Бліц-копірайтинг, або як прокачати копірайтерського навички, навіть якщо Ви зовсім не вмієте писати тексти, що продають

5

Добрий День, друзі. Цей пост я пишу в непроглядній темряві. Еммм… Ну, або майже в непроглядній, якщо брати до уваги підсвічування екрану ноутбука. Світло рубонули у всьому будинку і невідомо, коли дадуть. Ну і фіг з ним. Давайте краще поговоримо ось про що.

Ви знаєте, що є певний тип людей, які про копірайтинг могли навіть і не чути, але якщо вони напишуть «з ходу» продає текст, то цей текст буде непогано продавати. Ці люди – продавці (справжні продавці, які знаходять «холодного» клієнта і закривають угоду ще до того, як той зрозуміє, що сталося).

Знаєте, чому? Тому що справжній продавець продає на підсвідомому рівні, і неважливо, використовується прямий контакт або текст (хоча, швидше за все, при прямому контакті продавати він буде краще, але це деталі).

До чого я це Вам кажу? До того, що Ви, по-перше, можете здорово заощадити собі час, якщо знайдете тлумачного продавця товару чи послуги, для яких створюєте текст, що продає. А по-друге, я хочу зайвий раз зробити акцент на тому, що копірайтинг – це, в першу чергу, мислення, і вже тільки потім текст. Так, деякі слова працюють краще, ніж інші, але продає все одно концепція, і про це варто пам’ятати.

Що таке бліц-копірайтинг

Сьогодні я хочу поділитися з Вами прийомом, який здорово підніме Ваші копірайтерського навички. Причому для цього Ви можете навіть нічого не писати. Але якщо робити записи, прийом працює ще краще.

Суть його полягає в тренуванні Вашого маркетингового мислення. Чим сильніше воно у Вас розвинене, тим ефективніше стають Ваші тексти, що продають. Все просто. Я назвав цей прийом бліц-копірайтинг. Слово «бліц» у перекладі означає «блискавичний», «швидкий». Тобто дослівно назва означає «швидкий копірайтинг» або експрес-створення продає концепції.

Суть прийому:

Озирніться навколо. Вас оточують тисячі предметів, людей, послуг, можливостей і явищ. І всіх їх можна продати. Ваше завдання – вибрати що-небудь і накидати тези продає концепції, яку Ви потім можете вилити в текст (при бажанні і наявності вільного часу).

Припустимо, Ви стоячи їдете в переповненому автобусі. Вас до помаранчевим поручням притискає бригада співробітників ЖЭСа, які, судячи по брудному одязі, займаються прибиранням промислових зон. Поруч з Вами пригвинчений червоний компостер з пластику з оплавленими краями, до якого повна тітонька простягає руку з дорогим манікюром і пробиває вже і без того пробитий талончик. Вам стає важко дихати, і Ви тягнетеся до кватирці, щоб ковтнути хоч трохи свіжого повітря. При цьому Ви ненавмисно наступаєте на ногу якомусь іноземцю, щось захоплено розглядає в своєму новому 5-му айфоні, і він матюкається на Вас на неправильному російською, причому так, що половини слів Ви ніколи раніше не чули.

Думаю, цього достатньо. Досить поширений сюжет (мабуть, за винятком іноземця), чи не правда? А тепер найцікавіше… На чому в такій ситуації можна тренувати своє маркетингове мислення? Та на всім! Ось що ми можемо продавати:

 • Власне, сам автобус
 • Послуги оренди автобуса
 • Послуги бригади прибиральників (або вантажників, або 2 в 1)
 • Товари і транспортні засоби для схуднення
 • Технології економії на проїзд
 • Послуги манікюру
 • Способи збільшення росту (і того, що Ви подумали теж)
 • Власне, повітря
 • Уроки російської мови для іноземців
 • iPhone 5
 • І багато, багато іншого. Вибирайте, що завгодно і думайте, як Ви можете це продати і кому. Чому це будуть у Вас купувати? Чому саме у Вас? Це прекрасне тренування для мозку, особливо якщо Ви робите для своєї концепції продає текст. Продумайте УТП, вигоди, гарантії, який тексту може бути заголовок — все що завгодно, головне — це зачепити і продати.

  [direct]

  «Але ж за це не платять!», – вигукнуло більшість

  Багато можуть заявити, мовляв, навіщо мучитися такою нісенітницею, якщо за неї не платять. Так зробіть, щоб заплатили! Замість того, щоб продавати статті на біржах за 3-5 доларів або робити говнорерайты за $1, створити концепцію, напишіть текст, що продає і продайте їх тому, хто в них потребує, причому в 10-20-100 разів дорожче! Я так робив кілька разів – працює добре. Іноді не з першого разу, але працює. Головне – переконати потенційного покупця в тому, що Ваш текст йому потрібен і представляє набагато більшу комерційну цінність, ніж та сума, яку Ви за нього просите.

  Так, мало не забув… Одна важлива деталь…

  Покупці таких текстів не водяться на біржах. Тому якщо Ви хочете стати справжнім копірайтером, переходите на більш високий рівень. І ось ще 10 причин кинути біржу як можна швидше… Зараз, зараз, хвилинку… А, знайшов! Ось воно!

  Більш того, бліц-копірайтинг добре розвиває підприємницьку жилку і дозволяє згодом помічати багато нюансів, про які Ви раніше навіть не здогадувалися. Спробуйте, це, дійсно, весело і це, дійсно, дуже цінний досвід!

  На завершення

  Забавно, але з закінченням посту прийшов кінець непроглядній темряві. Задзвонив електричний дзвінок, заревли компресори в холодильниках, спалахнуло світло. Схоже, апокаліпсис переноситься :)… Прийшов час включати стаціонарний комп’ютер і включатися в роботу — справ вагон.

  До речі, про вагонах. Зараз все більшу популярність в Японії і Китаї отримують потягу-кулі. Розганяючись до швидкості 300-400 кілометрів на годину, вони запросто можуть за кілька годин перетнути величезні відстані. Наприклад, на такому поїзді можна за 2 години дістатися з Мінська до Москви чи з Москви до Санкт-Петербурга. На наведеному нижче відео як раз зображений такий потяг. Подивіться!

  P. S. А заодно подумайте, як би Ви могли продати такий потяг уряду якої-небудь країни… 😉

  Успішного бліц-копірайтингу!

  Щиро Ваш,