6 факторів успіху світових топових блогерів

5

Кожен поважаючий себе блогер хоче, щоб його інформаційне дітище було успішним, приносило непоганий дохід і стало предметом особистої гордості. Для цього потрібні читачі, потрібна відвідуваність, потрібна аудиторія, яка буде приходити в захват від того, що Ви пишете, і, головне, буде Вам вдячна. Я, звичайно, далеко не топовий автор рунета, однак, вивчивши фактори успіху багатьох зарубіжних і вітчизняних блогерів, я склав список цих факторів і систематизував їх в єдину статтю, яку і пропоную Вашій увазі.

Багато успішні блогери в один голос рекомендують створювати, у першу чергу, якісний, унікальний і потрібний людям контент. Однак у цей контент вкладати – питання, як і раніше, відкритий. Нижче наведено чинники, які прямо або опосередковано впливають на успіх і визнання будь-якого блогу.

1. Чесність

Позбавлення від брехні, наближення до реальності і правда. Такий простий принцип, але, в той же час, такий дієвий. Всі світові топові блогери пишуть про насущне, про те, що цікавить людей, про те, що для них актуально (за прикладами далеко ходити не потрібно: Стів Павлина, Даррен Роуз, наш співвітчизник Михайло Шакін та ін). Як результат, вони викликають довіру читача і дуже швидко розширюють коло своєї аудиторії.

Треба зазначити, що реальність в нашому випадку може бути або прямою або непрямою. Припустимо, у нас є три статті. Перша – «Як побудувати піч своїми руками» – вона має відношення до прямої реальності. А ось друга – «Як додати кнопки соціальних мереж на блог» або третя – «Як швидко пройти квест в онлайновій грі» – це реальність непряма або віртуальна. Однак і в першому, і в другому випадку людей цікавить тільки правда і відповідь на питання, який вирішить їхню проблему.

2. Відкритість

Всі блогери діляться на кілька типів. Одні блогери знають багато, але діляться інформацією вельми і вельми неохоче. Інші – знають багато і охоче діляться інформацією. Треті – нічого не знають (на певних етапах), але також охоче діляться інформацією, як правило, тією, якою до них поділилися блогери з другої категорії або своїми пробами і помилками.

Відкритість та бажання допомогти людям – це другий ключовий фактор. Зверніть увагу, альтруїсти, які пишуть в ім’я інтересів інших людей, нічого не вимагаючи взамін, як правило, оточені широкою і лояльною аудиторією. І, навпаки, новачки, які пишуть тільки другосортні пости про партнерські програми, просочені бажанням заробити максимум півтора десятка випадкових відвідувачів, навряд чи зможуть претендувати на довіру читачів.

3. Авторитет

Чесність і відкритість створюють основу для виникнення третього фактора – авторитету серед читачів. Авторитет ніколи не з’являється відразу, це інерційний фактор, який проявляє себе, як мінімум, через рік після плідної роботи над блогом. Однак саме він, більшою мірою, дозволяє блогеру працювати з аудиторією і генерувати з блогу дохід.

Припустимо, на ринку з’явився новий гравець з привабливим, але невідомим продуктом, високою якістю обслуговування і спокусливою партнерською програмою. Як ви думаєте, чиїй рекомендації підуть читачі: якогось Васі Пупкіна, якого навіть не знають, або відомого блогера з авторитетом та репутацією, якого вони читають постійно і якому довіряють? Відповідь очевидна.

4. Сила волі

Сила волі потрібна будь-якого блогера, щоб не зламатися на початковому етапі і перемагати труднощі, а також на більш пізніх стадіях, щоб уберегти себе від «зіркової хвороби» і розвиватися далі.

Крім того, сила волі – це єдиний мотивуючий фактор, коли інших мотивуючих факторів не залишається. З нею пов’язані посидючість і терпіння, і тому силу волі можна вважати одним з найбільш значущих факторів в блогінг.

5. Цілеспрямованість

Для досягнення успіху у будь-якої людини повинна бути поставлена мета. З досвіду успішних блогерів можна сказати, що чим ця мета благородніше і альтруистичнее – тим простіше домогтися успіху.

За прикладами далеко ходити не потрібно. Уявіть, що є блогер, який задався метою допомогти новачкам максимально швидко розібратися в об’єктно-орієнтованому програмуванні і є все той же Вася Пупкін, який спить і бачить, щоб здерти з відвідувачів блогу як можна більше баришів і, бажано, в рекордні терміни.

Заробляти в підсумку будуть обидва, але аудиторія віддасть, в першу чергу, перевагу тому, хто хоче їй допомогти, і це цілком закономірно. Не менш важливим нюансом є те, що мало поставити мету — потрібно «кістьми лягти», щоб її досягти.

6. Інтелект

Блогінг – це гра для інтелектуалів. Це ні для кого не секрет. Злодюжок вмісту я в розрахунок не беру, так само як серйозно не розглядаю неадаптоване передирание матеріалів з англомовних джерел. Днями випадково наткнувся на сайт, що цілком складається з матеріалів одного відомого американського блогу, до остраху криво переведених через Промт. Чесно кажучи, жалюгідне видовище.

Я вважаю, що вже якщо братися за переклад, то підходити до справи з розумом, адаптувати його під російськомовну аудиторію. Багато американські статті містять обороти, які будуть просто незрозумілі нашим читачам.

Який би шлях наповнення сайту Ви не вибрали: самостійне написання, адаптований переклад, або якісна переробка чужої статті (рерайтинг), чим Вище рівень Вашого інтелекту, тим краще матеріал Ви отримаєте на виході.

Зверніть увагу, що статті успішних блогерів читати завжди легко і цікаво, незалежно від того, якого вони обсягу і яким чином були створені.

Якщо Ви хочете підняти рівень свого інтелекту, скористайтеся запропонованими в одній з попередніх статей десятьма способами: «Як розвинути інтелект: 10 найефективніших способів».

Висновки

Наведені в статті 6 факторів, звичайно, не є вичерпними. Існує маса інших, що прямо або опосередковано впливають на успіх. До них можна віднести міцність, оперативність, гнучкість та багато інших. Однак без цих шести навряд чи можна розраховувати на лояльність аудиторії, її довіру і постійний приріст.

Як правильно писати скаргу: приклади та рекомендації
10 прийомів створення ефектних чіпляючих заголовків (з прикладами)

Вам сподобаються

Про що писати в блозі компанії: тонкощі корпоративного…

Як з «попси» зробити «шедевр»

Як швидко придумати класну тему і написати на неї…

Як написати рекламний пост, щоб він не виглядав як…