, залишений кимось на лавочці у парку. Вас переповнюють емоції, і енергія б’є ключем у всіх напрямках. Будь-яка робота Вам по плечу, за що б Ви не взялися.

Гарний настрій, чим би воно не було викликано: знахідкою, закоханістю, визнанням Вашого таланту – чим завгодно – універсальний джерело натхнення.

Примітка: поганий настрій також може бути джерелом натхнення, а не конструктивного, а спрямованого на знищення: ідей, думок, теорій, пропозицій та іншого. Зрештою, сарказм – це теж гумор, але в поганому настрої.

5. Результат роботи

Позитивний результат від роботи, відгуки людей, які читають Ваші тексти, задоволені і вдячні замовники здатні сильно підняти вашу самооцінку і натхнення.

Приклад:

Ви отримали завдання наповнити сайт контентом і успішно впоралися зі своїм завданням. Замовник задоволений і вислав Вам в якості подяки грошове заохочення, відвідувачам подобаються Ваші тексти, вони їх охоче коментують і відверто зізнаються, що Ваша інформація для них корисна і пізнавальна.

Результат – це ще один відмінний фактор, який відповідає на питання де взяти натхнення для створення нових шедеврів. Цікаво, що цей спосіб дозволяє створювати цикли натхнення – робота – результат натхнення, які можуть продовжуватися довгий час.

Натхнення – це «вогонь», який робить будь-яку роботу гарячої і «живий». Не виключено, що в цій статті висвітлені далеко не всі способи призову муз. Якщо у Вас є власні думки на цей рахунок, буде здорово, якщо Ви поділіться ними в коментарях.

Конкурс есе: 9 способів збільшити свої шанси на перемогу
Приклад наукового тексту. Науковий стиль: поради та рекомендації для копірайтера

Вам сподобаються

Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя…

Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і…

Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…