Блогінг як форма копірайтингу, або навіщо копірайтеру вести блог

6

Блогінг – це діяльність з ведення блогу (англ. blog, скорочення від web log – мережевий журнал або щоденник). Блог являє собою веб-сайт, який постійно додаються нові записи. У записах можуть бути зображення, відео, аудіо, але основу більшості блогів становить текст. Сьогодні ми розглянемо, яким чином блогінг пов’язаний з копірайтингом, а також відповімо на головне питання: навіщо копірайтеру вести блог.

«Блогінг» і «блогер» або «блогінг» і «блогер»?

Відразу варто відзначити, що останнім часом виникає багато дискусій з приводу того, як правильно писати слова: «блогінг» або «блогінг» і «блогер» або «блогер».

Свого часу залучалися навіть експерти-філологи, які розводили активні дебати з приводу правопису цих запозичених слів. Однак оскільки як такої загальноприйнятої догми по написанню на даний момент немає, кожен має право писати ці слова так, як йому більше подобається.

У цій статті слово «блогінг» і його похідне слово «блогер» буде писатися з подвоєною приголосної «р», оскільки:

 • Слово «блогінг» з’явилося набагато раніше, ніж «блогінг»
 • Слово «блогінг» ближче для пошукових систем (на даний момент)
 • Слово «блогінг» використовується набагато частіше серед користувачів
 • В оригінальному слові blogging варто подвоєна приголосна
 • Lingvo дає варіант з подвоєнням «г»
 • Нарешті, в аналогічних запозичених словах «дігер», «тригер», «логгер», «твіттер» та інших, подвоєна приголосна зберігається.
 • Але, повторимося, це всього лише уподобання автора. У Вікіпедії слово «блогінг» пишеться з подвоєною «р», а слово «блогер» – без подвоєння.

  На популярному довідково-інформаційному порталі російської мови Gramota.ru слова «блогер» та «блогінг» даються без подвоєння з посиланням на орфографічний словник. Однак, варто також зазначити, що такого слова як «копірайтинг» в цих словниках взагалі немає. Тому, як писати – вирішувати Вам. Офіційні російські ЗМІ також використовують другий варіант написання (без подвоєння).

  Блогінг як форма копірайтингу

  Як вже було сказано вище, основою будь-якого блогу є контент (наповнення). Найчастіше в ролі контенту виступає текст. А текст, у свою чергу, – це основне знаряддя копірайтера.

  Багато можуть почати сперечатися, що блогінг – це не просто написання текстів, це ще і просування ресурсу, соціальні чинники, заробіток і так далі… Це дійсно так, проте ключовою ланкою для будь-якого блогу все одно є контент. Таким чином, блогінг можна назвати формою копірайтингу тільки в частині написання текстів.

  В одній з перших статей «Що таке копірайтинг?», розглядалася ключова особливість текстів копірайтерів – вони мають певну мету і, найчастіше, використовуються для просування товарів і послуг, а також для заробляння грошей.

  Зверніть увагу, що тексти у багатьох блогах мають мета: залучити нових відвідувачів і утримати завсідників. Також багато блогери заробляють на своїх текстах і просувають свої послуги.

  Копірайтери і блогери

  Якщо прийняти твердження, що блогінг – це форма копірайтингу, то постає логічне питання: чи є тоді блогери копірайтерами? Відповідь – і так, і ні. Вірніше, є, але у вузькому сенсі цього слова.

  З одного боку, блогери:

  • пишуть тексти
  • просувають свої послуги (наприклад, SEO, дизайн, верстка і т. д.)
  • продають супутні товари (софт, керівництва і т. д.)

  Це можна вважати ознаками копірайтингу, але з іншого боку, блогери:

  • Пишуть, найчастіше, тільки в межах своїх або чужих блогів
  • Не тільки пишуть в блогах, але й публікують графіку, відео і аудіо
  • Займаються просуванням і SEO
  • Пишуть, частіше за все, про те, що їм цікаво
  • Отримують гроші не за самі тексти і кількість знаків у них
  • Використовують власний стиль изложениия, який їм близький

  Це вже ознаки саме блогінгу, які практично не мають відношення до копірайтингу.

  Навіщо копірайтеру блозі

  Тепер давайте докладніше розглянемо, яким чином копірайтер може використовувати блог і навіщо його взагалі потрібно використовувати.

  1. Практика

  Коли Ви пишете у блозі, Ви вбиваєте відразу декілька зайців одним махом. Головне – Ви отримуєте додаткову практику написання текстів.

  Першим питанням при закладі блогу може стати «Про що писати?». Відповідей багато. Блог можна присвятити як себе, своє життя, думок, так і своїх захоплень. Можна писати про те, що Вас цікавить, і можете бути впевнені, у Вас знайдуться однодумці.

  2. Додаткове портфоліо

  Всі Ваші записи в блозі можна використовувати для демонстрації Вашим замовникам. Про людину багато що можна сказати по тому, як він веде свій блог. Більш того, Вас будуть охочіше наймати для написання текстів, пов’язаних з тематикою Вашого блогу.

  3. Нові контакти

  Коли копірайтер заводить свій блог, він поєднує в собі напрямку копірайтингу, і блогінгу. Це означає, що коло його контактів істотно розширюється, так як з’являються нові інтереси і точки дотику з іншими людьми.

  4. Просування імені

  Вже ні для кого не секрет, що чим відоміше ім’я людини в широких колах, тим більше йому платять за його роботу. Блог робить Вас відомим. При належних зусиллях, з плином часу зростає Ваш авторитет, а, отже, і ціна на Ваші послуги.

  5. Додатковий заробіток

  Крім усього перерахованого, блог – це також джерело заробітку. Звичайно, для того, щоб блог почав приносити дохід, потрібно докласти чималих зусиль, але, в кінцевому підсумку, Ваші зусилля будуть винагороджені.

  6. Простота

  Багато копірайтери чомусь переконані, що їх покликання – виключно писати тексти. Думка про заклад блогу для них неприйнятна, оскільки вони вважають, що блог – це не тільки текст, але і технічна частина: HTML, CSS, JavaScript і пр. Це загальне оману, оскільки:

 • Сьогодні існує маса сервісів, які дозволяють завести блог, не турбуючись про технічні нюанси. До таких сервісів відносяться: LiveJournal, Blogger, WordPress.com і багато інших.
 • Для створення успішного блогу, Вам зовсім необов’язково віртуозно використовувати jQuery або всі можливості CSS. Адже головне в блозі – це контент.
 • Якщо Ви хочете створити власний блог без використання спеціальних сервісів, то Ви можете використовувати готову платформу, наприклад, WordPress. Велика частина технічної роботи за Вас вже зроблена. Вам потрібно лише придбати базові знання, і можна працювати. Інформації маса, вона доступна і зрозуміла.
 • Резюме: блог, якщо підійти до нього серйозно, може послужити хорошу службу будь копірайтеру: розширити кругозір і познайомитися з новими людьми. Також блог може стати гарним джерелом заробітку і підвищити ціну Вашого імені на ринку праці.

  Як вибрати копірайтера: практичне керівництво для замовника
  Як «зловити» замовника і справити на нього гарне враження

  Вам сподобаються

  Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

  Як з «попси» зробити «шедевр»

  6 факторів успіху світових топових блогерів

  Як швидко придумати класну тему і написати на неї…