Аналіз статей, або як отримати явні переваги за рахунок текстів інших людей

6

Аналіз статей – це ще одна важлива робота копірайтера, якої багато хто чомусь нехтують, почому дарма. Аналіз статей інших авторів може дати Вам набагато більше, ніж створення власних матеріалів. Оцінюючи сильні і слабкі сторони текстів інших людей, можна не тільки багато чому навчитися, але і зробити профілактику творчої кризи. Аналіз однієї і тієї ж статті може бути різним і переслідувати безліч цілей. Сьогодні ми розглянемо, які види і параметри аналізу статей існують, а також ключові моменти, без яких аналіз не може існувати.

Аналіз статей: цілі

Завданням будь-якого аналізу статті, незалежно від його виду, стоїть одне – отримати висновок. Аналіз без виведення – це нонсенс. Це все одно, що купити молоток і забивати цвяхи голими руками. Робити аналіз статті, щоб потім сказати: «Ну, нічого так, статейка» просто нерозумно. Ось чому, перш ніж проводити аналіз, варто чітко визначитися, навіщо Ви це робите і які цілі перед собою ставите.

Статті, самі по собі, можуть бути різними: рекламні статті, інформаційні статті, seo-статті та інші. У кожному випадку цілі аналізу будуть різні. Є, звичайно, і універсальні цілі, які застосовні для кожного з варіантів. Наприклад, якщо Ви хочете зробити рерайт статті Ви аналізуєте смисловий зміст вихідного тексту.

Аналіз статей може переслідувати наступні цілі:

Навчання. Це одна з найактуальніших цілей для новачків, які приходять в копірайтинг і яким потрібні реальні приклади працюючих текстів. Реальні приклади з життя набагато краще дозволяють осягнути ремесло, ніж теоретичні викладки підручників.

Нові ідеї. Пошук нових ідей для власних матеріалів – це одна з найпопулярніших цілей аналізу статей. Багато автори розкривають один або декілька питань в своїх текстах, залишаючи суміжні питання без уваги, щоб не роздмухувати обсяг. Вам ніщо не заважає проводити аналіз статей і давати відповіді на питання нерозкриті.

Порівняння. У Вас можуть бути свої міркування щодо тих чи інших подій, явищ і об’єктів. Однак часом буває потрібно поглянути на них під іншим кутом і побачити альтернативну точку зору для отримання більш-менш об’єктивної загальної картини. Аналіз статей інших авторів у цьому випадку – рішення, яке служить досягненню поставленої мети.

Додаток. Припустимо, Ви хочете написати статтю на тему, яка вже існує. Немає нічого простіше: ідеальних текстів не буває, Ви проводите аналіз існуючих статей, пишете власну, ґрунтуючись на вже наявної інформації, і доповнюєте її новими даними.

Ще один варіант – знайти статтю з неактуальними даними, але правильними принципами і переписати її, так би мовити, на новий лад.

Перевагу. Отримання переваг – це один з найбільш гострих питань у конкурентній боротьбі. У цьому контексті аналіз статей конкурентів повинен бути ретельним, оскільки від отриманих висновків прямо залежить прибуток або інша вигода.

Копіювання. Ця мета найбільш близька рерайтерам, які переписують існуючі статті своїми словами.

Аналіз статей: основні параметри аналізу

В залежності від поставлених цілей і характеру тексту, можуть бути різні види аналізу. Так, наприклад, якщо стоїть мета – навчання, то аналіз статей буде враховувати всі можливі актуальні особливості.

Видів аналізу існує маса, ось чому найчастіше вони групуються між собою. Так, наприклад, аналіз статей можна проводити за такими параметрами:

Загальні параметри

 • Кількість слів і символів
 • Читабельність
 • Кількість стоп-слів
 • Водність
 • Нудота

Кілька слів про останніх трьох пунктах. Стоп слова – це слова, які не несуть смислового навантаження. До них належать сполучники, прийменники, вигуки, частки і т. д.

Водність тексту характеризує емоційне забарвлення статті та сприяє її сприйняття читачем. В середньому нормальне значення водності статей становить від 30 до 60 відсотків.

Нудота тексту тісно пов’язана з наступним набором параметрів пошукової оптимізації. Нудота тексту – це ступінь надлишковості ключових слів. Чим ця надмірність вище, тим більший блювотний рефлекс викликає матеріал у читача.

Для оцінки загальних параметрів зручно використовувати спеціальні програми або онлайн сервіси. Один з них – сервіс Istio.

SEO-параметри

 • Щільність ключових слів
 • Наявність синонімів ключових слів
 • Правильність використання тегів
 • Позиції у видачі пошукових систем
 • ТІЦ сайту і PR сторінки зі статтею

SEO параметри грають ключову роль в пошуковому просуванні сайтів. SEO аналіз статей найчастіше виконується спеціальними програмами або онлайн сервісами.

Комерційні параметри

 • Переконливість тексту
 • Конверсія тексту

Ці параметри є найбільш важливими для аналізу рекламних і продають статей або інформаційних статей з рекламними вставками. Текст може порушувати канони, але якщо він добре продає товар, то переможця, як відомо, не судять.

Смислові параметри

 • Інформативність
 • Завершеність
 • Корисність
 • Об’єктивність
 • Предметність
 • Ступінь довіри

Цей набір параметрів найбільш актуальний для інформаційних статей, які розкривають ті чи інші питання. Ступінь розкриття, користь для читача і обсяг інформації – для отримання висновків за цими пунктами проводять аналіз статей такого плану.

Лінгвістичні параметри

 • Орфографія
 • Пунктуація
 • Стилістика

Та інші. Загальним для всіх параметрів є комплексний аналіз статей в контексті достоїнств і недоліків. Саме він має ключове значення в конкурентній боротьбі, яка найчастіше виникає в мережі за «місце під сонцем» в топі пошукової видачі.

Резюме: аналіз статей може мати різні цілі, але в кінцевому підсумку завжди повинен завершуватися висновками. Залежно від цілей, визначаються найбільш важливі параметри, за якими аналізується стаття. Аналіз статей може проводитися як в мережі Інтернет, так і в офлайні і, безумовно, може стати козирем в рукаві будь-копірайтера.

Прописні істини, екскурс в класику, або що можуть нам дати гуру копірайтингу
Копірайтинг: з чого почати – покрокове керівництво для новачків, або як я заробив на своєму першому тексті, що продає $2500

Вам сподобаються

Що таке LSI копірайтинг, тексти та запити: простими…

Як написати лист подяки: зразок, шаблон…

Як правильно написати оголошення про продаж для дошок…

Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру…