10 джерел прибуткових замовлень для початківця копірайтера. Без бірж!

6

Ця стаття — логічне продовження посту про страхи початківця копірайтера. Після його виходу мій поштовий ящик піддався килимовому бомбардуванню з одним питанням: “Де починаючому копірайтеру знайти нормальні замовлення?” Біржі контенту відкидаємо відразу як мінімум за цим 10-ти причин. Отже, влаштовуйтеся, зручніше, сьогодні на численні прохання ми розглянемо 10 реальних джерел прибуткових замовлень для новачка-копірайтера, які можна отримати вже зараз. Готові? Тоді поїхали!

Правило моменту сили

Зазвичай копірайтеру знати фізику необов’язково. Але я хочу, щоб Ви знали це корисне правило: знадобиться в житті не раз. Воно дуже просте. Однакові зусилля можуть давати різний результат. Питання в тому, до чого Ви ці зусилля прикладаєте. Вибираючи правильну точку прикладання сили, Ви отримуєте кращий результат.

Давайте розглянемо цю думку на прикладі. Припустимо, мені потрібно написати текст “Про компанії”. Якщо б я отримав замовлення на біржі, то мені за нього заплатили б у кращому випадку 50 рублів. Але я знаю, куди прикласти силу, тому отримую за такий текст не менше 5 000 рублів (у 100 разів більше). При цьому зусилля і час в обох випадках затрачаються одні і ті ж. Бачите різницю? Знайдіть правильну точку прикладання сили, і Ви отримаєте більш відчутний ефект.

10 джерел замовлень і точки сили для них

Зараз ми розглянемо з Вами 10 джерел замовлень, які може отримати початківець копірайтер. При цьому я настійно рекомендую Вам прочитати спершу цю статтю, якщо Ви її не читали. До багатьох фундаментальних речей, розписаним у ній, я повертатися сьогодні не стану, оскільки у нас і без того великий інформаційний блок.

1. Сам собі замовник

Найпростіший і водночас найскладніший джерело. З одного боку, копірайтер ніколи без шматка хліба не залишиться. Як мінімум по 3-м причин.

 • Він може продавати свої послуги за допомогою своїх текстів.
 • Він може продавати чужі товари та послуги з допомогою своїх текстів.
 • Він може запустити свій контент-проект.
 • Перші два способи дозволяють отримати гроші швидко. Головне в цій справі — зрозуміти, що сам по собі текст на голому місці продавати не буде. Крім тексту потрібна аудиторія, залучення якої — окреме питання (див. статтю “Як збільшити продажі. Частина перша. Ліди”).

  У першому випадку Ви продаєте себе як фахівця. Тут все просто і зрозуміло: створили текст, призвели аудиторію і чекаємо замовлень. У другому випадку система складніше, але цікавіше. Її можна розбити на 4 простих кроки.

  Крок №1: Вибираєте нішу, в якій добре розбираєтеся.
  Крок №2: Створюєте текст, що продає або продає сторінку.
  Крок №3: Приймаєте заявки (теплих потенційних клієнтів).
  Крок №4: Продаєте заявки тим, хто веде бізнес в обраній Вами ніші.
  Цей прийом називається “продаж лідів”. Як варіант, можна просто здавати сторінку в оренду. Якщо вона генерує цільові заявки, то будь-який реальний бізнес у Вас її з задоволенням орендує.

  Третій спосіб зажадає часу. І сил. За моїми спостереженнями 8 з 10 копірайтеров, що створюють свій контент-проект, зазнають невдачі з-за згаслого ентузіазму. Коли я створював цей блог, у мене руки опускалися не один, не два і навіть не п’ять разів. А набагато більше. Мені допомогло те, що в ті часи я працював інженером і міг перемикатися між проектами.

  Самому собі генерувати замовлення добре. Однак у більшості початківців копірайтерів з цим виникає складність: у них ще не сформовано маркетингове мислення, і працювати в такому форматі незвично. Знову ж таки, тут потрібні базові навички продажів. Втім, навіть якщо їх поки у Вас немає — не біда. Є ще як мінімум 9 альтернативних джерел замовлень.

  2. SEO-студії

  Якщо Ви відкриєте рейтинг Рунета, то побачите, що в ньому є величезна кількість компаній, що займаються пошуковим просуванням. І в 95% випадків їм потрібний контент. Хороший, корисний та якісний. Адаптований під потрібні запити. Якщо Ви можете запропонувати їм такий контент і володієте основами пошукового просування (див. цю і цю статті), то Ваші послуги будуть дуже затребувані. Само собою, Вам ці послуги потрібно запропонувати.

  Окремий плюс — якщо Ви добре розбираєтеся в якійсь комерційній ніші. Такі фахівці навіть зараз, коли скрізь процвітає демпінг, дуже високо цінуються і завжди затребувані. Зірок з неба SEO-студії Вам, звичайно, не дадуть, але заробити $3-5 за 1000 знаків там цілком реально, особливо якщо Ви спеціалізуєтесь на якійсь області. Ще один плюс компаній, хоч і не всіх, — умовний кар’єрне зростання зі збільшенням розміру оплати (його ще часто називають системою грейдів, або градацією авторів).

  До недоліків цього джерела замовлень можна віднести те, що розвиватися як справжньому копірайтеру Вам тут не дадуть. Втім, якщо Ви спеціалізуєтесь на SEO-контенті, то прокачаєте навички по повній.

  Важливо: пропонуючи послуги SEO-компаніям, пам’ятайте про їх інтерес. Вони зацікавлені ефективно просувати сайти своїх клієнтів при мінімальних витратах. Тому в оффере робіть упор на відповідність технічному завданню, володіння навичками SEO-копірайтингу на рівні вище середнього та знання специфіки затребуваних ніш.

  3. Поодинокі оптимізатори і вебмастера

  Як показує практика, довго працювати на SEO-студії Ви, швидше за все, не будете. Зрозуміло, якщо Ви хороший контентщик. Справа в тому, що у SEO-фахівців, як правило, є власні проекти, і хороших авторів вони охоче переманюють до себе, забезпечуючи великим обсягом робіт.

  Якщо абстрагуватися від SEO-компаній, то одиночних оптимізаторів і вебмастерів можна знайти на тематичних форумах з оптимізації (searchengines.ru, webmasters.ru, cy-pr.com тощо), а також на форумах різних партнерських програм, на яких заробляють ці вебмастера (forum.profit-partner.ru тощо).

  Практика одержання замовлення, як правило скрізь однакова: виконуєте тестове завдання, отримуєте позитивний відгук від старожила з високим рейтингом, а далі Вас завантажують роботою по повній програмі.

  Недоліки аналогічні попередньому пункту: заточенность під статейний формат, мінімум комерційної складової. Роблячи пропозицію оптимізаторам, пам’ятайте: вони зацікавлені в отриманні гарного контенту за мінімальною ціною. Хочете заробляти більше — додайте цінності у вигляді просунутих знань пошукової оптимізації, ідеального відповідності ТЗ або експертності в конкретній ніші.

  4. Корпоративні сайти

  Це бездонне джерело замовлень, який чомусь мало хто використовує. У цих двох видеоуроках я показував текст, взятий з реального сайту. Подивіться.

  І таких сайтів, які вимагають переробки текстів, більшість. Їх сотні тисяч. Все, що Вам потрібно зробити, — це запропонувати власникам сайтів свої послуги та переробити тексти так, щоб вони працювали на продажу.

  Зверніть увагу: тут Ви вже працюєте в корпоративному (B2B) сегменті. Основна цінність: максимальний результат на вкладені гроші. Також зверніть увагу, що більшість компаній воліють платити по безналу, тому якщо у Вас відкрито ІП або ТОВ, то це буде додатковим плюсом.

  Пропонуючи послуги в корпоративному сегменті, робіть акценти на залучення додаткових клієнтів і додаткових продажу, а не на текстах. Тоді цінність Вашої пропозиції буде на порядок вище, а разом з цінністю — та оплата.

  Основна перевага корпоративного сегмента — йому можна багато чого запропонувати: продає сторінку, тексти на сайт, контент-маркетинг, Email-маркетинг і масу інших інструментів. Якщо пропозиція буде подано в правильному ключі, то одного замовлення може вистачити на місяць роботи. Найвигідніший варіант — домовитися на надання послуг з абонентською платою.

  5. Инфобизнесмены

  Ще одна золота жила, якщо Ви вмієте писати тексти, що продають. В інфобізнес зараз приходять десятки тисяч людей. І всім їм потрібні тексти, що продають продуктів. Все, що Вам потрібно зробити — це знайти інфобізнесмена, який зацікавлений у Ваших послугах. Як правило, вони мешкають на тематичних форумах (напр. info-forum.ru) та конференціях.

  Я знаю копірайтерів, які працювали тільки на одного замовника-інфобізнесмена і були забезпечені роботою (і грошима, відповідно) під зав’язку. Таких копірайтерів ще називають персональними.

  Роблячи пропозицію інфобізнесменам пам’ятайте, що їх цікавить в першу чергу обсяг продажів продукту. Розставте правильні акценти, і Ви отримаєте замовлення.

  6. Інформаційні сайти і розсилки (журнали)

  Існує маса тематичних журналів, яким потрібні якісні статті. Якщо Ви відчуваєте в собі задатки журналіста, то гріх не спробувати заробити на цьому. Незаперечний плюс роботи в тематичних журналах і порталах — Ви вибираєте ту тематику, яка Вас цікавить, і працюєте не тільки заради грошей, але і задоволення. Альтернатива тематичними журналам — набирають популярність електронні розсилки (Email-розсилки, величезна кількість яких можна знайти ось тут).

  Мало хто знає, але я в студентські роки теж працював журналістом на одному ігровому порталі. Мене в ті роки захоплювала тематика ігрової індустрії, і робота сама по собі викликала жвавий інтерес, а оплата за неї була приємним доповненням.

  Коли Ви пропонуєте послуги журналіста, пам’ятайте, що для власника видання (або головного редактора) найважливіше — це аудиторія. Їй Ваші матеріали повинні бути цікаві, і поки Ви задовольняєте її інформаційний голод, у Вас буде робота.

  7. IT-компанії

  Компанії, що працюють у сфері інформаційних технологій постійно випускають нові сервіси та програми. Усім цим продуктам потрібні технічні описи і керівництва. Авторів, які створюють подібні матеріали, називають технічними письменниками і дуже цінують.

  Головна цінність для IT-компаній — привабливість і конкурентоспроможність готового продукту. Створюючи якісні технічні описи і керівництва, Ви покращуєте продукт, робите його доступним і зрозумілим для кінцевого користувача.

  Проблема більшості IT-компаній — в них працюють суцільні технарі. Вони чудово вміють вирішувати технічні завдання, але зробити опис для них складно. І тут Ви будете їм дуже до речі. До речі, IT-індустрія — одна з найприбутковіших, тому оплата хорошого технічного письменника починається від $1000.

  8. Відеостудії і розробники ігор

  Прибутковий джерело замовлень для творчих людей з добре розвиненим абстрактним мисленням. Завдання полягає у створенні сценаріїв і описів постановочних сцен. Свого роду, варіація обов’язків технічного письменника, але з більш креативним ухилом.

  Ця робота вимагає хороших письменницьких навичок (які, до речі, розвиваються через читання художньої літератури). Ключовий фактор тут — детальне опрацювання дрібниць та створення атмосфери максимальної залученості глядача. До сценаристам вимоги високі, але і оплата в них більш ніж гідна. Як мінімум, спробувати варто, якщо Ви впевнені у своїх силах. Щоб отримати цю роботу Вам знадобляться приклади сценаріїв або, ще краще, кейси.

  Існують студії, основний напрямок яких — створення продають відео (а-ля “Магазин на дивані” або “Телемагазин”) і промо-роликів (відеопрезентацій). Для такої роботи потрібні навички створення текстів і знання основних продають моделей (таких як AIDA, ОДП та ін).

  9. Креативні і маркетингові агентства

  Головна відмінність цього джерела замовлень від SEO-компаній полягає в тому, що маркетингові агентства працюють не тільки на залучення трафіку, але і на збільшення продажів. Досягається ефект з допомогою продають сторінок і налаштованої рекламної кампанії. Якщо Ви вмієте створювати тексти, що продають для лендингов, то Ваші послуги будуть дуже затребувані.

  Креативні і брендингові агентства створюють іміджеву рекламу (зовнішня реклама, банери, вивіски, слогани тощо). Якщо зумієте себе їм продати (а для цього потрібно правильно розставити акценти), — частина роботи можуть Вам делегувати. Хоча, треба визнати, що такі компанії воліють тримати копірайтерів в штаті, але чим чорт не жартує. Будьте готові до того, що Вам запропонують виконати тестове завдання.

  10. Групи в соцмережах

  Маркетинг в соціальних мережах зараз в апогеї. Групи з великою кількістю передплатників завжди потребують новому контенті. Якщо Ви такий контент можете надати, запропонуйте свої послуги адміністратору групи.

  Як і у випадку з журналістикою, Ви вільні вибирати ті групи, до яких у Вас лежить душа. Як правило, адміністрація груп зацікавлена в якісному контенті від людей, яким цікава тематика спільноти.

  До речі, соціальні мережі — ще один непоганий джерело замовлень, якщо ним правильно користуватися. Так, наприклад, мені доволі часто надходять різні пропозиції співпраці з мережі LinkedIn. Про це я як-небудь розповім більш докладно в окремій статті.

  +1 бонусний джерело замовлень

  Є ще один спосіб отримати замовлення — резюме. Принцип простий: Ви створюєте резюме, розміщуєте його на ХедХантере і чекаєте, поки роботодавці самі Вас знайдуть. Головне — правильно складіть резюме (докладніше про те, як це зробити, написано в цій статті). У деяких випадках Вас можуть запросити на співбесіду і пропонувати роботу в штаті. Тут дивіться по ситуації і можливостям. Робота в штаті позбавляє Вас свободи (в якійсь мірі), але дає масу безцінного досвіду, отримавши який Ви дуже швидко (вже через 3-6 місяців) перестанете бути новачком.

  Ви можете комбінувати різні джерела до тих пір, поки або не нащупаете свою стезю, або поки не отримаєте надлишок замовлень, який фізично не будете встигати виконати. Для Вас це буде означати підвищення рівня і стане приводом замислитися про організацію робочого процесу або підвищення цін.

  Справедливий і зворотний спосіб пошуку замовлень: переглянути список вакансій копірайтера і запропонуйте свої послуги тим, хто їх потребує. Якщо хочете залишитися поза штатом, робіть акцент на вирішенні поставленого завдання і використовуйте аргументи:

 • Економія на робочому місці (дод. економія на оргтехніці та оренди приміщення).
 • Економія на податках і відрахуваннях у пенсійний фонд.
 • Економія на оплаті відпусток і лікарняних і т. д.
 • Можливість роботи у вихідні
 • Можливість перебувати в онлайні в заданий час для взаємодії з співробітниками і т. д.
 • Висновок

  У цій статті ми розглянули 10 джерел замовлень для початківців копірайтерів. Я навмисно не вказував серед них біржі контенту і біржі фріланса, оскільки на них зашкалює конкуренція і процвітає демпінг. Замовники цим активно користуються, і отримати нормальний замовлення з хорошою оплатою новачкові практично нереально.

  На майбутнє, запам’ятайте: коли Ви самі продаєте свої послуги, Ви можете продати їх на порядок дорожче, ніж коли замовник вибирає Вас з десятка інших виконавців.

  І хай у Вас буде стільки замовлень, скільки Вам потрібно. Плюс ще 10%.

  Щиро Ваш,