Де новачкові копірайтеру заробити гроші на життя тут і зараз, якщо без бірж: алгоритм-привид

5

Приблизно так відреагувала частина людей на попередній матеріал про те, як заробляти на статтях без замовників і бірж. І, Ви знаєте, вони мають рацію. Я, дійсно, запропонував один із варіантів рішення на довгострокову перспективу, але зовсім не закрив питання про гроші тут і зараз, які потрібні людині для існування. Кожен день. Лише трохи обмовився про суміщення. В кінці кінців, які можуть бути контент-проекти, коли їсти нічого. Плюс, за житло та комуналку платити треба кожен місяць. А якщо діти? Їх теж треба чимось годувати. І явно не обіцянками світлого майбутнього.

Звичайно, було б класно, якби існувала чітка і зрозуміла інструкція: роби раз, два, три — і будуть гроші. Ну, приблизно як на біржах: зареєструйся, вистав статтю на продаж або візьми замовлення в роботу, виведи гроші. Тільки щоб платили нормально. І не банили. І конкуренції не було. І ставлення людське. І замовники адекватні. І комісії поменше. І без модераторів. І без демпінгу. І щоб можна було швидко руку набити. Наївно?

Не наївно. Але є проблема. Це так не працює. У більшості випадків людина самотужки не може вплинути на обставини. Звичайно, є винятки, які підтверджують правило, але в більшості випадків ми маємо те, що маємо, і вимушені працювати з тими ресурсами і можливостями, які у нас є. Тут і зараз. А можливості і обставини у кожної людини свої. Питання тільки в тому, наскільки широко людина на них дивиться. Якщо розглядати біржі як єдиний варіант — це занадто вузький кут огляду. Треба його розширювати. І тут є один простий алгоритм, якого немає. Звучить безглуздо і суперечливо, але почекайте трохи, зараз все поясню.

Про людей, гроші і обставин

99% людей, які вибирають копірайтинг як спосіб заробити гроші в Рунеті, дивляться на ситуацію приблизно так.

Узкофокусное мислення 99% початківців копірайтерів.

В цілому, це можна назвати нормою, тому що мозок людини — дивовижна субстанція, яка дуже любить ігнорувати речі, якщо вони ускладнюють аналіз ситуації (чим менше елементів — тим простіше). Хоча, не приховую, є люди, у яких погляди трохи ширше. Наприклад, такі, як на картинці нижче.

Трохи більш розширене представлення новачків.

Хоча, поклавши руку на серце, так теж не фонтан, тому що ясніше від цього ситуація не стає. Більш того, багато людей роблять помилку: вони шукають замовників, щоб ті платили їм за тексти, але самі по собі тексти мало кому потрібні нормальні гроші за безликий набір тисяч знаків ніхто пропонувати не стане.

А між тим існує маса інших речей, які прямо або побічно впливають або можуть вплинути на ситуацію, в якій опинилася людина. Та й можливостей заробітку з допомогою копірайтингу існує набагато більше. Але мозок не хоче їх бачити. Він хоче що-небудь просте і нехитре. Щоб не потрібно було розбиратися, щоб можна було зробити швидко і просто. Мозок взагалі не любить напружуватися, і в цьому є еволюційний сенс. Наприклад, навіщо враховувати досвід, знайомства, матеріальну і технічну базу, географічне положення та інші аспекти, коли на біржах це все не потрібно. Там же знай собі — пиши тексти за копійки і все. Але це омана. Хоча б тому що…

Копірайтинг — це не тексти, це мислення і рішення завдань, а текст — всього лише інструмент.

Коли Ви починаєте мислити широко, аналізуючи всі фактори Вашому житті, Ви починаєте бачити і вирішувати прикладні задачі. Мозок сам починає обробляти вихідні дані й шукати рішення. Тоді біржі вже не здаються тим самим єдиним варіантом виходу з складного положення. Варіантів-то виявляється набагато більше.

Якщо подивитися на ситуацію ширше, то картина буде виглядати зовсім інакше.

Чим ширше Ви дивитеся на речі, тим більше не тільки своїх проблем, але і проблем інших людей Ви помічаєте. І тут система замикається: коли Ви знаєте, як вирішити проблему іншої людини (якщо з допомогою тексту, то це копірайтинг), у нього є об’єктивна причина заплатити Вам гроші. І ці гроші вирішують Ваші проблеми. Звучить просто на словах, правда? Але як це реалізувати, де та сама інструкція?

Алгоритм-привид, якого немає

Подивіться ще раз на зображення вище. Коли на першій ілюстрації були тільки Ви і біржа, все дивовижно можна було підвести під покрокову інструкцію:

 • Реєструйся
 • Бери замовлення
 • Пиши
 • Отримуй нехай невеликі, але гроші
 • Виводь гроші… Якщо зможеш.
 • Але ось в задачі з’явилися нові змінні:

  • Ваш досвід
  • Ваші знайомі
  • Ваше місцеположення
  • Ваше вільний час
  • Ваші переваги
  • Ваш вік
  • Ваше місце роботи/навчання і багато іншого.

  Як Ви вважаєте, скільки ще людей мають ті ж вихідні дані, що й Ви? Правильно, майже нуль. Так, можливо, у тих чи інших людей буде з Вами щось спільне, але збіги будуть лише поодинокими.

  А тепер уявіть, що є алгоритм, який ідеально підходить для Вашої ситуації. Назвемо його “Супер-пупер діамантова покрокова інструкція успішного успіху і заробітку великих грошей в інтернеті тут і зараз”. Як Ви думаєте, чи підійде він для іншої людини? Швидше за все, немає. Просто тому що у нього інші вихідні дані. Звідси висновок: можна освоїти принцип, але інструкцію кожен розробляє для себе сам. Якщо не розробляє швидко розчаровується в копірайтингу або сидить роками на біржах, скаржачись на форумах про несправедливість модераторів або просто перекладаючи провину на обставини. Але це ж не наш метод, вірно?

  Зараз я покажу Вам простий принцип, з допомогою якого Ви як мінімум навчитеся дивитися на ситуацію ширше і переводити все в площину завдань, а як максимум — освоїте копірайтинг для заробітку грошей тут і зараз. Причому унікальним способом, який підходить саме Вам (і навряд чи підійде комусь ще). Готові? Тоді влаштовуйтеся зручніше, ми починаємо!

  Фактори для “зборки” подорожній карти

  Як я вже сказав, процес вирішення завдання копірайтером починається зі збору вихідних даних. А оскільки копірайтер працює не з текстом, а з завданнями, то ці навички цілком собі можна застосувати в реальному житті. Чим не завдання — заробити гроші новачкові на копірайтингу тут і зараз? Ще яке завдання! Давайте її вирішувати.

  Подивіться, що Вас оточує і постарайтеся проаналізувати ситуацію на різних рівнях, щоб завдати всі впливові фактори на карту. Це і стане відправною точкою. При цьому на фактори можна подивитися під двома кутами: негативний і позитивний. Зараз поясню на прикладах.

  1. Поточна робота (джерело доходу)

  Більшості людей, які вирішують освоювати копірайтинг для грошей, як правило, не подобається їх поточна робота: нудно, неперспективно, мало грошей, колеги-сволота і пр. Це негативний кут огляду. Позитивний — це те, які плюси дає робота тут і зараз.

  • Начальник-сволота і колеги-вампіри — так це ж добре! Дивовижні безкоштовні тренажери для відпрацювання прийомів психологічного айкідо, які критично необхідні для ділових переговорів і розробки скриптів продажів.
  • Сильно навантажують, а зарплату не підвищують — ще один класний тренажер, як скидати з себе зайві завдання, перекладати їх на інших, знімати з себе відповідальність і нічого не робити. Ціле мистецтво, якому можна і потрібно навчитися.
  • Нудно. Сидиш, як дурень, з 9 до 6 — теж чудово! Вам платять за час, якого у Вас в надлишку. Використовуйте цей час для саморозвитку. Копірайтинг вимагає часу на освоєння, а тут все для Вас ідеально складається.
  • Мало грошей — це хороша мотивація. Поточний рівень доходу — відправна точка. Наприклад, якщо на роботі Вам платять лише 15 тисяч рублів, то Вам потрібно знайти спосіб отримувати додатково, скажімо, 3-5 тисяч, працюючи на роботі. Це важливо. Так нехай навіть тисячу. Головне — щоб зрушити з мертвої точки. Тоді в мозку почнуть створюватися нові нейронні зв’язки, і Ви зможете паралельно створювати собі нові джерела доходу.

  Якщо Ви на пенсії, то це теж добре, тому що у Вас достатньо часу і виробничих завдань. Це означає, що можна не поспішаючи визначитися з курсом розвитку і втілити його в життя. Тим більше, що у Вас за плечима мудрість і колосальний досвід (про це трохи нижче).

  Наприклад, коли я тільки почав вести свій блог, я працював інженером. І з роботи я намагався вичавити максимум. При цьому як у технічному плані, так і в комунікативному (тут мені пощастило, тому що попався хороший вчитель).

  Для створення цього блогу я використовував робочі знання і навички. Те, чого не вистачало, вивчив під егідою “виробничої необхідності”. У 2011 році сталася девальвація, і гроші знецінилися в три рази. Зарплати, само собою, залишилися тими ж самими. Тому я використовував поточну базу: знання, навички і блог, щоб влаштуватися на таку роботу, де вже зайняв пост керівника відділу копірайтингу у великому рекламному агентстві.

  Чи можу я радити цей варіант іншим людям? В теорії — так, але на той момент реалізувати його міг тільки я, тому що у мене були необхідні вихідні дані.

  Отже, крок №1: опишіть свої поточні джерела доходу і ті переваги і можливості, які вони Вам дають (в позитивному ключі).

  2. Знання та навички (експертиза)

  Цей пункт я вважаю одним з найбільш важливих. Ким би Ви не були: студент, пенсіонер, молода мама в декреті. У Вас є знання і навички, яких немає в багатьох інших людей. Пам’ятаєте, що я сказав Вам на початку статті? Щоб заробляти гроші, треба допомогти іншій людині вирішити його проблему. Те, що зараз просто для Вас, може бути непосильним або складним для нього. У такій ситуації людині простіше заплатити Вам. А щоб знайти та обробити таких клієнтів, як раз можна використовувати копірайтинг.

  Наприклад, я повний профан в автомеханіці або автоелектриці. Для мене поміняти лампочку в машині або масляний фільтр — непідйомний квест, в який я навіть не хочу вникати, хоча роботи там на 5-10 хвилин. І є люди, які щиро дивуються, як таке можливо. “Там же немає нічого складного!”, — кажуть вони. Але для мене це складно, і мені простіше заплатити їм, щоб вони зробили все як треба.

  Те ж саме і з копірайтингом. Багатьом людям складно придумати заголовок або відредагувати комерційний текст, і їм простіше заплатити Вам, щоб Ви це зробили для них, а вони заробляли гроші тим, що найкраще виходить у них.

  Багато починаючі копірайтери вважають, що копірайтинг потрібно освоювати, щоб писати статті для кого-то, але це не так. Існує маса прикладів людей, які використовують копірайтинг, щоб просувати свої товари або послуги (сімейного консультанта, прибирання, вигулу собак та багато інших). Головне — знайти людину, проблему Ви можете вирішити, і домовитися з ним.

  Бачите? Вже зараз Ваше мислення починає розширюватися. Ви вже починаєте дивитися на ситуацію під іншим кутом з позиції того, чим Ви можете бути корисні іншим людям, а не тільки як автор, текстописец і тысячезначник. Вирішувати проблеми інших людей за допомогою тексту — ось шлях справжнього копірайтера з високими гонорарами. А проблем у людей багато. Дуже багато.

  Знання та навички, якими Ви володієте — дуже цінний актив, який зберігається з Вами на все життя. І, як я вже говорив, багато людей в спробі опанувати копірайтинг з головою опускаються в новий напрям, відхиливши колишні знання і досвід. Я вважаю, що це недалекоглядно і неефективно. Хоча б тому що такий підхід позбавляє Вас потужного трампліну. Куди простіше і продуктивніше доповнити Вашу поточну експертизу навичками копірайтингу і подумати, як монетизувати їх тут і зараз.

  Важливо: на копірайтингу у короткостроковій перспективі можна заробляти десятками і сотнями способів, і це не тільки написання текстів на замовлення. Але багато людей цього в упор не помічають. Зрештою, продавати можна що завгодно, а не тільки послуги копірайтера або тексти.
  Отже, крок №2: опишіть свої поточні і потенційні знання і навички, які можуть допомогти вирішувати проблеми інших людей за гроші. Продавати їх за допомогою копірайтингу буде набагато простіше і швидше, ніж ставати професійним копірайтером з нуля. Хоча б на початковому етапі. Плюс, це колосальний досвід.

  3. Знайомства та оточення

  Вас оточують люди. Людина 5-7 ближнього кола, до 15 — друзів і близьких знайомих, і всі інші. Якщо задуматися, то Ви назвете приблизно 150-230 (це називається числом Данбара) людей зі свого оточення, з якими Ви так чи інакше взаємодієте або які прямо або побічно впливають на Ваше життя.

  Візуалізація числа Данбара.

  Випишіть на аркуші паперу людей яким Ви могли б допомогти на платній основі. Хто знає, може, Ваша фінансова проблема вирішується значно простіше і швидше, ніж Ви могли подумати. Якщо ні, то завжди можна проаналізувати проблеми людей з Вашого кола (не самого близького, а трохи подалі), придбати потрібні навички і запропонувати рішення. За гроші. Принаймні, Ваші знайомі можуть знати інших людей, яким потрібна Ваша допомога. І тут системне мислення копірайтера Вам доведеться як не можна до речі. В тому числі, щоб домовитися з людьми.

  Наприклад, одна з моїх учениць, ще коли починала навчання, домовилася зі своєю знайомою, що буде впроваджувати здобуті знання у її бізнесі (інтернет-магазин), і в разі успіху отримає гонорар. І знову я тут повторюся: розмір гонорару завжди залежить від цінності, яку Ви даєте. Це наочний приклад того, що навіть новачок може вести переговори і отримувати гроші за свою роботу.

  Отже, крок №3: складіть список своїх знайомих, яким потрібна допомога за гроші або які знають людей, яким потрібна допомога за гроші. Хто знає, може, проблема вирішується набагато швидше.

  4. Вік

  У кожного віку є свої сильні і слабкі сторони. У літніх людей за плечима мудрість, життєвий досвід і вільний час. У молодого покоління — велика обізнаність в тенденції, моду, воно більш мобільно і відкрито до нових експериментів.

  Вік, як правило, накладає обмеження на роботу і визначає її ритм. Наприклад, молодому поколінню не становить праці влаштуватися стажистом у компанію для отримання досвіду, заснувати стартап або пробувати себе в нових напрямках: жорсткі або нішеві продажу. Літнім людям складніше адаптуватися, так і стрес від роботи з проблемними клієнтами протипоказаний. Ось чому вони частіше обирають ведення свого блогу чи ютуб-каналу, який зовсім необов’язково повинен бути про копірайтинг. Його набагато простіше вести за своїми захопленнями (про це — трохи нижче), а знання про копірайтинг можна використовувати для просування і розширення охоплення аудиторії.

  Одна з читачок мого блогу все своє життя працювала агрономом-технологом, після чого вийшла на пенсію. На пенсії грошей стало не вистачати, тому вона завела свій блог, на якому ділиться досвідом про те, як вирощувати овочі і доглядати за ними. Плюс, через блог і соцмережі продає добірні насіння (які закуповує, використовуючи старі знайомства). А ще вона дає особисті Skype-консультації.

  Як бачите, можливості є завжди. Головне — подивитися на них під правильним кутом.

  Крок №4: оцініть, які сильні і слабкі сторони дає Вам Ваш вік, роблячи акцент саме на сильних сторонах.

  5. Обставини

  Обставини визначають нашу поведінку. І це, до речі, науково доведений факт. Неважливо, ким ми себе вважаємо тут і зараз, опинившись в обставинах ми діємо, виходячи з ситуації. Найбільш наочно це показує експеримент Філіпа Зімбардо, професора Стенфордського університету.

  За мотивами экспермиента був знятий фільм, який так і називався «Стенфордський тюремний експеримент»

  Суть експерименту в тому, що в постановочної в’язниці студенти грали ролі ув’язнених і наглядачів. Самі по собі студенти були хорошими людьми, з пристойних родин. І вели себе в університеті старанно. Але опинившись в інших умовах, їх поведінку кардинальним чином змінилося. Ті, хто грали роль наглядача стали злими і жорстокими.

  Ось чому ми завжди розглядаємо обставини, які нас можуть як обмежувати (наприклад, у часі або в можливостях), так і, навпаки, відкривати перед нами нові перспективи. Парадокс тут в тому, що в залежності від кута огляду, обставини можуть змінювати фарби. Наприклад, звільнили людину з роботи — це погано, сумно і сумно. Але, з іншого боку, це водночас і можливість знайти роботу краще, з більш високою зарплатою і цікавими завданнями.

  Звичайно, не всі можливості так легко перевернути. Наприклад, є важкі хвороби, травми після аварій, необхідність доглядати за літніми людьми, переїзд у віддалені регіони, судові тяжби, відхід з роботи в порожнечу без фінансової подушки та ін. тобто дуже багато ситуацій, які накладають серйозний відбиток і змінюють звичний уклад життя. Але навіть у цих ситуаціях завжди повинен бути вихід. Головне — відкинути емоції і подивитися, які обмеження накладають обставини, і які можливості вони відкривають.

  У 2012 році я вирішив заснувати свою лабораторію і піти з посади керівника відділу копірайтингу в рекламному агентстві. І, треба сказати, ситуація була не з простих, тому що блог тоді замовлень майже не давав, і йшов я в порожнечу. А сім’ю годувати було потрібно. Плюс, було багато витрат на той момент. Я використовував обставини і домовився про те, що буду курирувати роботу наступника в агентстві і навчу його. Агентству це було вигідно, тому що я вирішував проблему збереження стабільності всіх бізнес-процесів відділу. Тобто я став, свого роду, консультантом на деякий час. Цього часу і грошей від такої роботи виявилося достатньо, щоб підтягнути блог і знайти постійних клієнтів. Про те, як я це зробив, — трохи нижче.

  Отже, крок №5: оцініть поточний стан справ та обставини, які впливають на Ваше життя, причому як з боку обмежень, так і з боку можливостей чи цінного досвіду.

  6. Географічне розташування

  Незалежно від того, де Ви живете, у Вашого місця розташування завжди є сильні сторони, які також можна використовувати для заробітку. Якщо ми говоримо про кар’єру професійного копірайтера, то, звичайно, краще, якщо у Вас є відповідне оточення (див. відео про піраміду Дилтса). Втім, це необов’язково.

  Навіть якщо оточення немає, це не привід впадати у відчай, так як завжди є механізми, які допомагають компенсувати ізоляцію від потрібного суспільства. Тим більше, коли Інтернет стирає всі межі.

  Наприклад, Один з моїх учнів, Андрій Рочев, живе в Республіці Комі. З роботою там не все гладко, сім’ю утримувати треба. У ті часи він пішов у вільне плавання, часу було багато, а грошей — немає. Тому він вибрав комерційний копірайтинг як основний напрям і збудував сам активну систему продажів, яка йому за два дні принесла замовлення на 3000 рублів, а потім ще одне замовлення — на 5000. Докладніше про свій досвід він написав у статті “Одкровення учня, або як за 2 дні без портфоліо знайти замовлення на 3000 рублів”.

  Отже, крок №6: оцініть своє географічне розташування і ті сильні сторони, яку вона Вам дає.

  До речі, якщо вам здається, що віддалене географічне положення — це завжди погано, то не поспішайте з висновками. Ще один мій читач живе у віддаленому регіоні Іркутської області і використовує копірайтинг, щоб продавати екскурсії на озеро Байкал, причому як в літній, так і в зимовий сезон.

  7. Переваги

  У Вас є речі, які Вам подобаються речі, які не подобаються. Це стосується як явищ і людей, так і роботи. Займатися копірайтингом тільки заради грошей — справа невдячна: легко перегоріти, отримати невроз і потім розбиратися з наслідками.

  Особисто мені ніколи особливо не подобалося писати великі тексти. Для мене куди цікавіше було збирати системи, як інженеру, і передавати свій досвід іншим людям. З цієї причини я з величезним задоволенням пишу в блог. І якщо Ви дочитали до цих рядків, то позаду вже близько 20 000 знаків. До речі, для клієнтів я дуже рідко пишу такі великі матеріали.

  З комерційними текстами простіше, оскільки вони збираються, як конструктор, і вписуються в систему продажів. Це більше ремесло. У довгих статтях є елемент творчості, і для чужих проектів у мене його явний дефіцит. Тому я регулярно переглядаю свою систему цінностей і з цього року став робити упор на освітньої діяльності (знову ж таки, запустив свій інститут), виключив з практики невеликі разові завдання і став більше концентруватися на великих системних проектах. Це дуже важливий момент, щоб працювати з комфортом і не перегорить.

  Тому крок №7: напишіть, що Вам подобається, від якої діяльності Ви отримуєте задоволення, щоб поставити правильний вектор для подальшого розвитку.

  8. Матеріально-технічна база

  Якщо у Вас є автомобіль, Ви можете працювати кур’єром. А якщо немає автомобіля, то не можете. Банально? Так, зате просто. Суть цього тривіального блоку в тому, щоб оцінити, що у Вас є на сьогоднішній день і що можна використовувати в якості трампліну для отримання грошей.

  Наприклад, якщо у Вас є хороший мікрофон, то Ви можете записувати ролики для YouTube або передавати свій досвід, навчаючи людей. Якщо у Вас є блог з відвідуваністю або розсилка, то Ви можете використовувати їх для реклами своїх товарів або послуг. Якщо у Вас є верстат в гаражі, і Ви ним віртуозно користуєтеся, то Ви можете продавати свої навички, і для цього зовсім необов’язково писати статті (використовуєте копірайтинг як інструмент, для себе).

  У моїй практиці був один екзотичний випадок, коли людині у спадок дістався ділянку в 2,5 гектара з яблунями. Він довго думав, що з ними робити, тому що за ділянкою потрібно доглядати, досвіду немає, а яблука на місцевому ринку в такій кількості особливо не продаси, земельний податок платити треба. Та й збирати яблука теж треба, працівникам платити. Словом, для новачка без зв’язків і досвіду — збиткове підприємство, як не глянь.

  Цей чоловік звернувся до мене щоб написати рекламний текст про продаж ділянки. Підхід був гнітючий: нехай куплять хоч за скільки, лише б не в мінус. Потім він сам зацікавився копірайтингом, подивився на ситуацію ширше і… взяв паузу. Через півроку він знову написав мені листа і розповів, що ділянка продавати передумав. Замість цього він сам (без моєї допомоги) склав комерційну пропозицію і знайшов орендарів, які використовують його сад, вирощуючи не тільки яблука, але й малину, що забезпечує йому постійний сезонний дохід і покриває всі витрати.

  Тому крок №8: оцініть свою матеріально-технічну базу і те, як вона може допомогти вирішувати проблеми інших людей тут і зараз.

  9. Відсутні елементи для отримання грошей

  Якщо Ви виписали всі попередні пункти, то у Вас вже потихеньку починає вимальовуватися картина. При цьому бажано, щоб до цього моменту Ви вивчили хоча б перші 15 уроків курсу «Копірайтинг з нуля за 30 днів» на YouTube. Там описується системний підхід, а тому всі пов’язати буде простіше.

  І тим не менш, навіть зараз Ви можете виявити, що у Вашій системі Вам не вистачає тих чи інших елементів: знань, навичок, ресурсів і т. д., які необхідні для отримання грошей. Випишіть ці відсутні елементи і постарайтеся їх отримати.

  Для прикладу — продовження історії про те, як я створював свою лабораторію. Коли я пішов у “вільне плавання”, мені терміново потрібні були нові клієнти, т. к. грошей не вистачало. Блозі, як я вже казав, був ще зовсім молодим і не приносив прибутку. Тому я використовував свої знання, одержані у часи роботи інженером лабораторії (науково-технічної), для створення нового сайту. Ну, добре, сайт зробив, а що далі-то? Людей немає. Мені гостро не вистачало знань і навичок по залученню клієнтів і веденню переговорів для закриття угод.

  Завдяки інтернету я за кілька днів освоїв основи налаштування Яндекс.Діректа, виділивши рекламний бюджет 300 рублів. За допомогою цього інструменту я став вести аудиторію на посадкові сторінки свого нового комерційного сайту, який у ті часи виглядав ось так.

  Ось так виглядав мій сайт в 2012 році.

  Використовуючи цей метод, я за тиждень залучив 4 клієнтів, один з яких залишився зі мною досі, так що окупність вийшла вельми і вельми непоганий. А щоб вести з потенційними клієнтами більш ефективну комунікацію, я паралельно прискорено освоював книгу Зіг Зиглара “Секрети укладання угод” (до речі, настійно рекомендую, багато техніки з книги я згодом вмонтував у свою роботу).

  Отже, крок №9: визначаємо, чого нам не вистачає для того, щоб вирішувати завдання клієнтів.

  Збірка всіх елементів системи

  Отже, у нас з Вами є вихідні дані. Їх може бути більше, оскільки у кожної людини є й інші аспекти життя. Наприклад, обставини можна деталізувати. Чи можна описати мінімальний дохід, який Вам потрібен для комфортного існування.

  Для простоти все можна звести ось у таку інтелект-карту. Коли Ви її створюєте, Ваш мозок, незалежно від Вас, приймається за роботу і починає вирішувати поставлену задачу. Навіть коли Ви спите. Навіть коли Ви миєте посуд, він буде шукати для Вас рішення, і, можете бути впевнені, він знайде його.

  Приклад інтелект-карти (натисніть для збільшення).

  Копірайтинг — це не тільки робота на замовників і написання текстів за гроші. Це в першу чергу мислення. Поставте себе на сходинку вище. Адже Ваші клієнти теж якось використовують тексти, щоб заробляти гроші тут і зараз. Що Вам заважає? Найчастіше — саме відсутність бачення всієї картини в цілому. І якщо Ви слідували цій інструкції, якої насправді немає, і створили власну мапу, то тепер в бік бірж контенту Ви і дивитися не станете. Вірно адже?

  Висновок

  Ми постійно знаходимося в заручниках у обставин. Іноді хороших, іноді — не дуже. Але будь-які обставини, що будь-які зміни, що несуть в собі нові можливості. Взагалі, якщо так подивитися, то не буває хороших ситуацій або поганих. Є тільки суб’єктивне ставлення до цих ситуацій самої людини, яке генерує ту чи іншу емоційне забарвлення.

  При цьому гроші потрібні більшості тут і зараз. І у кожної людини є все необхідне для вирішення нагальних завдань. Копірайтинг — це не чарівна таблетка, це просто інструмент, який робить життя простішим. Хтось вирішує стати профі та надавати послуги на платній основі. Хтось запускає свій проект, щоб не працювати з клієнтами і не залежати від них. Хтось знаходить партнерів і приєднується до чужих проектів, щоб знайти однодумців або назбирати досвіду. Хтось починає продавати продукти своєї праці, освоївши копірайтинг на базовому рівні.

  Варіантів тут маса, технології дозволяють реалізувати сотні і тисячі справ, не виходячи з дому. Але щоб це зробити, потрібно подивитися на ситуацію з широко відкритими очима і мисленням. І все вийде. Неодмінно. А якщо не вийде, то вийде наступного разу. Он, Едісон зазнав близько 10 000 невдач, перш ніж створив лампочку. Але ж створив!

  І у Вас все вийде, принаймні тому що сьогодні Ви стали на кілька сходинок вище.

  Щиро Ваш, Данило Шардаков

  P. S. Стаття вийшла великий, і якщо у Вас залишилися питання, чи потрібно більше прикладів для різних ситуацій — задайте їх у коментарях. Я майже завжди десь поруч.

  Як заробляти на статтях БЕЗ замовників і бірж, і чому 100 рублів за 1000 знаків — паршива операція

  Вам сподобаються

  Ключові слова в тексті: що робити, коли багато, і…

  Програми, сервіси та сайти для копірайтерів: що я…

  Як копірайтеру (і будь-фрілансеру) отримувати дорогі…

  15 типів підрядників, з якими я НЕ працюю