20 ударних прийомів роботи з текстами, копірайтинг, які я використовую для вирішення завдань

5

У будь-якого професійного копірайтера є набір прийомів для роботи з текстом і замовниками, які він використовує для вирішення завдань. І у кожного цей набір свій. Взагалі, різних копирайтерских технік є сотні і навіть тисячі. І багато з них суперечать один одному. Як це ні парадоксально. Саме тому будь-який поважаючий себе фахівець складає свій набір, який найкраще зарекомендував себе в його сфері. Це як зброя воїна, який потрібно освоїти і до якого треба звикнути. Зате потім воно здорово виручає в будь-яких, навіть найскладніших ситуаціях.

Я в цьому плані не став винятком. Для себе я визначив близько 20 технік, які допомагають мені успішно закривати 99% моїх завдань. У кожної з них є свої сильні і слабкі сторони. І саме про них я хочу Вам сьогодні розповісти. Звичайно, серед моїх колег знайдуться люди, які скажуть, що копірайтер – це творча професія, і він повинен писати по натхненню, творити, а не прив’язуватися до інструментів. Це їх право. Нехай творять. Мені, в свою чергу ближче інженерний підхід. Як кажуть: на смак і колір…
Швидка навігація по прийомам:

1. WHY-формула
2. Даний замість майбутнього
3. «Ви» з великої
4. Ухилення від спору
5. Послідовність
6. Фрагментація
7. Прототипування
8. Оцінка ефективності
9. Формула 4U
10. Властивості та вигоди
11. Немає абстракцій
12. Динаміка ритму
13. Збір інформації
14. AIDA
15. Писати як говорити
16. Проектування
17. Інкубування
18. Особистісний підхід
19. Критика чистого розуму
20. Сторителлинг

Крім того, я використовую свій набір інструментів ще й для того, щоб знизити ризики. Дуже часто від моєї роботи залежить доля рекламного бюджету в кілька десятків тисяч доларів. Самі розумієте, виправдовуватися відсутністю натхнення або створенням якоїсь непотрібної, але в дошку креативної лабуди в таких умовах дуже не хочеться. Відповідальність занадто велика. Так і клієнтів найчастіше цікавить результат, виражений у грошах.

Ось чому я намагаюся працювати з тим, що випробував, ніж впевнений, що я вмію контролювати. І саме тому у мене підхід радикально відрізняється від підходу роботи з текстом гуманітаріїв та креативників. Дотримуватися його чи ні — вирішувати Вам. А ми переходимо до суті. 20 копирайтерских прийомів роботи з текстом, які використовують Ваш покірний слуга, Данило Шардаков, в своїй роботі. Готові? Тоді поїхали.

Прийом рекламного тексту (№1): WHY-формула

Я вже докладно писав про цю техніку і навіть погрожував видалити статтю з відкритого доступу. Можливо, так і зроблю. В майбутньому. Коли дійдуть руки. Якщо дійдуть. :).

Суть цієї техніки в тому, що вона ділить Вашу аудиторію на два великих табори:

 • Ті, хто з Вами згоден (Ваші потенційні клієнти)
 • Ті, хто з Вами не згоден (якась «ліва» аудиторія, яка невідомо, звідки прийшла і навіщо взагалі читає Ваш текст).
 • Ми працюємо з першою групою. І оскільки з перших рядків ми на одній хвилі, то переконати людей на порядок простіше. WHY-формула дуже допомагає встановити емоційний зв’язок і стати для людей «своїм».

  Суть техніки: Ви з перших рядків даєте установку, яку поділяє аудиторія. Наприклад, так: «Я вважаю, що будь-копірайтер повинен заробляти не менше $1000 в місяць». Якщо я працюю з копірайтерами, то вони зі мною погоджуються. Я встановив емоційний зв’язок. Я «свій». У той же час якщо текст створюється під потенційних замовників, то вони можуть з цим не погодитися. Для них установка повинна бути іншою. Наприклад: «Я вважаю, що якщо людина замовляє продає текст, то цей текст повинен не тільки окупитися мінімум у 5 разів, але і приносити прибуток постійно». Ідею Ви зрозуміли. Детальніше техніка розписана в цій статті.

  Прийом роботи з текстом (№2): даний замість майбутнього

  Дуже проста, але дуже сильна техніка. Її суть полягає в тому, що Ви замість майбутнього часу в тексті використовуєте даний. Подивіться приклади:

  • Ви отримаєте → Ви отримуєте
  • Ви переконаєтеся → Ви бачите
  • Ви навчитеся → Ви освоюєте і т. д.

  Сенс такої заміни в тому, що Ви створюєте ілюзію, ніби людина вже купив те, що Ви пропонуєте. Отже, переконати людину зробити цільове дія стає на порядок простіше. Замінюючи майбутнє час справжнім, Ви змінюєте емоційне сприйняття Вашого тексту читачем. Так, це маніпуляція. Але вона невинна і дуже потужна. Тому я постійно її використовую.

  Прийом звернення у тексті (№3): «Ви» з Великої літери

  За цю техніку мене філологи готові з’їсти з потрохами і без гарніру. Вони рвуть на собі майки, тикають в мою безграмотність і десятками кидають посилання на правила російської мови. Більше того, завжди знаходяться люди, які з піною з рота будуть розповідати, як їх коробить «Выкание», як він їх дратує, і як нестерпно для них читати текст, навіть якщо він обіцяє їм вигідну угоду. Не знаю, чому, але мене завжди такі люди забавляють. Уявіть собі ситуацію:

  Генеральний директор: як?! Скажіть мені, як так вийшло, що ми про….алі контракт на 10 млрд.?
  Перший заступник: Ну… Там така справа… Нам прийшло комерційну пропозицію. У ньому «Выкали» з великої літери. Мене це розлютило, і я не став його читати. З принципу. А конкуренти прочитали… І погодилися. Ось…

  Це я утрирую, звичайно, але суть Ви вловили. А тепер я розповім, чому я насправді використовую цю техніку. Багато років тому я написав статтю про простому експерименті. Експеримент був, достовірності, прямо скажемо, так собі. На трієчку. З мінусом. Чистота залишала бажати кращого і вибірка була маленькою. Багато випадкових факторів. Тим не менш, для мого тодішнього рівня це було досить непогано.

  Нещодавно я вирішив повторити експеримент вже з комерційними текстами, де явно можна було оцінити конверсію. І результати виявилися цілком передбачуваними. Особливої різниці в конверсії не було. Що з маленької літери, що з великий — неважливо, особливо коли частота звернень до читача помірна.

  Зараз, через стільки років, я, нарешті, усвідомив, що ця техніка була зовсім не для аудиторії. Вона для мене. Вона постійно нагадує мені, хто в моїй роботі завжди стоїть на першому місці. Не продукт, не замовник, не гроші, не реклама. А читач. І зараз, оглядаючись назад, я розумію, що саме завдяки цій техніці я зміг зробити свій блог таким, який він є. І багато тексти, які я розробляю для клієнтів, що працюють не за рахунок використання тих або інших прийомів, а за рахунок того, що проблеми і тривоги читача ставляться на перше місце.

  Прийом побудови тексту (№4): ухилення від спору

  У більшості випадків що б Ви не сказали, що з Вами можна посперечатися. І якщо в побутовому розмові суперечка призводить до зіпсованим відносин, то у випадку з комерційними текстами, Ви просто втрачаєте гроші. Кажуть, що в суперечці народжується істина, але я з цим не згоден. Істина може народитися в конструктивному діалозі, а спір — це завжди конфлікт. І остання справа — конфліктувати з потенційними клієнтами.

  Головна фішка спору в продажах — в ньому Ви завжди програєте. Якщо Ви мали рацію, то відмовляєте гордість і гідність опонента. Він іде, і Ви втратите клієнта. Якщо Ви виявилися неправі, Ви втрачаєте авторитет, виглядаєте пустозвоном, і теж втрачаєте клієнта.

  Ось чому в будь-якій ситуації (неважливо, прямі продажі на переговорах, холодні дзвінки або продають тексти) я завжди намагаюся спору уникнути. Для цього мені здорово допомагають три речі: логіка, здоровий глузд та інтереси клієнта.

  Коли я переконую людини, я завжди виходжу з його інтересів, і строю переконання на логіці і здоровому глузді. Так людина змушена погоджуватися, інакше вийде, що він сперечається або сам з собою, або зі здоровим глуздом. В останньому випадку людина змушена взагалі зарахувати себе до божевільним, що явно більше зло. Так, ухиляючись від суперечки, я не зберігаю тільки особа (і собі, і співрозмовника), але і обезоруживаю останнього, змушуючи зі мною погоджуватися. Маніпуляція? Частково. А ще це дуже потужний прийом!

  Прийом організації тексту (№5): послідовність

  Взагалі, послідовність — це один з найпотужніших психологічних тригерів. Я докладно писав про нього тут. І цей прийом повністю побудована на ньому. Суть її в тому, що яку б завдання я не вирішував, я завжди розбиваю шлях клієнта на послідовність простих етапів. Наприклад, при розробці сценаріїв етапи такі:

 • Подання
 • Раппорт з секретарем
 • Вихід на ЛПР
 • Раппорт з ОПР
 • Оффер
 • Обробка заперечень
 • Закриття на зустріч
 • При розробці текстів так само я розбиваю завдання на більш прості етапи. Наприклад, так:

 • Клік по рекламі і перехід на лендінгем
 • Оффер, запит комерційної пропозиції
 • Відправка комерційної пропозиції
 • Відгук або дзвінок, розмова, обробка заперечень
 • Укладення договору
 • Вибивання дебіторки 🙂
 • Точно так само послідовність може бути і в самому тексті, що продає. Наприклад, у комерційній пропозиції людина послідовно проходить через заголовок, потім лід, потім оффер, блок переваг, обробники заперечень, заклик до дії. Детальніше про те як створювати комерційну пропозицію за такою схемою я описав тут.

  Сила прийому послідовності в двох ключових моментах:

  1
  По-перше, Ви можете відстежити, на якому етапі знаходиться потенційних клієнт, і наскільки успішно Ваша система вирішує поставлене завдання. Більш того, Ви наочно бачите, в якому місці йде злив клієнтів.
  2
  По-друге, з проходженням кожного етапу послідовності клієнтові все складніше відмовитися від Вашої пропозиції. Якщо він відмовиться, то буде змушений визнати, що всі рухи до цього були марні, і час втрачено даремно. Це все одно що додивитися фільм до середини. Начебто і фільм так собі, але Ви вперто продовжуєте його дивитися до кінця, інакше вийде, що першу половину Ви просто витратили час даремно, так і не дізнавшись, чим все закінчиться.

  Прийом форматування тексту (№6): фрагментація

  Ще одна техніка, яка сильно спрощує життя. Якою б текст я писав, я ніколи не пишу його цілком. У цьому, до речі, головна помилка початківців копірайтерів. Вони пишуть статті, КП або навіть цілий лендінгем, як книгу: єдиним шматком. В результаті, якщо клієнта щось не влаштовує, то він загортає всю роботу.

  Замість цього я розбиваю текст на функціональні блоки. І неважливо, це лендінгем, стаття або скрипт. Навіть цю статтю я писав блоками. Кожен прийом — це окремий блок. У випадку з клієнтськими проектами, якщо замовнику щось не подобається, то можна замінити тільки один спірний фрагмент, залишивши інші без зміни. Подивіться для наочності невеличке тематичне відео, яке я записав на цю тему.

  Крім того, розбиті на блоки тексти набагато простіше тестувати і відлагоджувати. Їх можна порівняти з підводним човном. Якщо один з відсіків дав текти, його ізолюють так, щоб підводний човен при цьому залишилася на плаву.

  Прийом представлення тексту (№7): прототипування

  Більшість комерційних текстів я не пишу, а малюю. Звучить дико, але так і є. Для цих цілей я раніше використовував програму Axure, а зараз перейшов на простий і зручний Google Drawings. Детальніше про те, що таке прототипи, розказано в цьому відео.

  Коротко: прототип — це схематичний макет, на якому показано, де розташований текст, а де зображення або інші елементи: таблиці, підписи, виноски, форми захоплення і т. д. Прототип — це готове технічне завдання для дизайнера і його набагато простіше погоджувати з клієнтами, ніж звичайний текст у MS Word. Секрет в тому, що в прототипі клієнт сприймає текст разом з графікою, бачить картину в цілому і загострює увагу не стільки на формулюваннях і словах, скільки на логіці і загальної подачі матеріалу.

  Прийом аналізу тексту (№8): оцінка ефективності

  Як я вже писав раніше, хороший копірайтер працює не тільки на замовника, але і на результат. А щоб працювати на результат, його потрібно вміти вимірювати. Ось чому більшість своїх текстів я впроваджую так звані конверсії і микроконверсии. Трохи про те, як це робити в текстах для сайтів — тут.

  Візьмемо, наприклад, «холодне» комерційну пропозицію, яка відправляється з широкого таргет-листу. Конверсія — це відношення кількості відповідей до кількості відправлених листів. Але вона неинформативна без супутніх параметрів. Тому паралельно я вимірюю микроконверсии — це співвідношення доставлених і відкритих листів до відправленим, а також ставлення відгуків до відкритих листів. Так у мене з’являється більше даних для аналізу, особливо коли компред не спрацьовує, або срабатыватет не так, як потрібно.

  Інший приклад — лендінгем або продає сторінка. Конверсія — це відношення числа вчинених цільових дій до кількості відвідувачів. Микроконверсии — це перевищення тривалості сеансу заданого порогу, скролінг до певного місця і т. д. Детальніше про конверсії та її умовності я розповідаю в цьому відео.

  Вміння вимірювати ефективність і впливати на неї дуже цінується замовниками, і відразу підвищує Ваш середній чек в кілька разів, а то й на порядок.

  Прийом написання заголовків (№9): формула 4U

  Заголовок — один з найважливіших елементів тексту, який на 90% визначає його успіх. Про формулою 4U я вже писав у цьому докладному практикумі. Останнім часом я користуюся в основному їй, оскільки вона в моєму випадку перемагає будь-які інші прийоми написання заголовків під горіх. Я б і радий використовувати що-небудь інше для різноманітності, але проти цифр не підеш.

  Сила цієї техніки в чотирьох елементах:

  • Унікальності
  • Специфічність
  • Терміновості
  • Користь

  Кожен пункт сам по собі може утворювати забійний заголовок, а коли вони поєднуються разом, то виходить взагалі гримуча суміш! Власне, саме тому я і присвятив цій темі окремий блок у своїй книзі по заголовкам.

  Завантажити книгу по прямой ссылке можна тут.

  Прийом сприйняття тексту (№10): властивості вигоди

  Це базовий навик, яким повинен володіти будь-копірайтер, незалежно від того, новачок він чи профі. Детальніше про нього розписано на цій сторінці. На жаль, але в більшості комерційних текстів, які мені трапляються на очі, цей навик або не використовується, або використовується неправильно.

  Типові помилки три.

  1
  Коли кажуть «в лоб» властивості та характеристики, не кажучи про те, що це дає людині. Наприклад, кажуть, що у блендера потужність 750 Ватт, а не те, що він здатний нашаткувати в труху навіть дуже жорстке або заморожене м’ясо.
  2
  Коли представляють у вигляді основних вигод те, що для читача другорядне. Наприклад, розповідають про екологічно чисті матеріали, коли серед критеріїв вибору вони стоять на передостанньому місці.
  3
  Коли для опису вигод використовують абстракції. Наприклад, кажучи, що досвідчена бригада будівельників зробить якісний ремонт.

  Властивості і характеристики потрібно перетворювати на вигоди, але розумно. Важливо по-перше, знати (а якщо не знаємо, то дізнатися), що цікавить аудиторію. По-друге, важливо показати, що ті чи інші властивості і характеристики дають аудиторії на зрозумілій їй мові. Вигодам у кожному тексті, що продає, я, як правило, присвячую окремий блок.

  Прийом редагування тексту (№11): немає абстракцій

  Це, по суті, один з 12 ключових прийомів редагування тексту. Всі вони важливі, і всіх їх я використовую. Відмітна частина цього прийому — його я використовую частіше інших, особливо коли повторно редагую написаний матеріал.

  Часто буває так, що очей «замилюється» і пропускає абстракцію кшталт «надійний», «якісний» і т. д. Такі слова мало що говорять аудиторії, їх потрібно розкривати, інакше з Вами можуть посперечатися чи запитати: «А у інших ненадійний? Неякісний?» Все це знижує відгук.

  Я для себе давно усвідомив: чим конкретніше і прицільніше текст, чим більше в ньому фактів, які цікавлять читача, тим вище ефективність.

  Прийом сприйняття тексту (№12): динаміка ритму

  Дуже класна техніка, завдяки якій тексти стають «живими». Про неї я, до речі, теж докладно писав ось в цій статті. Суть її в тому, що Ви чергуєте довжину речень, і матеріал перестає бути нудним і монотонним.

  У будь-якому тексті слова — як музика. Вони можуть або хилити до сну, або знову і знову фокусувати увагу читача. Останній ефект і досягається за рахунок ритму.

  Коротко суть методу можна описати так. Всі пропозиції умовно можна розділити на короткі (1-5 слів), середні (6-10 слів) і довгі (10-20+ слів). Ваше завдання, як копірайтера, постійно чергувати в хаотичному порядку. Наприклад, коротка, середня, середня, довге, довге, коротке, довге, середнє, середнє і т. д. Так Ваш текст буде читатися, що називається, на одному диханні. Спробуйте!

  Прийом для структури тексту (№13): збір інформації

  Багато новачків думають, що копірайтер працює з текстами. А ось і ні. З текстами працюють філологи, редактори та коректори. Копірайтер працює в першу чергу з інформацією. Якщо у Вас немає інформації, то який би геніальний текст Ви написали, він у більшості випадків не спрацює, тому що буде пустушкою.

  В одній з попередніх статей я вже писав, що саме написання тексту займає від сили 5-10% часу. Все інше час з’їдає пошук і аналіз даних, розробка концепції, редагування та тестування.

  Як збирати і структурувати інформацію — тут вже кожен вирішує для себе сам. Я для цих цілей використовую звичайний паперовий блокнот. Якщо інформації дуже багато, і її потрібно правильно і послідовно структурувати, то я використовую інтелект-карти. Зараз є багато різних програм і онлайн-сервісів.

  Прийом рекламного тексту (№14): AIDA

  Якою б комерційний текст я не розробляв, його обов’язковим атрибутом буде модель AIDA, яка, по суті, і складає основну структуру. В інтернеті Ви можете зустріти масу інших моделей, але всі вони є похідними старої доброї AIDA.

  Якщо чесно, то мене дуже тішить сучасна тенденція називати старі речі новими іменами і продавати їх під новим соусом. Наприклад, була раніше реклама в інтернеті. Стала реклама Digital. З’явилися digital-фахівці. У них питаєш, що означає digital, і вони дуже смішно сиплються на цьому питанні. Не можуть люди відповісти на нього і все. До речі, саме по собі слово спочатку означає цифрові технології (на противагу аналоговим) і до реклами в інтернеті має вельми віддалене відношення. Але… Тренд підхоплений, і, вуаля, нове слово взяли в ужиток.

  Те ж саме і в інших сферах. Були розсилки — став Email-маркетинг в 5 разів дорожче. Були статті — став контент-маркетинг, теж дорожче. А суть залишилася та ж. Тому якщо Ви побачите десь нову маркетингову модель, порівняйте її з звичайної AIDA, і зрозумієте, що це ті ж яйця, тільки вид збоку. А саму АЇДУ я настійно рекомендую взяти на озброєння для комерційних текстів (якщо Ви цього ще не зробили).

  Прийом написання тексту (№15): писати як говорити

  Дуже проста і дуже потужна техніка. Більшість людей вона вганяє в ступор. А все тому, що люди звикли говорити і писати по-різному. Взагалі, коли Ви освоюєте цю техніку, то про решту можете забути. Її більш ніж достатньо, щоб тексти були природними, живими і переконливими. Зрозуміло, коли Ви оперуєте фактами і знаєте, що таке тригери.

  Незважаючи на всю простоту техніки, я йшов до неї більше трьох років. Все тому що і в школі, і в університеті вчили писати по-іншому. Був час, коли я навіть записував свої розмови з людьми, а потім переносив їх на папір. Після редагування текст сприймався зовсім інакше, ніж коли я просто брав і писав.

  Головна родзинка цього прийому в тому, що коли Ви пишете як кажете, Ваш текст сприймається природно. Люди звикли до природної мови, і краще реагують на неї, ніж на штучно написаний текст.

  Якщо Ви хочете освоїти цю техніку, намагайтеся писати текст так, як Ви говорите людині, дивлячись в очі. Ніби він сидить перед Вами за столиком в кафе. Справедливо і зворотне: прочитайте написаний текст вголос. Змогли б Ви вимовити його людині, що сидить перед Вами? Якщо ні, значить матеріал треба доопрацювати.

  Прийом переконання текстом (№16): проектування

  Одна з моїх улюблених технік. Та ще маніпуляція, але диявольськи витончена. Суть її в тому, що Ви проецируете текст на людини тут і зараз, доводячи сказані слова і викликаючи довіру.

  Класичний приклад проектування — це, так звані, якоря. Наприклад, такий. Якщо Ви дочитали статтю до цього місця, означає Вам дійсно цікаві прийоми, якими я користуюся. І, швидше за все, Ви дочитаєте цей текст до кінця. Якщо б Ви не дочитали до цього місця, то не побачили б якір. 🙂

  При грамотному використанні з допомогою цієї техніки можна робити дуже класні речі. Наприклад, передбачаючи заперечення читача. Скажімо, не встигла людина подумати, а Ви вже пишете: «Вам зараз напевно здається, що це занадто дорого…» Так Ви розриваєте шаблон, створюєте ілюзію читання думок. Ефект на виході виходить просто приголомшливий! На жаль, у мене поки немає статті на цю тему, але найближчим часом я неодмінно напишу її.

  Прийом аналізу даних (№17): інкубування

  Ця техніка вводить в оману багатьох моїх знайомих. Як мінімум, тому що вони не розуміють, як так можна працювати. Наприклад, я можу весь день взагалі нічого не робити, а на наступний день або через день видати за півгодини текст з конверсією більше 25% на чистому трафіку. Все завдяки инкубированию.

  Інкубування — це коли Ви попередньо зібрали, опрацювали та проаналізували інформацію поставили собі завдання написати текст для КП або лендинга і… Відклали роботу подалі. У прямому сенсі. До цього питання Ви протягом 1-2 днів не повертаєтеся. Можете робити що завгодно.

  Наш мозок так влаштований, що коли перед ним стоїть невирішена задача, він все одно буде намагатися її вирішити. Навіть коли Ви спите. Навіть коли Ви займаєтеся іншими справами. Ваш мозок працює постійно, оперуючи зібраної Вами інформацією. На підсвідомому рівні. І коли мозок знаходить рішення, Вас ніби осяває. І Ви просто переносите це рішення на носій: комп’ютер або папір.

  Техніка дуже класна, але треба бути готовим до того, що оточуючі будуть щиро вважати, що Ви просто ганяєте балду і отлыниваете від роботи.

  Прийом виразності тексту (№18): особистісний підхід

  Цей прийом я використовую не завжди, але досить часто. У всякому разі, коли у мене є така можливість. Як я вже говорив, люди схильні вірити іншим людям, а не безликою компаніям. Тому якщо є можливість прив’язатися до особистості, я це роблю. Більш того, в моєму випадку особистісний підхід — це моє УТП. Я беру на себе персональну відповідальність за результат в цифрах. Ледь що — весь попит з мене, і багатьом клієнтам дуже подобається такий підхід.

  Ця техніка добре поєднується у WHY-формулою, тому я найчастіше комбіную їх разом. Найдивніше: ще не було жодного випадку, коли такий підхід не спрацював би. У самих різних нішах: від продажу квітів до виробництва металоконструкцій.

  Більш того, особистісний підхід дивовижно працює в текстах-прокладках — проміжній ланці між рекламою і лендингами. Про них я також обов’язково напишу окрему статтю, тому що це дуже потужний інструмент для підігріву аудиторії та підвищення конверсії.

  Прийом аналізу тексту (№19): критика чистого розуму»

  Сама складна в освоєнні техніка, яка здатна відправити тиждень роботи коту під хвіст. Але вона необхідна. Суть її в тому, що Ви після розробки того чи іншого комерційного інструменту берете паузу в 1-2 дні, а потім, одягнувши чорну шляпу де Боно, влаштовуєте самі собі рознос. Капітальний. Громіть, не шкодуючи.

  Ви критикуєте (обгрунтовано) свою роботу і намагаєтеся захистити її перед собою ж. Працює бездоганно. Наприклад, цю статтю я переписував в окремих фрагментах до 5 разів, тому що фрагменти не витримували критики. Моєї власної критики. Так, це часом дико дратує. Так, іноді заносить в сторону перфекціонізму. Але в той же час це дозволяє розширити межі свідомості і зробити матеріал краще. Набагато краще.

  Техніка №20: сторителлинг

  Я люблю труїти байки. 🙂 І з віком ця пристрасть зростає. Більшість прикладів добре закріплюються у вигляді історій. Одного разу ми з моїм другом з тріском провалили рекламну кампанію (благо, що свого власного проекту). Був ризик, ми знали і вживали його. Але спустили «на гальмах» поглиблений аналіз цільових сегментів. За що і поплатилися.

  Словом, проект накрився мідним тазом, і песиміст б сховав його на задвірках свого маленького кладовища. А оптиміст подивився б на все зі сторони і сказав: «Блін! Так ж з цього вийде чудова історія!»

  Коли-небудь цю історію я Вам розповім. А поки про сторителлинг можете почитати тут. Там, до речі, є інша класна історія про Гарі Хэлберта і Дена Кеннеді. І пам’ятайте: коли Ви розповідаєте історію, не скупіться на деталі, використовуйте ритм і пишіть, як якщо б розповідали близькому другові. Тоді Ви достанете до сердець читачів.

  Висновок

  У цій статті я розглянув 20 прийомів роботи з текстом, які я найчастіше використовую в копірайтингу. Це мій набір, який я адаптував для вирішення своїх завдань. Швидше за все, у Вас цей набір буде відрізнятися в ту або іншу сторону. А може, Ви візьмете деякі з моїх технік на озброєння. Мені буде приємно.

  Будь ласка, напишіть в коментарях, якими прийомами користуєтесь Ви, або задайте питання по статті. Я постараюся розкрити окремі техніки детальніше.

  І, головне, пробуйте і впроваджуйте — і у Вас все вийде!

  Щиро Ваш, Данило Шардаков.

  Як правильно написати оголошення про продаж для дощок (Авіто, OLX) і заробити на цьому (зразок, приклади)
  Основи HTML для копірайтера, або навіщо копірайтеру знати мову розмітки тексту

  Вам сподобаються

  Скандальний контент-маркетинг, або як використовувати…

  ПРАКТИКУМ: як написати текст про компанію, щоб він…

  Як створити ефективну презентацію: приклад на 10…

  Як провести базовий маркетинговий аналіз для…