100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони. Частина перша

5

Заголовок – це ключова ланка будь-якого рекламного оголошення. Будь-яка реклама починається з заголовка і саме їм більш ніж наполовину визначається її успіх. Заголовок привертає увагу, а це перша сходинка в маркетинговій моделі AIDA. Отже, якщо заголовок не вдається «зачепити» читача, то компанія втрачає потенційного клієнта. Сьогодні ми почнемо розглядати 100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони доларів, а також з’ясуємо, чому ці заголовки працюють.

Трохи історії

Заголовки, наведені в цьому матеріалі, були вперше систематизовані Віктором Про Швабом (Victor O Schwab) у 1958 році.

Часи минули, настав нове сторіччя, але принципи, закладені в заголовках тих часів, як працювали, так і працюють досі. Епохи можуть змінюватися, але людська психологія залишається тією ж самою.

Отже, перші 30 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони доларів.

1. Секрет, який змусить вас полюбити людей
(The secret of making people like you)

Бюджет реклами склав близько півмільйона доларів, але зате ця реклама змогла привернути увагу сотень тисяч людей до основного тексту. Заголовку складно опиратися, адже кожній людині на Землі хочеться, щоб його любили, цінували і поважали.

2. Маленька помилка, яка обходиться фермерові $3000 на рік
(A little mistake that cost a farmer $3000 a year)

Цей заголовок з приголомшливим успіхом використовувався в фермерських магазинах. На відміну від попереднього заголовка, цей акцентує увагу на фінансових витрат, яких можна уникнути.

А тепер давайте подумаємо психологічно. Якщо Вам скажуть, що Ви у своїй роботі допускаєте помилку, яка Вам варто N-ой суми грошей, Вас це зацікавить? Безумовно! Мораль цього заголовку така, що людина буде більше намагатися не втратити те, що він має, ніж отримати щось нове.

Другий сильний момент цього заголовку полягає в тому, що зазначена помилка «маленька», а, значить, за логікою, її легко виправити. Цікавість посилюється в рази, коли людина запитує себе: «А чи допускаю я її»?

3. Рада дружини жінкам, чоловіки яких марнотрати
(Advice to wives whose husbands don’t save money – by wife)

Сила цього заголовку полягає в двох моментах:

 • Рада – це дуже корисна річ. Мало хто відмовляється від корисних порад, тим більше що йому можна слідувати, або ні.
 • Рада виходить від людини, який був в такій же ситуації, і вийшов з неї переможцем, що ще більше посилює бажання прочитати основний текст.
 • 4. Дитина, який підкорив серця всіх
  (The child who won the hearts of all)

  Сам по собі заголовок не особливо сильний. Проте в тому контексті, в якому його використовували, він справляв дуже сильне враження. Реклама була розміщена в жіночих магазинах. Основний текст був дуже емоційним, і до нього додавалися фотографії симпатичною маленької дівчинки, яка сміялася, балувалася, бігла з витягнутими руками за напрямком до читача.

  5. Ви постійно немеете від збентеження в компанії?
  (Are you ever tongue-tied at a party?)

  Дуже сильний заголовок, зачіпає «за живе», «вискакуючи» перед читачем і кажучи: «Ти можеш скільки завгодно все заперечувати, але у тебе є ця проблема: ти це знаєш, і я це знаю. Читай далі, і ти позбудешся від неї назавжди!». Людям складно визнавати свої комплекси, але ще складніше їм з цими комплексами жити. Потенційне рішення актуальної проблеми – ось справжня сила цього заголовку.

  6. Як нове відкриття зробило пересічну дівчину першою красунею
  (How a new discovery made a plain beautiful girl)

  Відразу хочу звернути увагу: кожна дівчина прекрасна по-своєму. Проте суспільство, медіа і мода нав’язують нам стереотипи, через які багато дівчат комплексують з приводу своєї зовнішності. Цілком зрозуміле бажання виглядати красивою і привабливою. Цей заголовок, також як і попередній, волає до проблеми, але при цьому повідомляє про наявність рішення.

  7. Як завоювати друзів і впливати на людей
  (How to win friends and influence people)

  Легендарний заголовок, який став назвою книги Дейла Карнегі, яка принесла своєму творцеві і видавництву мільйони доларів. Віктор Шлаб правильно зазначив у своїй статті: «Як…» (How to…) заголовок виглядав би банально. Взагалі, заголовки, які тягнуть за собою практичні керівництва, завжди привертають до себе особливу увагу. До речі, рекламний текст, який доповнив заголовок книги і підняв продажі на навколоземну орбіту, можна також назвати шедевром. Але це окрема історія, докладніше про яку можна дізнатися тут.

  8. Останні 2 години найдовші, – і це ті години, які ви не втрачаєте
  (The last two hours are the longest – and those are 2 hour you save)

  Цей заголовок використовувався авіакомпанією, яка впровадила нові технології, що дозволили прискорити переліт. Люди, які постійно літають на літаках, знають, що останні дві години польоту здаються вічністю. Сильний психологічний заголовок, який у рекламі було доповнено зображенням годин, на яких цифри 1-10 були зв’язані разом, а цифри 10, 11, 12 розтягнуті.

  9. Хто ще хоче фігуру телезірки?
  (Who else wants a screen star figure)

  А хто не хоче? Виключення, напевно, тільки чоловіки, тому що їх на порядок рідше беруть за зовнішніми ознаками на той бік блакитного екрану. Плюс, треба, звичайно, зробити поправку на час. У 1958 році, може бути, на телебачення і брали тільки «фігуристих», однак сьогодні цим нікого не здивуєш.

  Сила цього заголовку полягає у перших двох словах. Він не питає, чи хочете Ви чи ні, він каже: «Давайте до нас, у нас є місця, ми вже робимо фігури, хто ще хоче?», показуючи, таким чином, рішення проблеми людей і позбавляючи їх від комплексів.

  10. А ви робите ці помилки в англійській мові?
  (Do you make mistakes in these English?)

  Ключове слово в цьому заголовку – «ці». Спробуйте його прибрати, і вийде зовсім інший сенс. Слово «ці» в даному випадку є психологічним гачком, який робить оголошення предметним. Адже завжди простіше знайти помилку, коли на неї щось вказує, вірно?

  Взагалі, питання в заголовках сильні тим, що вони не просто розповідають про щось, вони втягують читача в діалог, як мінімум, з самим собою. Це один момент. Другий момент полягає в тому, що заголовки подібного роду викликають цікавість, кидаючи людині виклик.

  11. Чому деяка їжа «вибухає» у вашому шлунку
  (Why some food “explode” in your stomach)

  Заголовок, утамовує інформаційний голод. Пояснює, «чому» і робить читача розумніші. Вже один плюс. Другий плюс полягає в страшному слові «вибухає» у зв’язці з «в шлунку». Людина мислить образами і уявляє собі страшну нетипову картину, яка викликає якщо не страх, побоювання. Кращий спосіб позбутися від побоювань – це дізнатися про проблему побільше і переконатися, що в тебе немає, але для цього потрібно прочитати текст далі, на що і розраховують творці заголовка.

  12. Руки красивіше за 24 години, або ми повернемо вам гроші
  (Hands that look lovelier in 24 hours – or your money back)

  Універсальний аргумент для жінки. Результат гарантований: або красиві руки, або гроші. Безпрограшна партія.

  13. Ви можете сміятися над фінансовим занепокоєнням, якщо будете слідувати цьому простому планом
  (You can laugh at money worries if follow this simple plan)

  Заповітна мрія мільйонів – не «паритися» щодо грошей. Заголовок привертає увагу за рахунок одного дуже сильного нюансу – віри. Людина постійно у щось вірить, і, тим більше, хоче вірити в свободу і процвітання. Заради цього людина зробить що завгодно, або, як мінімум, прочитає основний текст рекламного оголошення.

  14. Чому деякі люди майже завжди заробляють гроші на фондових біржах?
  (Why some people almost always make money in the stock market)

  Головних слів у цьому заголовку два: «деякі» і «майже». Перше слово означає окрему категорію людей, які явно знають якийсь секрет, який дозволяє їм заробляти. Друге слово привносить реальність, даючи зрозуміти, що ніщо не може дати 100% гарантії, і це викликає велику ступінь довіри у читача. Кінцевим коником цього заголовку стає те, що він посилається на текст з відповіддю на питання «чому» (у свідомості читача це питання формується так: «Як стати тим, хто майже завжди заробляє на фондовій біржі?»).

  15. Коли доктора почувають себе неважливо, ось що вони роблять
  (When doctors “feel rotten” this is what they do)

  Заголовок відрізняється в першу чергу тим, що акцентує увагу на парадокс: коли нам погано, ми викликаємо лікаря, і він нас лікує. Але нам і в голову не приходить, що лікар теж може бути погано. Це по-перше. А по-друге, якщо лікар сам себе лікує наведеним вище способом, то це майже напевно самий дієвий спосіб (не буде ж лікар лікувати себе погано). У підсумку виходить, що текст, який слідує за заголовком, сприймається як авторитетне джерело «з перших вуст», так сказати. Основний коник цього заголовку – це високий ступінь довіри, що викликається у читача.

  16. Неймовірно, але ви можете запропонувати ці оригінальні підписані гравюри всього за $5
  (It seems incredible that you can offer these signed original etchings for only $5 each)

  Цей заголовок використовує два важеля: «усього» — створює відчуття простоти і применшення ціни і «incredible» – вибух, пафос, відкриття «Америки», і все в такому дусі.

  17. П’ять знайомих проблем шкіри – від яких з них ви хочете позбутися?
  (Five familiar skin troubles – which do you want to overcome?)

  Ясна річ, від усіх, якщо вони є. Це перший момент. Можна було б поставити просто «ви хочете від них позбутися?» але тоді б це не було так дієво. Замість того щоб відразу думати над відповіддю «Так, хочу!» або «Ні, не хочу», читач переймається подвійним питанням: «А які є у мене?» і «чи Хочу?» у будь-якому випадку, доводиться читати рекламу далі, а раптом проблеми і справді є?

  18. Які з цих лідерів продажів в діапазоні цін $2.5 – $5 ви хочете отримати – всього за $1?
  (Which of these $2.50 до $5 best sellers do you want – for only $1 each?)

  І знову питання, і знову діалог з читачем, але тільки в цьому разі є ще й сильний контраст – порівняння цін. Чесна угода, яка дуже вигідна покупцю, тим більше, що завжди приємніше купити книжку за $5 $2.5 за ціною $1. Творці цієї реклами продали за такої акції сотні тисяч книг.

  19. Хто коли-небудь чув про жінку, яка втрачає вагу, і при цьому насолоджується 3 смачними стравами?
  (Who ever heard of a woman losing weight – and enjoying 3 delicious meals at the same time?)

  Відповідь більшості буде цілком категорична – ніхто! Але тут з’являється сумнів, і питання в свідомості споживача постає по-іншому: «А такі взагалі бувають?». Сумнів породжує цікавість, і читач переходить до основного тексту оголошення.

  20. Як я поліпшив свою пам’ять за один вечір
  (How I improved my memory in one evening)

  Особистий досвід. Ось що виділяє цей заголовок. Між рядків написано: «Якщо я це міг зробити, то й ви зможете». Все, що залишається – прочитати основний текст і дізнатися, яким чином.

  21. Знайдіть ціле стан, яке заховане у вашій зарплаті
  (Discover the fortune that lies hidden in your salary)

  У кожній людині живе авантюрист. Всім хочеться знайти скарб, особливо коли цей скарб дуже добре захований. Проте для пошуку потрібна карта. Цей заголовок вказує на місцезнаходження карти. А найприємніше – що місце пошуку знаходиться під самим носом.

  22. Лікарі довели: 2 жінки з 3 можуть мати красиву шкіру вже через 14 днів
  (Doctors prove 2 out of 3 women can have more beautiful skin in 14 days)

  Отже, чим цей заголовок виділяється:

 • «Лікарі довели» – авторитетний факт
 • 2 з 3 – це 67%, «входжу я в цей відсоток чи ні?» — думка читача
 • 14 днів – швидкий результат – те, що треба, можна перевірити!
 • За сукупністю цей заголовок сприймається як результат дослідження, а не як реклама, однак у свідомості споживача автоматично виникає питання: «А як?». В результаті читач переходить до основного тексту.

  23. Як я розбагатів з дурної ідеї
  (How I made a fortune with a fool idea”)

  І знову парадокс, який викликає пекуче цікавість. Плюс особистий досвід. Два дуже сильних чинники, які намертво приковують увагу.

  24. Як часто ви говорите собі: «Ні, я ще не читав, але я збираюся»
  (How often do you hear yourself saying: “No, I haven’t read it: i’ve been meaning to!”)

  Дуже відомий заголовок одного книжкового клубу, який вклав у цю рекламу чимало грошей. Цільова аудиторія реклами – люди, які купують собі нові книги, але у яких «не доходять руки» їх прочитати, але вони вперто збираються, збираються, збираються… Цей заголовок примітний тим, що він актуальний для багатьох і піднімає інтимну проблему, про яку знає тільки людина, яка читає цей підпис.

  25. Тисячі мають цей безцінний дар – але ніколи його не розкривають
  (Thousands have this priceless gift – but never discover it)

  «Що за дар?», «Чому він безцінний?», «Чому не відкривають?», «Чи є він у мене?», «Чи зможу я його розкрити?», «Що я буду з ним робити, коли його розкрою?» – стільки питань породжує один короткий заголовок. Щоб задовольнити цікавість, людина змушена читати рекламу далі, не в силах від неї відірватися.

  26. Хто винен, коли діти не слухаються?
  (Whose fault when children disobey?)

  Дуже цікавий заголовок. Відповідь на питання багато в чому визначається менталітетом. Так, наприклад, на Заході, кожен з батьків, які побачили цей заголовок, буде думати, що винен саме він сам, і прочитає рекламу далі, щоб знайти рішення, якщо воно там є.

  У випадку зі слов’янським менталітетом – ситуація протилежна. Чоловік думає, що винна дружина, оскільки дитину розбалувала (ну, а ще бабусі, дідусі з обох сторін тощо), а дружина, не моргнувши оком, відповість, що чоловік – тому що не приділяє достатньо часу дитині. Словом, принцип слов’ян – хто завгодно, тільки не я (на худий кінець, обидва).

  Далі настає друга фаза роздумів: «Якщо винен не я, але я можу допомогти дружині, яка винна, то моє его задовольниться двічі! Гаразд, подивимося, що у вас там написано…» І людина читає текст реклами незалежно від менталітету.

  27. Як дурний жарт зробила мене видатним продавцем?
  (How a fool stunt” made ma a salesman?)

  Кожен з нас має свій набір здібностей і талантів. І кожному хочеться стати видатним. Цей заголовок вказує на текст, який може докорінно змінити життя кожного читача, і читачеві хочеться в це вірити, хочеться отримати нову здатність – продавати свої здібності.

  28. А ви маєте ці симптоми нервового виснаження?
  (Have you these symptoms of nerve exhaustion?)

  Всі люди люблять шукати в себе різні симптоми. Ось чому так погано спиться по ночах після прочитання медичних довідників. Нервове виснаження особливо популярно для мегаполісів, тому аудиторія у реклами дуже широка, і заголовок «чіпляє» максимальну кількість людей. Ну і набір з питання, слова «ці» і пекучого цікавості додається.

  29. Ви гарантовано пройдете через лід, бруд і сніг – або ми оплатимо буксирування!
  (Guaranteed to go through ice, mud or snow – or we pay the tow!)

  Правильно кажуть – якщо ви даєте гарантію, вставте її в заголовок, це завжди спрацьовує. Гарантія – це впевненість, а впевненість люблять всі. В даному випадку впевненість у своїй продукції продавця переносяться на покупця. Багато розміщують інформацію про гарантії в кінці, але не кожен читач стане дочитувати Ваше оголошення до кінця.

  30. А у вас є запас занепокоєння?
  (Have you a “worry” stock?)

  Ще один сильний психологічний заголовок. Часто у людей виникають тривоги і занепокоєння на порожньому місці, не на порожньому. Як би те ні було, кожна людина про щось турбується. І знову заголовок приносить нам надію на те, що текст реклами позбавить нас проблеми, забезпечивши міцний і здоровий сон всю ніч безперервно.

  Це була перша третина сотні легендарних заголвоков, які принесли своїм творцям мільйони. Підпишіться на RSS, щоб не пропустити продовження або слідуйте за блогом в твіттері!

  100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони. Частина друга
  Як придумати ефектні рекламні слогани: принципи, приклади слоганів, бази слоганів

  Вам сподобаються

  Як фрілансеру (копірайтеру) зробити портфоліо з нуля…

  Як написати забійний вайтпейпер (офіційний документ) для ICO і…

  Як я працюю з клієнтами: пошук, переговори, оплата…

  Хто був моїм вчителем, і 10 найважливіших уроків, які…