Бізнес-тексти: 3 ключових атрибута

0
4

Добрий день, дорогі друзі! Схоже, я остаточно збився з режиму і став повноцінним полуночником. Сну ні в одному оці, і вся ніч попереду — ідеальний час для написання чергової статті. Отже, сьогодні ми торкнемося вельми специфічну тему — створення текстів для бізнесу. Ми також розглянемо 3 основних атрибути, які обов’язково повинні бути присутніми в таких текстах. Готові? Тоді поїхали!

Невеликий ліричний відступ

Перш ніж почати, давайте чітко визначимося з формулюваннями. Отже, бізнес-тексти — це текстові матеріали, спрямовані на вирішення конкретних завдань для малого, середнього і великого бізнесу. Як правило, всі ці завдання зводяться до збільшення прибутку, однак за типом вони можуть відрізнятися:

  • Завдання підвищення обсягу продажів через прямий відгук (продають тексти)
  • Завдання формування потрібного іміджу (іміджеві тексти)
  • Залучення потенційних клієнтів і т. д. (SEO-тексти з ефективними властивостями або SEO-текст з перенаправленням користувача на ефективну сторінку) і т. д.

Іншими словами, бізнес-тексти спрямовані на досягнення конкретного результату, який можна виміряти кількісними параметрами: конверсією, числом залучених користувачів або думками при опитуванні і т. д.

Атрибут бізнес-тексту №1. Чітка мета

Про цей атрибут багато хто забуває. Наприклад, коли пишуть опис товару або послуги у вигляді звичайної статті. Це особливо критично для сайтів-візиток, які, начебто, повинні генерувати замовлення, але замість цього розповідають відвідувачам про те, «як наші кораблі борознять простори Всесвіту».

У будь-якого бізнес-тексту повинна бути мета. Від мети безпосередньо залежить підхід до створення матеріалу.

Порівняйте:

Ціль №1: збільшення обсягу продажів

Підхід: створення повноцінного продає тексту (наприклад, по моделі AIDA з покроковим переконанням), спрямованого на прямий відгук читачів у вигляді замовлення товарів і послуг.

Ціль №2: сформувати позитивний образ компанії як захисника навколишнього середовища

Підхід №1: створення емоційного тексту, спрямованого на проблему і демонстрація участі компанії в її вирішенні.

Підхід №2: створення креативного тексту, який запам’ятовується і асоціює компанію з вирішенням глобальної проблеми.

Результат створення бізнес-текстів у відповідності з цілями можна виміряти в цифрах. У першому випадку вимірюється конверсія та оцінюється приріст прибутку. У другому випадку збирається група респондентів, які висловлюють свою думку про компанії після прочитання тексту.

Атрибут бізнес-тексту №2. Чітке позиціонування

Ми вже говорили про позиціонуванні у статті «Позиціонування товару — ще один маленький секрет копірайтингу». Так от, позиціонування буває не тільки у товарів, але і у компаній. Так, наприклад, відкривши свою лабораторію текстів, я позиціоную її як агентство, вирішальне маркетингові завдання малого та середнього бізнесу через тексти.

Одна з найпоширеніших помилок — це коли текст не має позиціонування, тобто направлений на всіх. Це особливо чітко простежується, коли компанія надає послуги в секторі B2B, а текст чомусь написаний з орієнтацією на одиничного споживача (B2C сегмент). Це помилка.

Щоб було зрозуміліше, розглянемо приклад.

Припустимо, компанія N займається поставками чаю на корпоративному рівні. Тобто постачає інші організації чаєм оптом. Але в тексті «проскакують» фрази, орієнтовані на кінцевого споживача: «незрівнянний смак і аромат… комфортна робота… бла-бла-бла».

Якщо чай замовляє постачальник, то йому все це глибоко до лампочки, у нього зовсім інші критерії вибору постачальника.

Мораль: бізнес-тексти потрібно створювати з урахуванням позиціонування.

Атрибут бізнес-тексту №3. Мова аудиторії

Багато хто помилково вважають, що якщо текст відноситься до бізнесу, то він повинен бути офіційними, діловими і сухим, мовляв, в іншому разі фірму можуть вважати несерйозною.

У підсумку мізки споживачів (B2C) і осіб, що приймають рішення на корпоративному рівні (B2B), знову і знову, пардон, сношаются загорнутими канцелярськими формулюваннями, які не те, що прочитати, — сказати язик не повернеться.

Як вам таке:

«Основною і домінуючою сферою діяльності компанії Х є постачання, ремонт, а також гарантійне і післягарантійне сервісне обслуговування офісної техніки провідних світових виробників, включаючи заміну картриджів і основних функціональних блоків принтерів, ксероксів і сканерів для їх подальшої повноцінної роботи.»

Жах, правда? Втім, є ситуації, коли такий текст прийнятний. Наприклад, коли від таких загорнутих фраз у читача настає ментальний оргазм. Однак таке трапляється вкрай рідко, і в 99,99% випадків такі тексти викликають блювотний рефлекс.

Звідси висновок: пишіть бізнес-тексти такими словами, які ви не посоромилися б сказати, дивлячись співрозмовникові в очі.

Резюме

Отже, сьогодні ми розглянули три основних атрибути, характерні для всіх бізнес-текстів. У наступних статтях ми розглянемо особливості кожного напрямку текстів для бізнесу більш докладно. Підпишіться на RSS, щоб не пропустити найцікавіше.

Щиро Ваш,

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here