100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони. Частина друга

5

Цикл статей про сотні легендарних заголовків знайомить Вас з шедеврами, які принесли своїм творцям мільйони доларів. Сьогодні Вашій увазі буде представлена друга частина цього циклу і 35 нових заголовків з докладним поясненням, чому вони працюють, і які елементи в їх складі найбільш сильно впливають на читачів.

Якщо Ви вперше потрапили на цей сайт, то ознайомитися з першою частиною можна тут: «100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони. Частина перша».

Отже, приступимо… Легендарні заголовки, частина друга…

31. Як новий вид глини поліпшив мою шкіру за 30 хвилин
(How a new kind of clay improved my complexion in 30 minutes)

Досить підступний заголовок, який впливає на читача відразу трьома способами:

 • Відповідає на питання «Як…?», викликаючи цікавість.
 • Особистий досвід. Про його ефективності ми вже говорили в першій частині.
 • Тридцять хвилин – т. зв. моментальний ефект. Іншими словами, якщо людина спробує продукт прямо зараз, то вже через півгодини він побачить перетворення. Близькість результату – це дуже сильний психологічний важіль.
 • 32. 161 новий шлях до серця чоловіка – в цій захоплюючій книзі для кухарів
  (161 new way to a man’s heart – in this book for fascinating cooks)

  Всі жінки знають, що шлях до серця чоловіка лежить через його шлунок. Проте цей шлях досить звивистий і часом невдячна. Заголовок цієї реклами вказує інноваційний шлях, використовуючи некруглую цифру (161), підсилюючи сприйняття з допомогою слова «захоплюючої» і підкреслюючи професійну спрямованість («для кухарів»).

  Іншими словами, цей заголовок можна прочитати так: «В цій професійній книзі ви дізнаєтеся, як підкорити чоловіка більш ніж 160 способами». Не дивно, що на жінок він справляє воістину магнетичний вплив.

  33. Прибуток, захована у вашій фермі
  (Profit that lies hidden in your farm)

  Цільова аудиторія заголовка – фермери. У них є своє господарство, яке приносить їм дохід. Але покажіть кого-небудь з них, хто б не хотів, щоб його господарство приносило йому ще більший прибуток. Правильно, цього хотіли всі. Заголовок інтригує і змушує перейти до читання основного тексту рекламного оголошення.

  По суті, тут задіяний той же механізм пошуку скарбу, розглянутий в першій частині, плюс можливість уникнути втрати доходу. Як не крути – будь-який поважаючий себе фермер обов’язково прочитає це оголошення.

  34. Хіба життя дитини коштує для вас $1?
  (Is the life of a child worth $1 to you?)

  Дуже різкий заголовок, який волає до почуттів водіїв з несправною гальмівною системою з-за вчасно не заміненої фрикційної накладки. До речі, яка коштує копійки. У свідомості читача заголовок разом з основним текстом виглядають наступним чином: «Невже життя дитини повинна обриватися в результаті ДТП, тому що ти, зараза, не спромігся замінити накладки, а?!».

  35. Жінки всюди сходять з розуму по цьому приголомшливому нового шампуню!
  (Everywhere women are raving about this new shampoo!)

  У цьому заголовку використовується елемент «сходити з розуму», який привертає увагу, але ключовим словом, що приніс заголовку успіх, стало слово «всюди». У свідомості жінок цей заголовок викликає приблизно таку розумову реакцію: «Ось же, як виходить: всі використовують, сходять по ньому з розуму, а я ще слухом не слыхивала про нього». Як результат, читачка переходить до читання основного тексту.

  36. А ви робите ці десять ганебних вчинків?
  (Do you do any of these ten embarrassing things?)

  І знову питання з акцентом на кількість і слово «ці». Як результат, читач не може однозначно відповісти на питання «Так» або «Ні». Йому доведеться спершу дізнатися, що це за вчинки і робить він які-небудь з них.

  Взагалі, люди люблять звіряти себе зі списком тих чи інших якостей, ось чому психологічні тести в наш час користуються такою популярністю. Крім того, психологічна сила цього заголовку полягає в тому, що суспільство затискає людину в жорсткі рамки. Багато бояться бути засудженими суспільством за ганебну поведінку, і, зрозуміло, прочитають рекламу до кінця.

  37. Шість типів інвесторів – до якого типу належите ви?
  (Six types of investors – which group are you in)

  І знову той же механізм з питанням та інтригою. Перше питання у свідомості читача: «А й правда, до якого типу ставлюся я?». Але для того, щоб відповісти на це питання. Потрібно прочитати рекламу для кінця. Інтрига – дуже сильний важіль реклами, який працював, працює і буде працювати.

  38. Як позбутися від плям… Використовуйте (НАЗВА ТОВАРУ) і дотримуйтесь цього простого керівництву
  (How to take out stains… Use (PRODUCT NAME) and follow these easy directions)

  Заголовок обіцяє, що читач може отримати подвійну вигоду від оголошення: по-перше, він дізнається про новий чистящем засобі, а по-друге, отримає керівництво, як користуватися цим засобом, яке цінне саме по собі, причому другу цінність він отримає безкоштовно.

  По суті, заголовок можна використовувати для чого завгодно: просто вставляємо призначення товару у першу пропозицію і назва товару в друге.

  39. Сьогодні… Додайте $10 000 до вартості вашої нерухомості – за ціною нової капелюхи.
  (Today… Add $10 000 to your estate – for the price of a new hat)

  Отже, давайте дивитися, чим примітний цей заголовок. По-перше, першим словом: «сьогодні». Не завтра, не післязавтра, через тиждень, а прямо зараз! Вже приваблює. Другий момент – кругленька сума. У третіх, інтрига – кожен хоче, щоб його нерухомість (якщо вона є) виросла в ціні. Нарешті, ніщо не буває безкоштовно, але отримати $10 000 сонця прямо зараз – це дуже вигідна угода! Як мінімум, заголовок варто того, щоб прочитати основний текст. Звичайно, багато хто може засумніватися в рекламі, але сумніви відступають, коли з’ясовується, що рекламодавець – солідна страхова компанія.

  40. Ваша дитина вас постійно ганьбить?
  (Does your child ever embarrass you?)

  Питання, яке зачіпає за живе. Всі люди в першу чергу – особистості, і тільки потім батьки. І, звичайно, всім було б неприємно, якби їх чадо було плямою на їх же репутації. Потенційне рішення проблеми або профілактика оной – ось що змушує читати основний текст оголошення.

  Цей заголовок є антиподом заголовка №4 з першої частини циклу статей.

  41. А ваш будинок страждає від дефіциту картин?
  (Is your home picture-poor?)

  Рекламне оголошення доповнювалося фотографією красивою кімнати з порожніми стінами, на яких знаком «Х» були позначені місця для картин, з якими зовнішній вигляд апартаментів істотно змінювався.

  42. Як зміцнити ваших дітей додатковим залізом – ці 3 смачних способу
  (How to give your children extra iron – these 3 delicious ways )

  Всі знають, що залізо корисне для організму, і всі хочуть, щоб їх діти були здоровими, сильними і міцними. Але часом діти не хочуть їсти те, що корисно. Цей заголовок примітний тим, що він вирішує проблему, показує «Як її вирішити і робить акцент («ці») на способи її вирішення, які не викличуть опору у підростаючого покоління.

  43. Для людей, які хочуть писати, але не можуть почати
  (To people who want to write – but can’t get started)

  Заголовок, який точно визначає аудиторію і намертво привертає до себе увагу. Ті, для кого це актуально – не пройдуть повз ніколи.

  44. Ці майже чарівні фари включаються самі
  (This almost-magical lamp lights highway Turns before you make them)

  2011 рік. Зараз автоматикою нікого не здивуєш, проте в 1958 році, Віктор Про Шваб систематизував ці заголовки, все було інакше. Цей заголовок використовує додаткову ступінь додання реалістичності оголошення за допомогою слова «майже».

  У будь-якому випадку, такий тип заголовка при просуванні тих чи інших інноваційних товарів і послуг себе чудово виправдовує.

  45. Злочини, які ми здійснюємо по відношенню до наших шлунків
  (The crimes we commit against our stomachs)

  Ніхто не веде ідеально здоровий спосіб життя. Найчастіше все смачне не зовсім корисне. Багато це знають, і багато хто намагаються про це не думати. Це заголовок виставляє проблему на саме видне місце, використовуючи слова «ми» і «нашим», але маючи на увазі під цим «ви» і «вашим», побічно створюючи індивідуальне звернення до кожного читача.

  46. Людина з «синдромом стрибаючого розуму»
  (The man with the “Grasshopper mind”)

  Перші думки у будь-якого читача після прочитання такого заголовка: «Що це за синдром такий?», «Нема його у мене?», «Які у нього симптоми?». Основним важелем впливу цього заголовку є страх.

  Для загального розвитку: «синдром стрибаючого розуму» – це тимчасове явище, коли думки в голові нагадують стрибки коника і людина не в змозі зосередитися. Як правило, це може спостерігатися при перевтомі.

  47. Вони сміялися, коли я сів за рояль, але коли я почав грати…
  (They all laughed when I sat down at the piano – but when I started to play!)

  Черговий заголовок з особистим досвідом, але має при цьому один цікавий нюанс. У цьому заголовку є контраст. Початок у нього негативне, а кінець – позитивний. Іншими словами: «Вони сміялися, коли я сів за рояль, але коли я заграв – вони відкрили роти від подиву, почали реготати салатом і так витріщили очі, що сміявся вже я».

  48. Викиньте антену!
  (Throw away your Aerial!)

  Не настільки важливо, що викидати, головне – викинути непотрібне і зробити це ефектно на очах у здивованої публіки. Наведений заголовок приніс величезні суми грошей своїм творцям в області радіоелектроніки.

  Будь-яка інновація, яка спрощує життя людей і дозволяє позбутися від тягаря, без якого багато хто не уявляють життя, буде користуватися успіхом з таким заголовком.

  49. Як робити чудеса з маленьким земельною ділянкою
  (How to do wonders with a little land)

  Якщо у вас є маленький земельну ділянку, але вам хочеться більшого, то товар, який стоїть за цим заголовком, може Вас зацікавити. Сам же заголовок привертає конструкцією «Як зробити…» і підкреслює основну проблему споживача.

  50. Хто ще хоче більше повітряний пиріг – за половину часу приготування?
  (Who else wants lighter cake – in half the mixing time?)

  І знову питання, з механікою, аналогічної заголовку №9 з першої частини циклу статей. «Хто ще хоче» — ось ключовий елемент, який приковує до себе увагу читача.

  51. Маленькі витоку, які роблять чоловіків біднішими
  (Little leaks that keep men poor)

  І знову використовується механізм, який ми вже розглядали: витрати, яких можна уникнути. Діє, як завжди, магнетично.

  52. Протыкаемая 301 цвяхом… Повністю зберігає тиск повітря всередині
  (Pierced by 301 nails… Retains full air pressure)

  От і скажіть тепер, автолюбителі, хто б не хотів мати такі шини або хоча б глянути на них?

  53. Для мене не існує більше ніякої виснажливої садової рутини – і, тим не менш, наш садок кращий в околицях!
  (No more backbreaking garden chores for me – yet ours is now the show place of the neighbourhood!)

  Цей заголовок містить яскравий контраст, особистий досвід і розбиває стереотип, згідно з яким для того, щоб мати ідеальний садовий ділянку, на ньому потрібно гарувати, як каторжнику. Само собою, в цих солодких словах є секрет, але для того, щоб його дізнатися, потрібно прочитати основний текст оголошення.

  Контраст ж полягає в тому, що спочатку читач являє рутину, потім представляє як може від неї позбутися, а бездоганний результат від цього не змінюється.

  54. Завжди подружка нареченої, але не сама наречена
  (Often a bridesmaid, never a bride)

  На жаль, але випадок, описаний у цьому заголовку, зустрічається не так вже рідко. Як розірвати це порочне коло? Є рішення у цій ситуації? Невідомо, але з’являється надія і пекуче бажання прочитати основний оголошення, звичайно, якщо для вас це актуально, чи не для вас, а для ваших знайомих.

  55. У скільки вашої компанії обходиться перенапруження її робочих?
  (How much is “worker tension” costing your company?)

  Цей заголовок цікавий тим, що являє інтерес для двох класів людей: з одного боку, наймачам цікаво, що таке «перенапруження» і скільки воно коштує саме їх компаніям, а також, як цих витрат можна уникнути.

  З іншого боку, заголовок привертає увагу самих робітників: «скільки коштує моє перенапруження?», «До чого це призводить?» і т. д.

  56. Чоловікам, які хочуть, щоб коли-небудь перестати працювати «на тата»
  (To men who want to quit work someday)

  Заголовок, який не витрачає ні одного слова даремно. Кожному чоловікові хочеться працювати тільки на себе, мати власну справу, а не працювати на примхливого директора.

  57. Як спланувати будинок для відповідності вашим потребам і перевагам
  (How to plan your house to suit yourself)

  Заголовок, який виявився на 20% ефективніше, ніж «Як уникнути цих помилок при плануванні вашого будинку?». Безсумнівно, кожному хочеться, щоб архітектор, плануючи Ваш будинок, не «напартачив», однак ніхто крім Вас самих не знає, який будинок буде відповідати Вашим потребам і перевагам.

  58. Не купуйте стіл, поки не побачите цю сенсацію!
  (Buy no desk – until you’ve seen this sensation of the show business)

  Дуже потужний командний заголовок: «Не робіть доти, поки не перевірите відповідність…» Люди не люблять робити помилки, а цей заголовок застерігає, що вони можуть зробити помилку, якщо не отримають інформацію з рекламного оголошення.

  59. Поверніть ці великі моменти опери
  (Call back these great moments at the opera)

  Іноді буває дуже приємно повернути час назад, або хоча б створити ілюзію цього повернення. Даний заголовок з успіхом використовувався для продажу платівок з легендарними операми.

  Сила цього заголовка полягає в тому, що його можна використати як у позитивному ключі, так і в негативному.

  60. Я позбувся від жиру, а ще зберіг гроші
  (I lost my bulges…And I was saved money, too)

  Не так важливо, від чого Ви позбавляєтеся. Головне – Ви рятуєтеся від проблеми і при цьому зберігаєте свої гроші. Подвійна вигода в контексті особистого досвіду.

  61. Чому лампочки (НАЗВА БРЕНДУ) дають більше світла в цьому році
  (Why (BRAND NAME) bulbs give more light this year)

  Вважається не дуже хорошою ідеєю вказувати назву компанії в заголовку, так само як і видавати багато інформації про товар. В такому випадку читач не спокушається і може не прочитати основний текст рекламного оголошення. Однак якщо компанія відома, то такий хід надає протилежний ефект. Зрозуміло, тільки в тому випадку, якщо у компанії є авторитет на ринку серед споживачів.

  62. Правильні і неправильні методи фермерства і невеликі покажчики, які підвищать вашу прибуток
  (Right and wrong farming methods – and little pointers that will increase your profits)

  Вирішення проблеми підвищення прибутку, методи успішного фермерства – який фермер відмовиться прочитати далі оголошення? У цьому заголовку використовується контраст між «правильні» і «неправильні», а також різкий стрибок позитиву, виражений у збільшенні доходу.

  63. Новий торто-поліпшувач гарантує вам завал компліментів
  (New cake improver gets you compliments galore)

  Цей заголовок повідомляє, що з основного тексту оголошення читач дізнається:

 • Що за торто-поліпшувач
 • Що він робить
 • Що про вас будуть думати і говорити інші люди
 • Викликаючи цікавість у читача тричі, цей заголовок отримав заслужений успіх.

  64. Уявіть мене… Утримуючого зачаровану натовп 30 хвилин
  (Imagine me… Holding an audience spellbound for 30 minutes)

  Інтерес читача виникає не стільки до людини, як до здатності. У свідомості виникає інтерес: «Як зачарувати натовп на 30 хвилин?», «Чи можу я це зробити?», «Якщо у мене будуть такі здібності, що я буду робити в першу чергу?»

  65. Це Марія Антуанетта – в кареті смерті
  (This is Marie Antoinette – riding to her death)

  Заголовок для реклами низки книг. Звучить страшно, але історія сама по собі жорстока. Марія Антуанетта – королева Франції, дружина Людовика XVI. В день страти на неї надягли кайдани й посадили в карету ката, після чого через кілька годин обезголовили.

  Найприкметніше, що заголовок використовували згодом і для реклами продуктів, які до Марії Антуанетті не мали ніякого відношення, але він справно виконував свою функцію – функцію залучення уваги.

  Це була друга частина циклу статей «100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони». Якщо Ви ще не читали першу частину, то рекомендую її прочитати. Щоб не пропустити вихід третьої частини, підпишіться на RSS або слідуйте за блогом в Твіттері.

  100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони. Частина третя
  100 легендарних заголовків, які принесли своїм творцям мільйони. Частина перша

  Вам сподобаються

  Як фрілансеру (копірайтеру) зробити портфоліо з нуля…

  Як написати забійний вайтпейпер (офіційний документ) для ICO і…

  Як я працюю з клієнтами: пошук, переговори, оплата…

  Хто був моїм вчителем, і 10 найважливіших уроків, які…