Чому одні копірайтери заробляють багато, інші – мало, а треті, взагалі, працюють собі у збиток

5

Копірайтинг «годує» сотні тисяч людей. Однак одним він приносить хороший дохід в декілька тисяч, а інші з останніх сил намагаються заробити пару десятків доларів і з тугою дивляться на свої роботи, які припадають пилом незатребуваними в архівах бірж копірайтингу. Звідки така різниця? Чи можна з цим щось зробити? І, якщо можна, то як? Стільки питань… І на кожен з них відповідь криється в цій статті…

Скільки часу у Вас йде на написання текстів?

Перш ніж ми почнемо відповідати на питання, давайте додамо ще кілька у спільний кошик. Скільки часу у Вас забирає копірайтинг, скажімо, в день? Два? Три? Чотири? Вісім годин? Сувора правда життя така, що багато копірайтери, які працюють на біржах, годинами проводять біля монітора, генеруючи текстову масу в режимі нон-стоп. Не дивно, адже від кількості символів безпосередньо залежить кількість умовних одиниць, що нараховуються на рахунок.

А тепер давайте трохи порахуємо. Припустимо, тисяча знаків коштує $1. Одна стаття – приблизно 2,5 тисячі знаків, на неї йде, припустимо, годину. Тоді, працюючи вісім годин в день без відпочинку і вихідних, копірайтер має можливість заробляти $600 в місяць. Це за умови, що не доведеться шукати інформацію для статті, ретельно вивіряти її і доопрацьовувати матеріал на вимогу замовника. Додайте до цього ймовірність того, що текст можуть не купити, якщо Ви пишете для магазину готового контенту. Як результат, середній заробіток скорочується, як мінімум, на третину (а в деяких випадках — до 90%), але навіть при цьому він залишається предметом мріянь для тисяч виконавців.

А тепер найцікавіше. Працюючи без перерви годинами над текстами перед комп’ютером, Ви заробляєте не тільки умовні грошові одиниці. Ви заробляєте також остеохондроз, короткозорість, підрив імунітету та інші нервово-судинні болячки, які Вам, взагалі, не потрібні, але які мають не дуже добрі наслідки.

Таким чином, виходить, що в одному випадку робота себе окупає, а в другому – ні. Тоді йдеться про роботу в збиток, оскільки копірайтер витрачає своє здоров’я, електроенергію, інтернет-трафік, але не отримує гідної грошової компенсації.

Типи копірайтерів

За кількістю проведеного за роботою часу і отриманої віддачі всіх копірайтерів можна розділити на кілька типів. Відразу Хочу зазначити, що я не намагаюся когось образити, принизити чи образити. Дана класифікація сформована виключно на основі співвідношення час/віддача, і будь-копірайтер може перейти з одного класу в інший. Хтось легко, а хтось з зусиллями.

1. Робочі

Цей тип найбільш характерний для бірж копірайтингу. Копірайтери даного типу працюють день і ніч безперервно, створюючи тексти для інших і отримуючи за це фіксовану оплату. Головна характерна особливість цього типу: якщо людина не працює, він не отримує грошей. Все просто. При цьому не має принципового значення, платять Вам за роботу $0,5 або $5 за тисячу знаків. Якщо Ви не генеруєте текстову масу, Вам не виробляють нарахувань на рахунок.

Верхня планка заробітку робітників, як правило, не перевищує $1000. При цьому потрібно відмовитися від всіх задоволень і невпинно зношувати одну клавіатуру за одною в ім’я замовлень.

2. Менеджери

Менеджери в ієрархічному плані стоять вище робітників. Вони затрачають на роботу набагато менше часу, але навіть їм, часом, доводиться неабияк попітніти. Як правило, менеджери виступають посередниками між замовниками і копірайтерами: беруть на себе тягар спілкування з авторами і здають готову, вивірену роботу наймачеві.

Відмінною особливістю цього типу є те, що без його участі робота все одно йде. Механічно це виглядає наступним чином: менеджер дає завдання автору і може йти гуляти, поки копірайтер це завдання виконує. Потім менеджер повертається, перевіряє завдання і дає наступне. Під початком кожного менеджера може бути кілька виконавців, і чим їх більше, тим менше у менеджера вільного часу, але і вище прибуток.

У мене є знайомі менеджери, під керівництвом яких десятки робітників. Так ось, вони також працюють без вихідних, день від дня, постійно просиджуючи біля екрану монітора годинами. Середня верхня планка заробітку активного менеджера становить близько $1200-1500.

3. Креатори

Креатори – це автори, які спеціалізуються на створенні рекламних і продають текстів. Всі професійні копірайтери, в більшості випадків, відносяться саме до цього типу. Технічно, робота креативного виглядає, як робота простого робітника: текст за гроші, проте на ділі в цю роботу закладені зовсім інші принципи.

Справа в тому, що основна робота креативного відбувається не за клавіатурою. Можна сказати, що для цього типу класифікації комп’ютер – це всього лише інструмент, а не джерело доходу. Велика частина роботи креативного проходить в аналізі, придумуванні концепції, пошуку підходу до споживача. Це, в першу чергу, розумова праця, і вже в останню – набір символів. От чому середній текст креативного, об’ємом 1000 символів, може коштувати $50-100. І це буде виправдано, оскільки в даному випадку ціна виставлена не за символи, а за ідею, за інформаційний продукт, який приносить гроші.

У плані співвідношення час/віддача креатори – найбільш гнучкий тип. Ефективну концепцію можна вільно продумувати в дорозі, на відпочинку, гуляючи по парку і спілкуючись із перехожими. Така робота має гарну віддачу, та не шкідлива для здоров’я, порівняно з роботою перших двох типів.

Середню вартість роботи креативного складно назвати. У неї широкий діапазон, і вона залежить від багатьох факторів. Наприклад, якщо креатор кожен день створює один текст, що продає, то його заробіток за місяць порахувати зовсім нескладно.

4. Системники

Системники, за своєю природою, – унікальний тип. Основна їх особливість – створення автономних працездатних систем, які приносять дохід без їх участі. Після створення однієї системи вони беруться за другу, потім третю і т. д. Системники діють по ситуації і втягують в роботу всі інші типи, якщо це необхідно.

Де-факто, системники – це змішаний тип, у якому можуть проявлятися всі попередні типи разом узяті. На відміну від робітників або менеджерів, якщо системник виконує якусь роботу, то він знає, навіщо він її виконує, і який результат має намір отримати.

Особливість системщиків також полягає в тому, що у них немає взагалі ніяких рамок заробітку. З одного боку, створюючи системи, вони можуть смоктати лапу» кілька місяців, зате, з іншого, вище них – тільки небо. По своїй натурі, системники – авантюристи. Їх не приваблюють гроші, їх приваблює – свобода.

Як заробляти більше, витрачаючи менше часу

Запитайте будь-якого успішного копірайтера, як заробити більше, і він Вам відповість: «Перестаньте думати про гроші». Багато хто тут же можуть почати обурюватися, мовляв, ось, легко йому говорити, він заробляє багато, а ми ще нічого, як тут не будеш думати про фінанси.

Насправді, у такому простому раді міститься набагато більше інформації, ніж може здатися на перший погляд. Дослівно цю думку можна розкрити таким чином:

Не зациклюйтеся на грошах. Не робіть їх Вашою кінцевою метою. Зробіть їх інструментом досягнення Вашої мети.

До речі, про це говорять не тільки успішні копірайтери, але і успішні бізнесмени, такі як Роберт Кійосакі, наприклад. Він зумів сколотити багатство, і весь свій шлях докладно описав у своїх книгах, найпопулярнішими з яких стали «Багатий тато, бідний тато» і «Квадрант грошового потоку».

Крім того, якщо Ви запитаєте у більшості копірайтерів-професіоналів, що найбільше вони цінують у своїй роботі, то навряд чи Ви знайдете того, хто відповість Вам однозначно: «Гроші!». Більшість з них приваблює сам процес, вирішення важких завдань, аналіз результатів, поліпшення і розвиток.

Щоб заробляти більше, потрібно переходити з одного класу в інший. Це як у школі, тільки в даному випадку термін навчання не прив’язується до навчального року. Тільки так можна підняти верхню планку заробітку і скинути з себе кайдани рутинної роботи.

Звичайно, для багатьох фрілансерів біржі – єдине джерело доходу, але, з іншого боку, ніхто не казав, що все буде легко. У кожного свій шлях, і кожен повинен пройти сам, долаючи перешкоди і досягнути успіхів. Почати можна з малого, наприклад, будь-копірайтер може завести блог, який з часом буде приносити дохід. Неважливо, який, головне – це буде пасивний дохід і гідне поповнення Вашого портфоліо.

Докладніше про те, навіщо копірайтеру вести блог, можна прочитати в статті «Блогінг як форма копірайтингу, або навіщо копірайтеру вести блог».

Висновки

Отже, які висновки можна зробити із сьогоднішньої статті… По-перше, всіма силами потрібно просуватися по класової сходах, оскільки наймитувати все життя на інших людей – задоволення нижче середнього, яке не приносить бажаної фінансової віддачі. Багато копірайтери заробляють мало, тому що нераціонально використовують свій час, гублять своє здоров’я і починають заробляти ще менше, стаючи просто біологічними роботами для виробництва контенту. Ось чому, по-друге, піклуйтеся про своє здоров’я, оскільки крім Вас про нього більше ніхто не подбати. Давайте своєму організму відпочинок, гуляйте, не забувайте про фізкультуру. Для досягнення апогею фінансової віддачі створюйте власні системи. Нарешті, перестаньте зациклюватися на грошах. Гроші – це всього лише інструмент, і потрібно робити так, щоб вони працювали на Вас, а не Ви на них.

10 прийомів створення ефектних чіпляючих заголовків (з прикладами)
Як віртуозно писати гидоти: практичне керівництво для початківців мерзотників

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…