7 способів написати статтю за рахунок інших, не витрачаючи при цьому ні цента

5

У будь-якого блогера і копірайтера бувають моменти, коли потрібно написати статтю, але немає або часу, або бажання, або ні того, ні іншого. Як варіант – замовити статтю на стороні, однак за таке задоволення треба платити, а платити, як показує практика, наша людина не дуже любить. І, головне, не хочеться розмінюватися на другосортні тексти, які можуть стати непоганою заглушкою на період творчого застою, але не більше того. Постає одвічне російське питання: «Що робити? Як написати статтю, яка була б цікава читачам, але не вимагала від автора часу і зусиль на її створення? Влаштовуйтеся зручніше, сьогодні Вам буде запропоновано кілька способів зробити це красиво і елегантно.

Перш ніж написати статтю: вибір теми

Зрозуміло, перший крок, перш ніж почати роботу – це вибір теми. Якщо Ви блоггер, то Ви вибираєте тему відповідно до спрямованістю Вашого блогу. Якщо Ви копірайтер, то у Вас є або завдання, яке потрібно виконати, або повна свобода вибору.

Зверніть увагу, що вибір теми – це не створення заголовка. Оскільки Ви хочете написати статтю, використовуючи інших людей, і, при цьому, безкоштовно, заголовок придумується в самому кінці у відповідності з тим, що у Вас вийде на виході. Це дозволить Вам заощадити сили і час, а також позбавить від необхідності постійно підганяти заголовок під основний текст.

Як написати статтю за рахунок інших: способи

Переходимо до суті. Існує ряд способів, які дозволять Вам написати статтю за рахунок інших людей. Не всі вони гуманні, однак, морально-етичну сторону питання ми зараз не розглядаємо. Всі ці способи застосовні на практиці, а який з них вибрати – вирішувати Вам. Зі свого боку хочу попередити, що автор цієї статті не несе відповідальності за можливі наслідки Ваших дій.

Спосіб написати статтю №1. Агрегація

Саме по собі слово агрегація означає збирання розрізнених частин разом. Принцип цього способу полягає в тому, що Ви знаходите якісні і цікаві матеріали з обраної Вами теми, берете з них найбільш цікаві і корисні для читача місця і збирати воєдино, змінюючи їх, щоб не викликати ворожість в пошукових систем (якщо передбачається публікація в мережі Інтернет).

Логічне питання: чим цей спосіб відрізняється від рерайтингу? Насправді, відрізняється і дуже багатьом:

 • На відміну від рерайтингу, Ви не переробляєте вихідний текст. Ви комбінуєте кілька матеріалів воєдино і обробляєте їх. Велика частина сучасних книг пишеться на базі іншої літератури.
 • Ніхто не заважає Вам зробити широкий жест і в кінці статті викласти список джерел. Це буде виглядати солідно, і дозволить зміцнити Ваш авторитет серед читачів не тільки як автора, але і як аналітика.
 • Спосіб написати статтю №2. Консультація фахівця

  Один з моїх улюблених і, при цьому, один з найпростіших способів написати статтю. Ви чітко формулюєте питання і, під виглядом новачка, ставите його спеціалісту, паралельно висловлюючи захоплення його діяльністю і особливим внеском у розвиток потрібної Вам галузі знань.

  Головне в цьому випадку – щоб запитання (або кілька запитань) були не розпливчастими, а предметними. В іншому випадку Ви ризикуєте отримати посилання на публікації цього фахівця і підете не солоно облизня.

  Один із найефективніших підходів, який практично ніколи не дає збоїв, – це прохання роз’яснити ситуацію на конкретних прикладах, де загальні положення більшості статей в якості відповіді не підійдуть.

  На перший погляд може здатися, що аси своєї справи постійно зайняті і завжди дивляться зверхньо на новачків, але насправді це не так. Справжній фахівець завжди зможе приділити пару-трійку хвилин для того, щоб просвітити новачка, який цього потребує, та ще й відкрито захоплюється ним.

  Спосіб написати статтю №3. Відповіді на питання читачів

  Цей спосіб часто використовується багатьма блогерами, які по ходу своєї діяльності отримують листи від читачів з проханням роз’яснити їм той чи інший момент. По суті, цей спосіб написати статтю – варіант, зворотний способу №2.

  Консультуючи кого-небудь, Ви видаєте осмислену текстову масу, яку потім можна використовувати як матеріал для статті. Так, наприклад, моя стаття «Приклад тесту на посаду креативного-копірайтера, або чого хоче роботодавець» народилася на світ саме таким способом. Я просто відповідав на питання читачів, потім зібрав усі відповіді воєдино, трохи обробив і отримав на виході готову статтю.

  Спосіб написати статтю №4. Гостьові пости

  Ще одна можливість для блогера наповнити свій сайт контентом – це залучити гостьові пости інших блогерів. Виходить свого роду бартер. Ви отримуєте контент, а автор гостьового поста – пряме посилання на свій сайт і додатковий приплив відвідувачів. Все просто.

  Спосіб написати статтю №5. Робота ентузіастів

  Один з міфічних і неймовірних способів отримання якісного контенту. У світі є маса людей, які вміють писати тексти, але яким не вистачає навичок і знань у суміжних областях, таких як веб-публіцистика, HTML, інтернет-технології.

  По суті, ентузіасти – це Ваші протеже. Ви їх навчаєте, а вони у відповідь допомагають Вам написати статтю: шукають матеріал, створюють структуру, роблять текст читабельним і т. д. Зрозуміло, все це під Вашим чуйним керівництвом.

  Спосіб написати статтю №6. Стаття за відгук

  Сьогодні існує маса бірж контенту. На цих біржах працюють десятки тисяч людей, виробляючи мільйони символів текстової маси на день. Конкуренція на біржах просто величезна, і, як результат цієї конкуренції, – демпінг, коли люди погоджуються виконати роботу буквально за центи.

  Для того щоб заробити початковий авторитет і позитивні відгуки, а заодно виділитися із загальної маси, багато новачків на біржах (які можуть писати дивовижні тексти і іноді є далеко не новачками в копірайтингу) пропонують виконати роботу за відгук.

  Таким чином, Ви отримуєте готову статтю, і все, що від Вас вимагається – це лише написати позитивний відгук.

  Спосіб написати статтю №7. Тестові завдання

  Скажу чесно, я не схвалюю такий спосіб, але, тим не менш, він має місце бути. І, на жаль, вдаються до нього нерідко.

  Як я сказав вище, зараз існує величезна кількість вільних копірайтерів. І багато хто з них пропонують потенційному замовнику виконати тестове завдання. Воно може бути або оплачуваною (якщо сподобається) або не оплачуваним, тут вже питання індивідуальне.

  Тестовим завданням може бути не обов’язково вся стаття, а тільки частину тексту, скажімо, доносящая конкретну думку або факти.

  Головна проблема в тому, що дізнатися правду, сподобався текст замовнику чи ні неможливо, і багато несумлінні замовники цим зловживають, не оплачуючи тестову роботу і комбінуючи отримані абзаци в повноцінні статті.

  Резюме: таким чином, не завжди для того, щоб написати статтю, потрібно сидіти над нею самостійно. Існують способи залучити інших людей до її створення, прямо або побічно. Деякі з них далекі від норм моралі і моральності, проте дана стаття покликана, в першу чергу, ознайомити Вас з цими способами, а всі інші нюанси – це вже матеріал для іншої публікації.

  Платне і безкоштовне навчання копірайтингу: методи, плюси і мінуси
  Гіпнотичні тексти: основи вищого пілотажу мистецтва переконання

  Вам сподобаються

  Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

  Як з «попси» зробити «шедевр»

  6 факторів успіху світових топових блогерів

  Як швидко придумати класну тему і написати на неї…