«Чарівні пігулки» в копірайтингу: таємний магічний компонент

5

На моєму столі ліворуч і праворуч від монітора стоять акустичні колонки, висотою десь 25 див. На лівій колонці затишно розташувався бонсай – маленьке дерево з вигнутим стовбуром і невеликим листям. Це рослина дуже любить воду. Коли йому не вистачає вологи, його листя обвисають і скукоживаются. Але варто помістити його в тазик з водою, як через 10 хвилин листя немов здіймаються дибки, чи не брязкаючи від надлишку енергії. Не знаю, чому, але мені здається, що це чарівне дерево…

Так, до чого це я… Сьогодні ми з Вами поговоримо про чарівність. Вірніше, розмова піде про такий феномен копірайтингу як «чарівні пігулки». Напевно багато з Вас чули це поняття. Але навіть якщо ні – нічого страшного. Сьогодні Ви дізнаєтеся кілька корисних фішок, які одразу можна використовувати у Ваших текстах для підвищення їх ефективності. Отже, влаштовуйтеся зручніше. Протягом найближчих декількох хвилин ми будемо вчитися творити чудеса за допомогою слів і… секретного «магічного» компонента.

Той самий «чарівний» бонсай (різновид: Кармона)

Феномен «чарівних пігулок»

Люди, в більшості своїй, дуже ліниві істоти. Це ні добре, ні погано. Лінь – це прояв одного з наших базових інстинктів – економії сил. Іншими словами, всі люди прагнуть отримати результат, витрачаючи мінімум енергії. Коли Ви у своєму тексті пропонуєте людині готовий результат, що називається, на блюдечку з блакитною облямівкою, то це стає для людини чимось на кшталт «чарівної пігулки», яку з’їв і – хоп! – проблема вирішена! При цьому витрати часу і сил – нульові.

Цей феномен часто використовується для продажу інфопродуктів або будь-яких інших товарів, що пропонують людині готовий результат:

 • Успіх, нічого не роблячи
 • Багато грошей, нічого не роблячи
 • Красиве тіло, лежачи на дивані і поїдаючи пончики
 • Загальну увагу, любов та визнання без будь-яких вкладень і т. д.

І, незважаючи на те, що більшість з цих пропозицій, відверто кажучи, липа, людям дуже хочеться вірити в диво. І вони вірять. Це природна потреба.

Секретний компонент створення «чарівних пігулок»

Тим не менш, зараз споживач став вести себе не так искушенно як раніше і більш вибірково підходить до купівлі товарів або послуг. Звичайно, завжди були, є і будуть люди, які, як віслюки за морквиною, йдуть за мрією мати все, нічого не віддаючи натомість, але про них ми поговоримо в наступних матеріалах. Зараз перед нами стоїть питання: як створювати «чарівні пігулки», щоб вони працювали ефективно і не приїдалися споживачеві з часом?

Якщо Ви розкриєте капсулу якого-небудь медичного препарату, всередині побачите субстанцію – ліки. В копірайтингу цими ліками є продає ідея. Це і є той самий секретний компонент, який виробляє потрібний ефект.

Можна, звичайно, розраховувати на ефект плацебо, але перш ніж дати ліки Вашому «пацієнту», Вам потрібно переконати його придбати ці ліки. Для цього Вам потрібно відповісти на питання: «Яким чином пропонована Вами «пігулка» дозволяє отримати бажаний результат?».

Іншими словами, продає ідея повинна включати в себе:

 • Результат, вирішеної проблему
 • Пояснення, яким чином проблема буде вирішена
 • Пояснення, чому пігулка допоможе саме Вашому читачеві
 • Якщо Ви продаєте інфопродукт, то для затравки Ви можете в тексті, що продає описати, що потрібно зробити для досягнення результату, а от як це зробити споживач дізнається вже з інфопродукта.

  Багато починають створювати «чарівну пігулку» без продає ідеї. Результат при такому підході плачевний. Порівняйте два підходи:

  Підхід №1. Без продає ідеї

  Товар Х дозволяє Вам заробляти від $1000 на тиждень, не виходячи з дому.

  (Далі йде опис того, як класно заробляти такі гроші, не виходячи з дому).

  Підхід №2. З ідеєю продає

  Товар Y дозволяє Вам заробляти від $1000 на тиждень, завдяки використанню нової стратегії гри в покер. При цьому неважливо, новачок Ви або професіонал. Стратегія повністю легальна і заснована на нещодавно відкритому методі математичних обчислень, які за Вас робить спеціальна програма.

  Ці два приклади наведені для порівняння порожнього обіцянки і конкретної пропозиції з ідеєю і відповідями на основні питання потенційного покупця. Заголовки та інша атрибутика тут має намір пропущені для спрощення сприйняття, але Ви пам’ятаєте, що в реальному продає тексті вони повинні бути.

  «Чарівні пігулки» для замовників

  Дуже часто замовники висувають особливі вимоги до текстів копірайтерів: «Зробіть так, щоб ми, прочитавши текст, самі захотіли придбати свій товар».

  З одного боку, це вимога логічне, але з іншого – не завжди відповідає здоровому глузду. По-перше, замовник не завжди є (а найчастіше не є) представником своєї цільової аудиторії. І навіть якщо текст буде написано геніально і змусить замовника купити свій продукт, то великий ризик, що на цільову аудиторію він не справить такого ефекту.

  По-друге, дуже часто замовники просять написати текст, що продає для якого-небудь популярного товару, типу вікон ПВХ, який продають все.

  Зверніть увагу: в такому випадку копірайтер повинен створити ефективну ідею, але вже не для товару, а для бізнесу замовника (без участі замовника практично неможливо).

  Пояснюється це тим, що коли товар у всіх однаковий, споживачі найчастіше порівнюють ціни, а ціни замовник не завжди може зробити нижче, ніж у конкурентів. Втім, тиснути цінами найчастіше і не потрібно, але уроки виживання в умовах конкуренції – це тема окремої статті.

  Підпишіться на оновлення блогу, щоб не пропустити найцікавіше.

  Таким чином, коли Вам кажуть: «Напишіть в дошку крутий текст, який змусить мене захотіти свій товар», запитайте, чи купив би замовник свій власний товар (або послугу), якщо б у нього не було тексту?

  Якщо так, то чому? Якщо ні, то з якої причини?

  Резюме

  Давайте начистоту: копірайтинг – це не панацея. З його допомогою не можна перетворювати камені в золото або робити з лайна цукерку. Можна, звичайно, пустити пил в очі, обдурити споживача, але такий підхід, як правило, пов’язаний з дуже поганими наслідками.

  Якщо Ви самі не купили свій товар, то як би Ви не намагалися створити «чарівну пігулку», Ваші шанси на успіх дуже малі.

  Рішення: знайдіть ефективну ідею, усвідомлення якої змусити Вас захотіти описуваний Вами продукт (або захотіти придбати його у конкретного продавця). Як тільки Ви її знайдете – написання самого тексту вже стане справою техніки. Ця ідея стане наповнювачем Вашої «чарівної пігулки».

  Упевнений, Ваша продає ідея, якщо Ви її ще не знайшли, Вас чекає за поворотом! 🙂

  Щиро Ваш,